80 Shares 5283 views

środek przeciw zamarzaniu w zaprawie murarskiej. Rodzaje, konsumpcja, stosowanie

Oczywiście, angażują się w budowie w zimie jest trudniejsze niż w lecie. Najczęściej, pogoda nie jest zbyt musiał wykonać jakości pracy. Zazwyczaj pracują w dalszym ciągu silne mrozy profesjonalny zespół budowlany, ani kapitan, którzy chcą osiedlić się w ich własnych domach jak najszybciej. Nieoceniona pomoc dla tych i innych będzie poświęcony dodatki zapobiegające zamarzaniu. Ostatnia stosowanie może zapobiec przedwczesnemu twardnienie cementu.

Co jest dodatkiem środka przeciw zamarzaniu w roztworze?

Co do zasady, ze znacznym spadkiem temperatury otoczenia budowniczych zaczynają odczuwać dodatkowe trudności w trakcie pracy z betonu i różnego rodzaju rozwiązań. To dlatego, że kompozycje na bazie cementu nie toleruje mrozu. Tak więc, w temperaturze -5 ° C, wydaje się roztwory jakościowe przestaje uzyskać wytrzymałość.

W ostatnich latach coraz częściej stosuje się dodatki zapobiegające zamarzaniu Master zdolne wytrzymać spadek temperatury do -35 ° C i więcej. Preparaty specjalne do zawiesiny zawierają aktywne substancje chemiczne, które obniżają temperaturę zamarzania wody. W wyniku tego, że beton jest chwytany w murze, nawet w bardzo niskich temperaturach.

Problem organizacji muru na zimno

W prowadzeniu budowy w zimie staje się najtrudniejsze struktur w celu zapewnienia niezbędnej siły. Gdy temperatura spada poniżej zera, ciekła kompozycja krystalizuje z roztworu. Tym samym zakończono proces hydratacji cementu.

Wraz ze wzrostem temperatury lód wytworzony w murze i powierzchnią materiału budowlanego zaczyna się topić, z konieczności powoduje zmniejszenie przyczepności w roztworze. Kolejnym negatywnym skutkiem jest powstawanie małych pustych przestrzeni w konstrukcji betonowej, które mogą następnie prowadzić do dość szybkiego zniszczenia ścian i sufitów.

Cechy przygotowania roztworu

Pomimo trudnych warunków pracy, murowanie zimą nie może być niższa jakość niż w ciepłej porze roku. Jednakże, aby uzyskać oczekiwane wyniki, należy przygotować specjalne rozwiązanie, w którym kompozycja musi być obecne dodatki zapobiegające zamarzaniu.

Dojazd do przygotowania zaprawy, trzeba zadbać o bezpieczeństwo osobiste. Należy pamiętać, że prawie cały skład dodatek przeciw zamarzaniu charakteryzuje się dość agresywnych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Dlatego też, w ramach przygotowań do konkretnej pracy potrzebnej w ciężkich rękawice, okulary ochronne, buty gumowe i ewentualnie w kombinezonie.

W związku z powyższym mieszanki o zawartości substancji toksycznych, nie nadaje się do zastosowania w konstrukcji fundamentów i ścian nośnych budynków. Jako dodatek przeciw zamarzaniu w zaprawy murarskiej zabrania się stosować do pracy wewnątrz pomieszczeń.

Rodzaje dodatków przeciw zamarzaniu

Cement szew może nabyć wystarczający poziom wytrzymałości aż do mróz asystentów płynów zwykle stosowanych w zaprawie murarskiej dodatki zapobiegające zamarzaniu następujące:

 • Potażu (węglanu potasu).
 • mrówczanu sodu.
 • chlorku sodu.
 • Azotyn sodu (azotu sodu).
 • chlorek potasu.

Do pracy w obniżaniu temperatury otoczenia do temperatury -15 ° C, po optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie dodatków przeciw zamarzaniu w postaci azotynu i mrówczanu sodu.

