173 Shares 5378 views

Kilt – szkocki kilt to …

Każdy kraj kojarzy nam się w jakiś sposób. Wymawiając słowo „Szkocja”, przypomina nam o górach we mgle, książka Valtera Skotta, jak i przed nami jest spódnica-kilt. Bez tego eklektycznego przedmiotu nie można wyobrazić sobie Scot. Pomimo faktu, że w dzisiejszym Glasgow są one tak rzadkie jak Arbat w Moskwie.

Co to jest?

Kilt – jest elementem odzieży męskiej, który jest uważany za tradycyjny szkocki Górale. Na zewnątrz, jest dość prosta – to tylko kawałek materiału, który jest owinięty wokół talii, a na nim jest ustalana za pomocą specjalnej klamry i paski. Jego must-have akcesoriów jest sporran, t. E. Specjalna torba, która przeznaczona jest do przechowywania różnych małych przedmiotów i pieniędzy.

historia

Najwcześniejszy opis tej rzeczy w Szkocji jest ta, która sięga 1594 Według jego kilt – jest odzież wierzchnia, która wygląda powierzchownie jak cętkowane szatę, o różnych kolorach, które posiada ogromną liczbę zagięć, które docierają do połowy łydki. Było kilt pasek, który jest owinięty wokół talii. Położył się na dość oryginalny sposób – poprzez nogi.

Kilt – niezastąpioną rzeczą na Górnym Szkocji. Wynika to z lokalnego klimatu i topografii (gór i deszczu – oto co czeka na gości). Ten typ odzieży mnóstwo zalet – to rozgrzewa ciało, nie ogranicza ruchu, a tym samym zmoknąć, wysycha natychmiast (znacznie szybciej niż spodnie). Noc zamienia się w przytulnym i ciepłym kocem.

Kilt w działaniach wojennych jest wygodne, ponieważ podczas walki w bitwach można bardzo szybko rzucać w ich ruchy, aby uzyskać maksymalną swobodę i walczyć dalej. Jeden z najbardziej znanych bitew tego rodzaju była to walka między trzema klanami – Kamerun, Macdonald i FRASERS.

Nawiasem mówiąc, uważa się, że kilt – jest integralną częścią kultury Szkocji, ale nie jest to prawdą. Zawsze był to klasyczny garnitur, o znaczeniu ogólnokrajowym nie było tak dawno temu. Dopiero w połowie ubiegłego wieku, zyskał popularność wśród inteligencji i szlachty Szkocji. Nieco później, a proste mieszkańcy, oprócz szkockich diaspory mieszkających poza granicami kraju, również przyjęła go. Irlandzki, walijski i inni przedstawiciele Celtów i zaczął nosić szkocki kilt. Należy jednak zauważyć, że nie jest tak czczony i kochany w tych narodów.

Kilt w dzisiejszych czasach

W chwili obecnej szkocki kilt jako casual są bardzo rzadko stosowane. Uznaje się częścią oficjalnego stroju. Jak to często umieścić na harcerzy jak inteligentne ubrania. W szkockich konkursach na różnych poziomach (muzycznych i tanecznych), a następnie błysnął kilty. Dzisiaj, w większości armii Brytyjskiej Wspólnoty, a tym samym armię kilt Scot pozostaje do dziś przedmiotem obowiązkowym w amunicji wojskowej. Należy jednak zauważyć, że nie kładzie się na walkach z okresu II wojny światowej.

kolory

Co do produkcji farb kilt poprzednio stosowane składniki roślinne i rośliny, które były wykorzystywane do tego celu, nie rosną wszędzie, tkacze były ograniczone do ściśle określony zestaw kolorów. Taki zestaw pasków kolorów nazwano Ustaw. Jest łatwo określona przez obszar, w którym został utworzony.

Ust dla każdego lokalnego klanu była wyjątkowa, więc został wykryty należące do danego klanu. Doprowadziło to do tego, że w chwili obecnej istnieje około 700 różnych setów.

Typy kilty

Istnieje kilka rodzajów kilt – małe i duże. Wielkie zainteresowanie, że to było bardzo długo, tak że czasem rzucił przez ramię, ukrywając pod nią w złych warunkach pogodowych. wełna wykorzystywane do tworzenia kołdrę, co przyczyniło się do tego.

duży kilt

Duży kilt ma wiele innych nazw i tytułów – Big kilt, Feileadh Mor, Popędzający pled, Breacan Feile i Wielkiej kilt. Choć istotą jego jednym kawałku – 2 jest gruba tkanina wełniana zszywane. Jego długość może się zmieniać, ale mieści się w przedziale 4.5-9 jardów. W takim dostatecznie duży zakres można zidentyfikować wiele bardziej wąskie, to jest najczęściej używany, aby duża kołdra – 6-7 jardów.

