172 Shares 8003 views

Shui – rzeka w Karelii. Opis, zdjęcia stop

Shuya – rzeka płynąca w południowej części Karelii. To należy do zlewni jeziora Onega. Obszar wodny strumień jest więcej niż 10 tys. M. km, a długość kanału – prawie 195 km. Wcześniej rzeka została wykorzystana do przemycenia drewna. Teraz jest popularny wśród fanów stopów ze względu na szybki przepływ. Drugi poziom trudności. krok progi, lokalna, istnieje około 30, istnieje wiele miejsc parkingowych.

Na Shuya zbudowany Ignoylinskaya HPP. Jego pojemność jest mała, tylko około 2,7 MW. Jest on położony w pobliżu miejscowości Ignoila. cztery Oczywiście został zbudowany w 2007 roku przez przedstawicieli łososia tak, że mogą swobodnie przemieszczać się do tarła.

hydronim

Istnieją dwie wersje pochodzenia nazwy rzeki. Według jednej z nich nazwa akwenu było spowodowane słowem Karelski „głębokiej”. A w innej wersji – od starego słowiańskiego „w lewo”. W przeszłości ta rzeka płynie przez terytorium Finlandii, a miejscowi nazwali to bagno.

cecha

Shui – rzeka, która wywodzi się z Suojarvi jeziora. Ponadto, przepływa przez pozostałe dwa – i Shotozero Vagatozero. Usta Logmozero zbiornik, który jest połączony onega.

Głównymi jej dopływy są 4 Lewy i prawy 8 rzek. Leworęczny: Chalna, Kutizhma, Syapsya, Torasyoki. Prawoskrętna – Vilga, Noriko Svyatreka i in.

cechy klimatyczne

Pogoda w tym rejonie jest bardzo niestabilna. W lecie temperatura nie może przekroczyć + 30 ° C, wilgotność powietrza jest wysoka, wraz z dużą ilością opadów. ustawić ciepła przez jakiś czas. Czas trwania tego okresu, trwa krócej niż jeden miesiąc. W zimie dużo śniegu, ale bez ostrych mrozów.

W Karelii deszcze często, czasem nawet kilka dni z rzędu. I następnie temperaturę obniża się do + 15 ° C, przy czym woda w rzece się zimny – nadają się do kąpieli.

Jakość wody w rzece Shuya (Karelia)

Sama woda jest ogólnie ciemny odcień przypominający herbatę. Ale to nie znaczy, że jest brudny – wręcz przeciwnie, nawet bardzo czyste. Charakterystyczną ciemny kolor uzyskuje się ze względu na torfowiskach, które są otoczone przez rzekę. Jakość wody, jest miękka, ma małą mineralizacji.

Flora i fauna

Shui – rzeka, która nie jest zbyt bogaty podwodny świat. Jednak rybacy nie mogą łowić szczupaka lub okonia. Koryto rzeki stał się ulubionym miejscem dla łososia. To gdzie tarło gatunków ryb.

W przybrzeżne lasy rosną maliny moroszki letnie, borówki, żurawiny i grzybów (biała, osika, Borowik). Dlatego tu przyjść miejscowych zbiorów i wczasowiczów. Jednakże, podczas wędrówki przez las trzeba być bardzo ostrożnym, bo można ich złapać żmiję.

Rafting na rzece Shuya Karelii

Bardzo popularny rafting. Oczywiście, to odbywa się latem i późną wiosną i wczesną jesienią. Długość trasy wynosi 105 km. Główne kąpielisko obejmują sześcio- lub osiem tratwy. Jeśli potencjalni klienci chcą, mogą jeździć na katamaran dostępnych, które są przeznaczone dla 2, 4 i 6 osób, zarówno na podwójnym kajaku.

Rafting na rzece Shuya Karelii nie trwa jeden dzień, a aż 8 dni i 7 nocy. Innymi słowy, jest to tygodniowy objazd wody. Wrażenia z tej podróży pozostanie. Oczywiście, turyści w ciągu pierwszych kilku dni będzie trudne ze względu na przyzwyczajenia i bez aklimatyzacji. Ale dzięki doświadczonych instruktorów z tych kwestii łatwe do czynienia, aby nadal podbijać wodnisty element.

Spędzić cały tydzień w rzece nie jest możliwe, dlatego okresowo być lądowanie, parking na tej trasie bardzo dużo. Podczas dnevok można cieszyć się przyrodą, świeże powietrze, ryby, grill, relaks przy ognisku. Sprzęt dla stopu dać wynajem czasu. Na koniec wycieczki oferuje więcej wycieczek, na przykład do wodospadu Kivach lub Kizhi Island.

Jak się tam dostać?

Shuya rzeka, z których wykonane są przedstawione w artykule są w pewnej odległości od osiedli ludzkich. Dlatego, aby osiągnąć to nieco problematyczne. Ale nie martw się zawczasu. Istnieje kilka opcji, aby dostać się do rzeki. Na przykład na pojeździe. Aby to zrobić, z Pietrozawodsk przez miasto Suojarvi poruszać się wzdłuż drogi, która prowadzi do mostu na rzece. Najwygodniejszym sposobem – na samochód osobowy, ale jeśli nie jest, można wziąć taksówkę. Transport publiczny w tych miejscach nie idą. Jeżeli turyści podróżują dużej firmie, można wynająć autobus w Pietrozawodsk.

Również Shui można również dojechać koleją. Ale nawet w tym przypadku, będzie musiał wysiąść na najbliższej stacji, na przykład, w Suojärvi. A potem – to samo – albo wziąć taksówkę lub wynająć autobus.

Shui – rzeki, położony w pobliżu Suovki kolejowego, zaledwie 1,5 km. Jeśli turystów przyjeżdża tutaj (z zastrzeżeniem, że znają sposób), to będzie możliwe do osiągnięcia stopy zbiornika.