524 Shares 4880 views

Irbit silnika roślin: historia, produkty

Ural – jedyna na świecie firma do produkcji wielkoseryjnej ciężkich motocykli wózków dziecięcych. „Ural” marka stała się synonimem mobilności terenowe i przyzwoitej jakości. 99% produkty są eksportowane. Zaskakująco, model Ural stał się kultowy w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, na równi z Harley-Davidson i Indian, Brough.

spy story

Pod koniec lat 30., przywódcy sowieccy wojskowi doszli do wniosku, że to nie wystarczy lekkie pojazdy mobilne dla poszukiwań w wojsku, komunikacja, dostawa amunicji, szybko przejść do przodu jednostki piechoty, wsparcie zbiornika. Samochody z tych lat nie mają pożądane cechy, utknęły w błocie był zbyt widoczny na polu bitwy. Korzystanie koni jest już uważany za anachronizm.

Motocykle z wózkiem bocznym, który ukazał się w niemieckiej armii, był idealnym rozwiązaniem. Jednak, aby uzyskać ich nie było łatwe. Po tym wszystkim, celem nie było po prostu kupić partię trójkołowy „terenowy”, oraz stworzyć własną produkcję. Specjalna operacja została opracowana na zakup pięciu samochodów BMW R71 w Szwecji i ich skryty dostawczych w ZSRR. W przyszłości, poprawiony model „koń żelaza” pod nazwą M-72 zaczął produkować Irbit silnika Plant. Nawiasem mówiąc, BMW R71 również stał się prototypem dla armii amerykańskiej motocykle Indian i Harley-Davidson.

Na drogach wojny

Jak w przypadku większości firm, Drugi Światowy służył jako główną przyczynę powstawania motocyklu Irbit przedsiębiorstwa pod ochroną Uralu. W 1941 roku tutaj zostały przekazane do sklepu w Moskwie Zakładu Samochodowego. Musiałem tłoczą się w miarę potrzeby. Główne zasilanie rozmieszczone w budynku dawnego browaru, kawałek sprzętu – w oddali, na terytorium avtopritsepnogo rośliny.

Pierwsza partia nowo utworzonej M-72 Irbitsky Motoplant wydany 25 lutego 1942 – kilka miesięcy po ewakuacji. Wszyscy pracownicy fabryki wojenne pracował maloprisposoblennyh, ciasnocie. Jednak to nie przeszkodziło, aby wyprodukować 9799 sztuk. Motocykle są aktywnie wykorzystywane w wojsku, a po drugiej wojnie światowej.

pokojowy

Dopiero po wojnie robotników swobodnie oddychać. W 1947 roku plany zostały zatwierdzone przez znaczną rozbudowę bazy produkcyjnej. Podczas powojennego planu pięcioletniego Irbit silnika Roślina została odbudowana. W nowych sklepach, wszystko było przemyślane specjalnie do produkcji wózków motocykli. Znacznie rozszerzonego stanu.

Podczas gdy armia nie potrzebuje tak dużo więcej niż motocykli, maszyn chętnie nabywane organizację, rolnictwo, policja, i zwykłych obywateli. Przed rokiem 1950, z przenośnika zstąpił 30.000 „Peaceful” przedmiotów. W 1955 roku na drogach w kraju pozostawił zaktualizowanego modele różnych kolorach. Były M-72 z ramą kół i zbrojenia, ulepszonej konstrukcji silnika.

twórcze eksperymenty

Projektanci IMZ razem z nami, aby szukać innych obszarach rozwoju. Oczy zwróciły się w kierunku przemysłu motoryzacyjnego. W szczególności opracowane niezwykły pod względem projektowania modelu minivana z wagonu typu ciała „Wiewiórka”. Prędkość maszyny opartej na M-72 osiągnął 80 km / h.

Linia pilot zawiera napęd na wszystkie koła pojazdu użytkowego do wsi – w Oise konkurenta. W SUV pod słodką nazwą „Spark” stosowanych komponentów i silnikiem, który produkuje Irbit silnika Plant, części zapasowych „moskwicz 410” i innych producentów. Prędkość 70 km / h była do przyjęcia dla mieszkańców.

Równolegle, pod auspicjami wojskowych przeznaczony jest nie mniej egzotycznych maszyn – pływające projekt rover 032. Przeznaczone do ewakuacji, resupply i rozpoznania, miał cechę konstrukcyjną. Układ kierowniczy jest przesunięty do lewej strony, a kierowca może pracować quad, poruszając się na czworakach na ziemi. Jednak w serii eksperymentów projektowych nie.

Irbit silnika Zakład „Ural”

Większość ludzi w tych wózków dziecięcych country motocykli znane są pod nazwą „Ural”. To jest bardziej melodyjny niż anonimowa „M” i podkreśla geograficzną tożsamość przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy nazwa została wykorzystana w 1961 roku. „Ural K-62” OHV wyposażony w 650 cm3 pojemności 28 litrów. p., który może rozpędzić się do 95 km / h. W ciągu najbliższych pięciu lat ponad 140.000 motocykli z charakterem „góra” znaleźć właścicieli.

„Ural” marka stała się symbolem najlepszego motocykla z wózkiem bocznym. dwukołowy specjalisty modyfikacje są produkowane towarzyskie i patrol. W czasach sowieckich, firma była potężnym ośrodkiem przemysłu maszynowego, produkując rocznie ponad 100.000 sztuk sprzętu.

Wzloty i upadki

Trudno powiedzieć, czy wytrzymał próbę czasu Irbit Zakładu Samochodowego. W takich warunkach rynkowych imponująca objętość motocykli pojawiła nieodebrane. Większość sklepów były zamknięte, 9.000 pracowników w lewo pracy kilkuset. Jednocześnie, firma przełączony na wysokim instrukcja montażu. Rama i wiele węzłów do IMZ, komponentów dostarczonych przez partnerów zagranicznych.

Zespół był w stanie doprowadzić jakość „Ural” do wcześniej nieosiągalnych wysokościach. Motocykle zdobył szacunek wyborach amerykańskiej opinii publicznej. Posiadają technologię pod marką Ural w USA jest uważany za prestiżowy.

Ural Produkty

Pojawienie się „Ural” został trochę zmieniony. To był rocznik konstrukcja i solidna konstrukcja brutalne Zachwyt nabywcy motocykle legendarnej marki. Ale fundamentalnie zmieniła jakość komponentów. Raz prosta technika jest ze względu na obfitość połysku chromowanego metalu, poprawy jakości obrazu, z dbałością o szczegóły.

Dziś IMZ oferuje modele wózki pod Ural marki:

  • "Retro";
  • "Retro M70";
  • „Miasto”;
  • patrol;
  • Bieg-Up.

Różnice dotyczą przede wszystkim projektowanie i cech technicznych małe. Modele cena jest wysoka i przekracza 600 000 rubli. Jednak lojalni fani legendarnego kosztów wyposażenia marka nie zatrzyma. Irbit silnika Zakład produkuje rocznie około 1000 niestandardowe rowery.