581 Shares 4511 views

Ferie zimowe w Norwegii

Nie wiem, gdzie spoczywają w zimie? Zapraszam na podróż do Norwegii. Ten wspaniały północnej kraj ma charakterystyczny smak, a jej wspaniałe ośrodki są znane na całym świecie. Dlaczego wakacje w Norwegii jest tak popularny wśród turystów? Sędzia dla siebie: tutaj są najlepsze ośrodki narciarskie doskonałe, nowoczesne, komfortowe hotele (stosunkowo tanie) infrastruktury i dogodnych połączeń komunikacyjnych. Zaskakujące jest to, że śnieg na stokach utrzymuje się od listopada do kwietnia.


Norweskich ośrodków narciarskich w wielu aspektach lepszy od swoich europejskich „braci”. W mieście Hemsedal, na przykład, jest jednym z najlepszych snowboarding – parkach. Wakacje w Norwegii, wiele wiąże się z miasta Lillehammer. 1994 Igrzyska Olimpijskie odbyły się tutaj, a następnie przepływ turystów w tym miejscu jest znacznie zwiększona. Jest to zrozumiałe, ponieważ oprócz obiektów sportowych wysokiej klasy, Lillehammer szczyci malowniczej scenerii i unikalnych krajobrazów. Dziś bardzo popularny kurort Geilo, Hafjell, Trysil, Kvitfel, Morgedal i Hamsedal. Są doskonale przystosowane do szkolenia zarówno w dzień jak iw nocy. Planując wakacje w Norwegii, nie zapomnij miejscowy punkt orientacyjny, centrum Biathlonie i narciarstwa biegowego – Holmenkollen. Znajduje się on na obrzeżach Oslo. Jest to ogromny skok, długość 60 metrów. Centrum sportowe znajduje się również muzeum nart, założona w 1923 roku, utwór biathlon i sklepy z pamiątkami.

Ferie zimowe w Norwegii jest dość zróżnicowana. Turyści mogą wybrać się na morzu i lodzie połowów, Uprzęże psa, skuterach śnieżnych. Wczasowicze są zachwyceni z kąpieli w beczce pod gołym niebem, gdzie (jeśli masz szczęście) można zobaczyć zorzę polarną. Zachodnia Norvegiya- idealnym miejscem do wędkowania, w którym rekordowo wysokim połowu. W całym kraju, istnieje ogromna liczba komercyjnych baz danych, które są otwarte dla turystów przez cały rok.

Wakacje w Norwegii, z piękną i dziką naturą, może stać się niezapomnianym. Wiele wrażeń i emocji można uzyskać z wycieczki do najpotężniejszych w świecie pływowo – Ebb Saltstraumen. W mieście Harstad posiada nowoczesny park wodny, który zajmuje przestrzeń w skale. Goście mogą popływać w spektakularne jaskinie, wodospady i baseny. Barda słynie polarnego zoo, gdzie zwierzęta trzymane są w warunkach naturalnych dla siebie. Tutaj można zobaczyć mieszkańców regionu arktycznego: wilk, niedźwiedź brunatny, ryś, rosomak, renifery . Łosie, lisy i inne Finnmark w północnej części kraju, oferuje turystom szeroki i zróżnicowany wachlarz zajęć na świeżym powietrzu. Norwegia Goście mogą cieszyć się psie zaprzęgi, łowić lub krab królewski safari, odwiedź ice Sorrisniva Igloo, nurkowanie.

Planując urlop w Norwegii w zimie, nie zapomnij odwiedzić dumę kraju – fiordy. Te głębokie, wąskie zatoczki z stromych wysokich skalistych wybrzeżach mieć niepowtarzalną oryginalną urodę. Cieszyć wspaniałość północnej natury może być, na wycieczkę koleją przez przełęcze górskie.

Przyjemna podróż.