117 Shares 8129 views

Gdzie jest Karelii. Ciekawe strony turystyczne

Rosja jest tak ogromny kraj, że większość ludzi nawet nie sugerują, że znajduje się poza obszarem głównej i najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych. Tak, często, gdy na pytanie „Gdzie jest Karelia?” Istnieją stowarzyszenia z krajami azjatyckimi. Tymczasem, ziemie te są uważane za bardziej rosyjski z XIII wieku.


historia

Terytorium tej części kontynentu zaczęła wypełniać starożytnych ludzi po ustąpieniu lodowców wokół w VII wieku pne. e. Pierwsze jednostki etniczne nagrany dziejach pierwszego tysiąclecia naszej epoki. Tradycyjnie są one nazywane plemion ugrofińskich.

Jak słowiańskiego rozwoju obszarów miejskich w rejonie Nowogrodu okolica znalazła się pod kontrolą nowych książąt. Tak, zostały one konflikty z Karelski szlachty i Szwedów o prawo do posiadania terytorium, znajduje się za jezior Ladoga i Onega.

W Imperium Rosyjskiego wielokrotnie zmieniane dane na temat lokalizacji Karelii prawnie. Pierwsza ziemia traktowana Novgorod, następnie prowincji Ingermaland (po przemianowany St. Petersburg), dalsze prowincji Olonetsk z centralnym miasta Pietrozawodsk.

Większość ludności to ludzie rodzime, którzy mieli prawo do osiedlenia się w innych obszarach na południe od ojczyzny. Więc Karels żyli na ziemiach Novgorod, Petersburgu, Kałudze, Twerze, Jarosławiu, Vladimir, Tambov, Wołogdy, Smoleńska. Po 1917 roku, gdzie Karelia jest teraz, to została zorganizowana gmina pracy, a następnie przekształcony w autonomicznej republice.

bogactwo naturalne

Charakter tych ziem jest bardzo zróżnicowany i kapryśny. Są jeziora, rzeki, wzgórza i równiny. Masa zabytków kuszą miłośników sztuki i antyków, a sanktuarium licznie odwiedzają pielgrzymi. Należy zauważyć, że w przypadku gdy Karelia – zachód od europejskiej części Rosji, w pobliżu granicy z koła podbiegunowego. To dodaje smaku do mieszkańców i osiedli.

rekreacja

Nie ma wątpliwości, że te miejsca są unikalne w naturze i kulturze narodu. Goście republiki znaleźć rozrywkę dla swoich potrzeb. Jednak, aby spędzić wakacje w kraju rzek i jezior nie są zbyt popularne w szerokich kręgach społeczeństwa. Jest to sytuacja, z wielu powodów. Pierwszym z nich jest pogoda – gdzie jest Republika Karelii, lata są krótkie i nie za gorąco. Ponadto, północna część ziemi jest chłodniej niż na południu. W okolicach Morza Białego i Jezioro Onega ciepły sezon zaczyna się na początku czerwca, a kończy się w pierwszych dniach września. Blisko granic regionu ramach czasowych lecie Murmańsk jest skompresowany do około czterech tygodni.

Ci, którzy nie boją się ulewne deszcze, silne wiatry i wczesnych mrozów, czekając na nietkniętej przyrody, unikalnych kompleksów architektonicznych, dobry połów ryb i więcej.

góry

Kluczową rolę w kształtowaniu terenu jest fakt, że tam, gdzie jest Karelii w Rosji, wielokrotnie pojawił się kompletny zlodowacenia. W procesie topienia i zamrażania masy wody utworzonej kamienia i piasku obwodu ociosane skały i inne.

Rdzenne ludy formacje skalne często mają znaczenie rytualne, a obecne szlaków turystycznych zostały zbudowane przez starożytnych ludzi. Więc Nuorunen słynny głaz ogromny rozmiar, który leży na trzech małych kamieni. Vottovaara – miejsce, z wyraźnym negatywnym cieniu. To pomijany miejscowych i uczyć się z naukowcami procentowych.

W przeciwieństwie do wyznaczonego obiektu – Sampo. Wierzenia nadana wzrostem potęgi spełnienia życzeń. Wiele mitów i legend związanych z tej góry jest Karelii, gdzie masa innych obiektów, nazwany na cześć tych skał. Pyaynur znajduje się w północnej części kraju. Wskazano ośnieżony szczyt, gdzie stopa pokryta jest lasem sosnowym. Po obu stronach otoczony jeziorami. Aktywna turystyka oferuje piękny widok na samej górze, jego otoczeniu i wspaniałej panoramie po podniesieniu.

Kivakka – również popularnym punktem wyjścia dla wakacji w Republice Karelii, gdzie szlak turystyczny, najpotężniejszy wodospad w kraju, piękny, nietknięty ludzką naturą.

zbiorniki

W tych miejscach, ponad 61 tysięcy jezior. Wśród nich największe – Ładoga i Onega. Ponadto, wiele rzek przebić się przez krajobraz z różnych przeszkód. Z tej krawędzi jest bardzo atrakcyjny dla turystów, którzy chcą podróżować po wodzie.