594 Shares 7197 views

Tokarka – parametry i zastosowanie

Głównym celem tokarki – jest przetwarzanie mechanicznych, wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni brył obrotowych. Ponadto, w wielu modelach tych maszyn może być podzielona na różne rodzaje wątku. Podstawowego narzędzia skrawające stosowane do toczenia, są różne noże. Takich jak komunikacja, twarz, punktacji, wiercenie, cięcie, rzeźba i inne. Otwory są wykonane na tokarce przy użyciu wiertarki, wiertła rdzeniowe i rozwiertaki. I krany i matryce są gwintowane.


Tokarka – opcje

Tokarki, w zależności od położenia osi obrotu mogą być pionowe lub poziome. Również jego podstawowe parametry są największe średnicy części, które mogą być zrealizowane na jego łóżku. Inną cechą charakterystyczną tokarce jest odległość między centrami. To determinuje rozmiar największych części liniowego obrabiane. Trzecim głównym parametrem – największa średnica obróbce przez część podtrzymującą. Ponadto, właściwości urządzenia jest określony zakres prędkości obrotowej wrzeciona, największej średnicy pręta, które przechodzą przez wrzeciono, rozmiar stożka wrzeciona (metryczną lub Morse'a) i największą wysokość narzędzia jest zamocowany w uchwycie narzędziowym.

Tokarka – wzdłużny i suport

Frezy na tokarkach są zamontowane w uchwycie narzędzia, co z kolei znajduje się na nośniku. I za pomocą narzędzia tnącego przemieszcza się podczas obróbki. Wspornik składa się z sań wzdłużnych i niższego suwaka. Poruszają się wzdłuż obrabianego wzdłuż prowadnic znajdujących się na ramie. Poprzeczne przemieszczenie uchwytu narzędziowego z narzędziem jest odpowiednio suportem. Ruch zarówno na zacisku jest transmitowany w polu zasilającego poprzez zawieszenie wrzeciono lub wał. Jest również możliwe, ręcznie przesuwając koło zamachowe.

Łóżko – podstawa tokarki

Każdy tokarka nie jest możliwe bez ramy. Jest zaczepiania, który jest zamontowany w przekładni i prowadnicy trzpienia i konika i wsparcia. Zamontowana na uchwycie obrabiarki wrzeciono lub inne urządzenie do mocowania elementów. Paleta przymocowany do ramy, która zbiera się wiórów i chłodziwa. Cóż, konik porusza się cicho i zamocowane w dowolnym punkcie kadru. Jest ona za pomocą stożka chwytem zamontowany obrotowy środek przeznaczony do popychania długie części lub narzędzi do obróbki otworów.

Tokarka do metalu 16K20

Najbardziej powszechne są maszynami uniwersalnymi, w szczególności, takie jak 16K20. Jest przeznaczony do toczenia, wiercenia, wiercenia i gwintowania. Ta maszyna ma wystarczającą ilość i sztywność, duży zakres posuwu i prędkości obrotowej. Stosuje się go w dużej objętości, małych porcji i produkcji urządzenia. Tokarka 16K20 teraz można znaleźć w prawie każdej firmie, chociaż nadal jest produkowany w ZSRR.

tokarka CNC

maszyn CNC są bardziej nowoczesny sprzęt high-tech. Są one przetwarzane pod kontrolą szczegółach programów kontroli. I te maszyny wiele zalet w stosunku do swoich „oswoić” braci. Są one szybciej i łatwiej odbudować z jednego typu do pozostałych części. Aby to zrobić, trzeba zapłacić nową pamięć programu komputera sterującego. Produkty po leczeniu w takiej maszyny są bardziej dokładne. Czas obróbki w każdej części jest znacznie zredukowane w wyniku jego dużej prędkości i brak działania pomocniczych. I to są te maszyny do produkcji masowej.