W bardziej poważnych zimnie w dół do -30 ° C, należy stosować potażu. Zaletą tego rozwiązania – ochrona przed objawami korozji w przypadku wznoszenia zbrojonych płyt. Stosowanie węglanu potasu w celu zapobiegania występowaniu wykwitów na zestalonym roztworem. Co do dodatków chlorowanych, ten ostatni nie spowolnić zniszczenie wzmacniających części konstrukcji.

Dodatek środka przeciw zamarzaniu zużycie

Do wytwarzania kompozycji do muru ważne jest, aby przestrzegać wymaganych rozmiarów. zależą przede wszystkim od temperatury otoczenia.

Spójrzmy na średnich zakresów do korzystania z najbardziej popularnych „anti-freeze” w tabeli. Odzwierciedla to zużycie dodatków przeciw zamarzaniu, jako procent w stosunku do masy cementu.

temperatura

mrówczan sodowy

potaż

azotyn sodowy

-5 ° C

2-3%

5-6%

4-6%

-10 C.

3-4%

6-8%

6-8%

-15 ° C

4-5%

8-10%

8-10%

plastyfikatory

Roztwór środek przeciw zamarzaniu mogą być zastąpione za pomocą specjalnych zmiękczaczy, które zwiększają elastyczność moździerzu i zmniejszają potrzebę stosowania cieczy. Poprzez zastosowanie tych ostatnich kilku dni w zawartych części praktycznie bez zmian. Zatem rozwiązanie ma czas porwać nawet ze znacznym mrozem.

Poza beton, mogą być stosowane takie specyficzne przeciw zamarzaniu w przypadku mieszanin klejowych, do wytwarzania podłogi układ samopoziomujący, kiedy betonowych. Substancje zmiękczające są mieszane z minimalną ilością wody. Ich zawartość w roztworze wynosi od około 5% wagowych cementu. Utrzymywanie proporcji wystarczającej do przeprowadzenia wiarygodnego sprzęgła w warunkach niskich temperatur.

Co trzeba wiedzieć o wykonywaniu prac murarskich w okresie zimowym?

Aby nie być rozczarowany wynikami prac budowlanych, które są wykonywane w niskich temperaturach, wystarczy zwrócić uwagę na następujące zalecenia:

 1. Murarskie Materiały budowlane nie mogą być używane, pokryte śniegiem, mrozem lub oblodzenie.
 2. Wszystkie składniki roztworu w przyszłości, w tym dodatki zapobiegające zamarzaniu i plastyfikatorów, musi być przechowywane w suchym wentylowanym pomieszczeniu w temperaturze otoczenia.
 3. Niezależnie od składu warunków roztworu i temperatury w czasie zimy sprzęgło zaleca się przeprowadzić możliwie jak najszybciej. Brak opóźnienia pozwala agentom szybko złapać.
 4. Zamiar złamać szeregi murowanych należy zaizolować folią brzmiące jak każdy inny materiał odpowiedni do roli skutecznego tymczasowym areszcie.
 5. Jako podstawę do przygotowania roztworu nie jest użycie zupełnie cement M-50 poniżej. Mieszanie składników nawet w przypadku „przeciw zamarzaniu” powinny być wykonywane w ciepłym pomieszczeniu.
 6. W przypadku pracy w niskich temperaturach jest lepiej dawać pierwszeństwo nabycia gotowych roztworów, które dodaje się środek przeciw zamarzaniu w optymalnych proporcjach, nawet podczas fazy produkcyjnej.

W rezultacie,

Przy wykonywaniu prac budowlanych w okresie zimowym najważniejsze – nie zapomnij dodać specjalnego środka zapobiegającego zamarzaniu. Jednakże, wprowadzenie „zamarzaniu” z kompozycją cementową jest to możliwe tylko wtedy, gdy temperatura jest obniżana do -5 ° C średnio

Podczas przygotowywania roztworu absolutnie nie zaleca się stosować przez dłuższy czas utrzymuje stare dodatki zapobiegające zamarzaniu o wątpliwej trwałości. W przeciwnym razie, edukacja będzie musiał zapłacić ciężkie plam i wykwitów na powierzchni konstrukcji.