299 Shares 3938 views

Co jest najtrudniejsze puzzle na świecie?

Jak powszechnie wiadomo, „budzić” mózg, aby pomóc małym, ale trudne zagadki, często określane jako „zagadek”. Zwykle problemy te mają charakter raczej logiczne niż matematyczny. Jaka jest różnica? Fakt, że w rozwiązywaniu problemu matematycznego trzeba użyć, z reguły jeden lub więcej twierdzeń, aksjomaty lub wzory do zapamiętania. Zagadki logiczne , też są matematyczne, ale zróbmy nacisk na zagadki, które wymagają pomysłowości, aby je rozwiązać, szerokość myślenia i abstrakcyjnych możliwości, aby znaleźć właściwą odpowiedź.


Zagadki są różne, ale czy jest taki, który powoduje, że ponad milion ludzi do pracy nad rozwiązaniem? Oczywiście, najtrudniejsza łamigłówka tam na świecie! Przygotuj się, aby rozbić głową, a nie jedną noc.

Najtrudniejsza zagadka w świecie: walka bogów i ludzi

Najtrudniejszym zadaniem jest nazywany logiczne puzzle zaproponowany przez amerykańskiego logik i filozof George Boulos. Po raz pierwszy została wydrukowana w „Rzeczpospolitej” we włoskiej gazety w 1992 roku. Warto zauważyć, że nawet Boulos dał dociekliwych umysłów i cierpią na tym samym artykule, umieścić rozwiązanie układanki. Więc logicznym zawartość następujących zadań. Istnieją trzy bogowie, którzy są zaznajomieni z siebie (Boulos proponuje użycie A, B i C w kolejności): bóg kłamstwa, boga prawdy i Bóg sprawy. Bóg mówi, że nic nie prawda, ale prawda, fałsz Bóg – tylko prawda, bóg przypadku można mówić jako o prawdzie i fałszu w sposób arbitralny. Musimy ustalić, kto jest kim, tylko zadając trzy pytania, odpowiedź na które polega tylko „tak” lub „nie”. Każde pytanie może być ustawiony tylko jeden bóg (zapytaj w ogóle nie może być prawda). Bogowie zrozumieć ludzki język, ale wolą reagować na własną rękę. W ich języku istnieją dwa słowa – „ja” i „da”, a nie wiemy, jak to słowo brzmi „nie”, jak i „tak”.

Najtrudniejsza zagadka w świecie: kilka wyjaśnień

Boulos również nieznacznie rozszerzony stan problemu poprzez dodanie następujących punktów:

  • Tylko Bóg może zadać więcej niż jedno pytanie. Tak więc, może się zdarzyć, że ktoś nie dostanie każdy.
  • Kolejne pytanie można sformułować dopiero po otrzymaniu odpowiedzi na poprzednie.
  • Sprawa Bóg zdecyduje się odpowiedzieć na pytanie przez rzutu monetą, która jest w jego głowie.
  • Questions- „paradoksy” Nie pytaj dozwolone, na przykład: „Jesteś teraz odpowiedzieć” ja „?

Najtrudniejsze puzzle na świecie, wskazówki do rozwiązania

Filozof i logik Boulos proponuje zacząć obliczać albo boga kłamstw czy prawdy o Bogu. Można używać skomplikowanych połączeń logicznych w pytaniu. Na przykład, następujące pytania mogą być zadawane:

  • Czy to znaczy, że „da” – brzmi „tak”, pomimo faktu, że – Boga prawdy, aw – przypadek Boga?
  • Odd Czy liczba prawdomównych sprawozdania na poniższej liście: „da” znaczy „tak”, to – bóg kłamstwa, w – przypadku bogiem?

Zatem najtrudniejsza łamigłówka wymaga, aby najpierw ustalić, które z odpowiedzi brzmi „tak”, a które – „nie”. Ponadto, na podstawie tego, trzeba udać się do pewnych bogów. Nawiasem mówiąc, można zidentyfikować jednego z bogów w pierwszym numerze (jeśli użyto jednego z przybliżonych opcji sugerowanych powyżej). Nie ujawni wszystkie tajemnice rozwiązania, bo najtrudniejsza gra logiczna może być cnotą, jeśli rozważać logicznie. Pamiętaj, że masz tylko dwa pytania. Artykułować złożonych problemów. Ostatnim bogiem, można zdefiniować proces eliminacji.