599 Shares 7075 views

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zalać fundament dla domu: główne punkty

Silny fundament – gwarancja, że będzie w stanie stanąć na ponad dekadę. Ale jak wylać fundamenty pod dom, żeby mógł służyć tak długo? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że fundament budynku powinny być jak rozłożyć obciążenie na ziemi może być bardziej równomiernie otrzymane przez nią od budynku.

W tym celu, budowniczych powstały dziesiątki odmian Fundacji, z których każda idealnie spełnia wymagania danej miejscowości. Tak więc, wybór konkretnego typu powinny być przeprowadzone, nie skupiając się na własnych preferencji, ale w praktyce konieczność.

Najbardziej popularna i uniwersalna jest podstawą pasek, który wylewa się i porozmawiamy. Start z faktu, że pozwala na bezproblemowe organizowanie piwnicy, która jest ważna nie tylko z punktu widzenia ochrony dostaw, ale także pod względem izolacji budynków. Przed jak wylać fundamenty pod dom, należy przeprowadzić geodezyjnych badań w celu identyfikacji jakość gleby, rodzaju i głębokości zamarzania.

Przede wszystkim powinniśmy zrobić dobry układ. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ w przyszłości te braki, które zostały dokonane w tym miejscu, to jest bardzo trudne do skorygowania, a często nawet niemożliwe. Cena zapłacona za błąd – zakrzywiona konstrukcja. Najważniejszym etapem, który zawiera wyliczenie fundament pod dom – jest kopanie pod wypełnienia. Nie jest ważne, chciwy i uczynić go dostatecznie głęboko. Tak więc, dla średniej wielkości domku jest wystarczająco głębokość 0,4 m.

Ważne! Przed jak wylać fundamenty pod dom, nie zapomnij, aby poduszkę! Zgodnie z tą koncepcją, w tym przypadku odnosi się do grubości warstwy piasku około 15 cm, znajduje się w dolnej części wykopu. Lepiej wziąć pogorszeniu, korzystnie od rzeki. Jeśli to nie jest możliwe, aby korzystać z wysokiej jakości żwiru lub odłamki, a grubość tej warstwy jest dokładnie o połowę mniejszy od warstwy piasku.

Następny montażu deskowania i zestaw prętów zbrojeniowych. Należy pamiętać, że jest to nie do przyjęcia prętów zgrzewanych: strefa metalu osłabia stawy i rozrzedzi, staje się bardziej podatna na uderzenia mechaniczne. W ten sposób, rama stalowa jest gromadzone w przewodzie za pomocą specjalnego urządzenia lub ręcznie działania. Ponadto, jeśli używasz do budowy fundamentów dla odlewania gwoździ lub wkrętów, zebrać go tak, że czapki pozostają wewnątrz struktury. Przed jak zrobić fundament pod dom, po raz kolejny sprawdzić beton produkcja jest prawidłowa i upewnij się, że jego jakości.

Wylewanie Sama odbywa się w kilku etapach. Specjaliści doradza jej warstwy luku 0,2 m, przy czym każda z tych warstw musi być dokładnie taka sama na całym ciele. Należy zwrócić uwagę na zaworze: powinien całkowicie zniknąć z betonu, tutaj żadnych wyjątków nie są dozwolone. Fakt, że ujawnione Pręty szybko koroduje, który stopniowo przechodzi w głąb samego fundamentu domu, co prowadzi do jego zniszczenia w czasie. Po wylaniu betonu, Pierce w kilku miejscach z kijem: tak będzie stworzenie warunków do uwolnienia nadmiaru powietrza. Najwyższej warstwy należy uważnie wygładza się za pomocą szpachli i innych urządzeń.

Mamy nadzieję, że nauczył się wylać fundamenty pod dom!