712 Shares 7350 views

Amerykański lekarz Dzhek Kevorkyan Jacob: biografia, osiągnięcia i ciekawostki

Jego samobójstwo pseudonim Dr Dzhek Kevorkyan był częściowo ponieważ wielu wspomaganego samobójstwa. Uważał, kwalifikują się do śmierci jednego z podstawowych praw człowieka, które nie mają nic wspólnego z prawami państwowymi. Jack uważa, że cierpienie może podjąć decyzję o wycofaniu się z życia, i że lekarze powinni mieć prawo do zapewnienia mu z tym.


twórca tanatrona

Początkowo, Jacob (Jack) Kevorkian chciał być komentatorem baseball, ale jego rodzice ormiańskich imigrantów uważa się, że bardziej obiecującej przyszłości. Więc stał się lekarz-patolog. Dzhek Kevorkyan pracował głównie z martwych, zrobienie autopsji w celu zbadania charakteru choroby. Jego rodzice nigdy nie wyobrażał sobie, że mógłby stać się jednym z założycieli pierwszego nowoczesnego „tanatrona” – „maszyny śmierci” w języku greckim – i pierwsza pomoc ludziom korzystać z tego urządzenia.

Dzhek Kevorkyan: biografia

Kevorkian urodził się 28 maja 1928 w Pontiac, Michigan i wychował w ormiański, grecki i bułgarski środowiska. Studiował w Szkole Medycznej Uniwersytetu Michigan, gdzie ukończył w 1952 roku. Po raz pierwszy, otrzymał przydomek niesamowity Dr Śmierć dla swoich pionierskich eksperymentów medycznych w 1950 roku. Jack sfotografowany oczy pacjentów umierających w próbie ustalenia dokładnego czasu zgonu. Wierzył, że dokładna znajomość dostarczy cennych informacji na temat choroby. Kevorkian patolog pracował w trzech szpitalach w kraju: St. Joseph, w Pontiac i Wyandotte. Pracował również w tej samej specjalności, aw niektórych szpitali w Los Angeles. Kevorkian był założycielem i dyrektorem medycznym centrum diagnostycznego w Southfield, Michigan, a główny patolog w Szpitalu Saratogskoy w Detroit. Wydał ponad 30 broszur i artykułów w czasopismach medycznych, w tym „leków na receptę: zysk planowanej śmierci”.

maszyna samobójstwo

Amerykański lekarz Dzhek Kevorkyan był świadkiem cierpienia chorych terminalnie i stał się zagorzałym zwolennikiem tego, że mieli moralne prawo do śmierci, gdy stał się nieznośny ból, a lekarze powinni im w tym pomóc. W tym celu zaprojektował i zbudował maszynę, która jest w ręku człowieka, pragnąc umrzeć, wstrzykiwane dożylnie roztwór soli fizjologicznej nieszkodliwe. Gdy pacjent był gotowy, on nacisnął guzik, nieszkodliwy przepływ roztworu został zatrzymany i zaczął podawanie tiopental. Ten związek chemiczny jest podawany pacjentowi w głęboki sen, a następnie w śpiączkę. Po jednej minucie, zegar automatu ran podawanie dawki letalnej chlorku potasu, który przez kilka minut spowodowało zatrzymanie akcji serca. Pacjent zmarł na atak serca, podczas gdy w głębokim śnie. Śmierć, według Kevorkian, był szybki, bezbolesny i łatwy. Dla osoby cierpiącej z powodu bólu w końcowych stadiach raka lub innej choroby, tj maszyny zapewnić. N. bezbolesny eutanazja.

Biografia: Dzhek Kevorkyan – Doktor Śmierć

W czerwcu 1990 roku, Jack był pierwszym z serii wielu pomocy w samobójstwie. Używał swojego samochodu, aby przyspieszyć upadek Janet Adkins, a 54-letnia kobieta w Portland, Oregon, który cierpiał na chorobę Alzheimera. Michigan natychmiast oskarżyła go o zabójstwo, który później został wycofany z powodu niejasnej głównie statusu prawnego za pomocą samobójstwo w państwie. Do roku 1999, Kevorkian wspomagana śmierć prawie 130 osób. W każdym przypadku, uczynił jego część wiadomości publicznej w ramach zmian w kampaniach postawy publicznych i prawa do samobójstwa z pomocy medycznej.

reakcja publiczna

Wielu utrzymuje, że Kevorkian zrobił. 21 czerwca 1996 w wywiadzie radiostacja Detroit znany dziennikarz telewizyjny Mayk Uolles powiedział, że był stary i gotowy, aby włączyć do Kevorkian, jeśli to konieczne. Mógł to zrobić, jeśli cierpi na silny ból i długotrwałej choroby, jak ma prawo zrobić z faktem, że uzna to za stosowne.