Interesujące jest proces jej wytwarzania. Zatem, fałdy są zbierane ręcznie tylko na 1 część tkaniny, a następnie mocowane do siebie, które zostały wykorzystane z szerokim pasem. Kolejna część „Dołącz” można różnymi sposobami. Można go wyrzucić na lewym ramieniu (analog z płaszczem) lub schować pod nią z elementów (w tym przypadku, jest dobrze chronione przez ramiona i głowy). I ta część może być przymocowany do pasa, pozostawiając małą koniec, rozwijaną z niego. Często kilt mężczyźni służył jako wiarygodnego zasłoną.

Według szczegółowego opisu w 1746, ubrania luźne i wygodne, że ludzie są bardzo cenione, ponieważ pokonywanie szybkich przemian lub odległe, a ponadto przejście rzeka jest prostsze. Duży kilt nadaje się do wędrówek po lesie, jak również do użytku domowego i codziennej egzystencji. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że może on pomóc i gdzie nie ma nic do zrobienia w zwykłych ubraniach.

Historycy nie zdecydowali tak daleko i ciągle kłócą się o czasie tej odzieży. Ale jest to możliwe z wysokim stopniem pewności powiedzieć, że na początku XVIII wieku była już znana. Wykryto jego wizerunek zanim te lata są nieco odmienne od tego, co zwykle rozumiemy przez kilt. Wcześniej był jak przez długi koszuli, osiągając kolana. Jest on wykonany z różnych materiałów, takich jak skóra, płótna lub lnu. Dla większego bezpieczeństwa i niezawodności prostogivalsya kilt, choć miał ogromną liczbę zagięć w tych latach.

Wiele osób uważa, że górale w Szkocji – są głównym koneserzy kilt. Ale to nie jest prawda. Tak, oczywiście, że ją nosić, ale jest również charakterystyczne dla wielu mieszkańców biednych wsiach, które nie znajdują się w górach i na równinach.

Brakuje w chwili tradycji noszenia została reaktywowana dopiero w XIX wieku.

mały kilt

Nie każdy wie, że słowo „kilt” odnosi się głównie do kierowania małą kilt, bo on po prostu ma postać znaną każdemu zewnętrznego obserwatora, ale w istocie jest tylko dolna część duża. Ponieważ z dużej wersji swojego znacznie mniejszego rozmiaru jest inny, często nie zabezpieczył klasyczny sposób, ale na prostych pasków z klamrami. Skonsolidować swoje podłogi, należy użyć pin pin kilt, który został zaprojektowany specjalnie do takich celów.

Uważa się, że jego twórcą jest Anglik Rawlison. Kontrola ta w lohaberskom stali roślin wprowadzonego w 1725 roku propozycję usunięcia wygodę i komfort górnej części kołdrą, pozostawiając jedynie dno do noszenia.

akcesoria

Obowiązkowe atrybuty wełny długie skarpety przyszedł do niego. Mogą być jednokolorowe i burzliwą. Mają tradycyjnie odbywają bez zabezpieczenia, a jedynie za pomocą podwiązki i frędzlami. Dla nich wpakować sztylet (dubh sgian lub dirk). Na taśmie jest zawieszony sporran – woreczek futro, wewnątrz-out płaszcz. Sporran noszone z przodu, tak, że wiatr nie wykazał dookoła cały ten program nie jest akceptowana w dobrym towarzystwie. Kilt bez oglądane mniej więcej w taki sam sposób, jak w spodniach latać przypadkowo rozpięty.

Kilt do kąpieli

To niezbędna część garderoby kąpieli – to klasyczny, który wymaga zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kilt do sauny u kobiet nazywana jest także pareo. Jest to o wiele dłużej, więc możliwe jest, aby otoczyć się, jakby w prześcieradło lub ręcznik. Mężczyzna Kilt zasadzie bardzo duże, tak że każdy może łatwo obrócić się w nim.

Wybierając to lepiej zwrócić uwagę na produkty frotte. Są grube, miękkie i doskonale absorbują wilgoć. Warto kupić kilt wykonany z naturalnego, bawełna, niebarwionej szmatką. Wafel kilt – jest tańszy. Jest znacznie cieńsza niż frotte, a zatem szybko zamoczenia, a to stwarza pewne niedogodności. Taka odzież będzie bardzo wygodny i praktyczny w ogniu łaźni parowej i poza nią.