Inni nie zgadzają się z tym poglądem. National Association of urazów rdzenia przeciwieństwie samobójstwo pomocy, ponieważ nie były lepsze sposoby, aby rozwiązać ten problem. Odmowa leczenia jest osobisty wybór sposobów, aby umrzeć – w swoim własnym domu z rodziną lub w szpitalnym łóżku. Eutanazja obejmuje przeniesienie praw kogoś do swojego życia. Osoba otrzymuje prawo do zabicia.

kwestie prawne

Pomimo ciągłych problemów prawnych, Dzhek Kevorkyan nadal zapewniać pomoc w popełnieniu samobójstwa. W 1994 roku w obliczu zarzutów morderstwa śmierci Thomasa Hyde, który cierpi na chorobę nerwów terminala znanego jako choroba Lu Geriga. Jury zgodził się z argumentem, że Michigan ma przepisów przeciwko pomocy w samobójstwie, a więc Kevorkian nie może być uznany za winnego.

Zespół lekarzy prawnicy otrzymał kolejną uniewinnienia. bronili oni na stanowisku, że osoba nie może być skazany za pomoc w sprawach karnych do samobójstwa, jeżeli osoba ta otrzymała lek z zamiarem złagodzenia bólu i cierpienia, nawet jeśli przyspieszył nadejście śmierci. Kevorkian został skazany za cztery eutanazji w Michigan i został uniewinniony trzykrotnie. W czwartym przypadku, ogłoszono, że Fałszywy trop.

ustawowy bar

W 1998 roku, Michigan Ustawodawca przyjął ustawę, zgodnie z którą pomoc w samobójstwie jest uważane za przestępstwo zagrożone karą pięciu lat więzienia lub $ 10.000 grzywny. Ustawa weszła w życie kilka miesięcy przed propozycja legalizacji samobójstwo została odrzucona przez wyborców państwowych. To zamknięte zdolność do łagodzenia bólu i cierpienia, że prawnicy Kevorkian jest używany w celu uzyskania wyroków uniewinniających. Ustawa przewiduje, że osoba, która wie o intencji innego popełnić samobójstwo, i zapewnia środki do popełnienia zaangażowanych w samobójstwie lub pomaga planować samobójstwo jest winny przestępstwo.

Kalwaria bojownik o prawo do śmierci

Kevorkian kontynuowane co uważał za słuszne, i wezwała władze do aresztowania i ukarania go. 17 września 1998 pełnił eutanazja Thomas Yuka. Zamiast pytać pacjenta, aby nacisnąć przycisk i wprowadź śmiertelną dawkę, Kevorkian, mówi do pacjenta cierpiącego na chorobę Lu Geriga, wprowadził go do leku. Ponadto wszystkie imprezy wziął na taśmie wideo, tak aby nie było wątpliwości, że to zrobił. Potem przekazał taśmę do „60 Minut” telewizyjnego show. Ten odcinek był transmitowany na cały świat.

Wkrótce potem Kevorkian został aresztowany za morderstwo pierwszego stopnia. W tym przypadku, kiedy wprowadzono Thomas Juku śmiertelną dawkę leku, którą popełnił eutanazji lub „uśpienie”, ale nie pomaga w popełnieniu samobójstwa. Kevorkian został również oskarżony o popełnienie przestępstwa zgodnie z prawem, zabronione jest propagowanie samobójstwa, która weszła w życie w około dwa tygodnie przed śmiercią Yuka. Jack postanowił osobiście bronić w sądzie. 26 marca 1999 przez jury Michigan, został uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia.

Enflame swoje działania opinii publicznej Kevorkian kontynuuje kampanię na rzecz legalizacji samobójstw produkowanych z pomocy medycznej. Spodziewał się aresztowania, a często tak się stało. Wierzył, że robi wszystko, co możliwe dla terminalnie chorych przeżywa silny ból i cierpienie. W tym przypadku, Kevorkian był w stanie zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem i zmusić sądy i organy ustawodawcze w celu podjęcia decyzji w tej kontrowersyjnej sprawie.

po zawarciu

Dzhek Kevorkyan 01 czerwca 2007, po złożeniu petycji o zwolnienie warunkowe za dobre zachowanie, został uwolniony po spędzeniu 8 lat więzienia i 2,5 miesiąca.

Doktor Śmierć wzięła serię wykładów na Uniwersytecie Florydy, Kalifornii i Los Angeles, nie tylko wpływa na temat eutanazji, ale także tyranię systemu wymiaru sprawiedliwości, polityki, 9. Poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych i kultury amerykańskiej. W 2008 roku, jako kandydat niezależny, wziął udział w wyborach do Kongresu, przyjmując 2,6% głosów.

W 2010 roku jego życie zostało wykonane w filmie „You Do not Know Jack”, w której dr Jack (Dzhek Kevorkyan) przedstawionego słynny amerykański aktor Al Pacino. Do tej roli, został nagrodzony „Emmy” i „Złote Globy” i osobiście podziękował mu Mastermind, który był obecny na widowni.

18 maja 2011 Dzhek Kevorkyan był hospitalizowany z zapaleniem płuc i choroby nerek, a 3 czerwca, zmarł. Został pochowany w Troy, Michigan. Epitafium na grobie lekarza mówi, „poświęcić się o prawa wszystkich.”