328 Shares 6018 views

Którzy są optymistyczni, a jakie cechy je scharakteryzować?

Pomimo faktu, że „wszyscy ludzie są różni”, ale nie ma między nami i ze sobą wiele wspólnego. Dotyczy to nie tylko takie parametry jak dwie nogi i dwie ręce. Ludzie mają podobny charakter, temperament, psychologii i tak dalej. Ta obserwacja doprowadziła do wielu klasyfikacjach, które na różnych podstawach określonych grup ludzi o szczególnych cechach. Przez cech zewnętrznych dzielimy się ze sobą na blondynek i brunetek, na komunikacji – na ekstrawertyków i introwertyków. A co z temperamentem?

Hipokrates zidentyfikowane „temperamentu” typy ludzi: sangwinik, choleryk, flegmatyczny i melancholijne. Ten 4 podstawowe modele, które mogą współistnieć w tej samej osoby, ale jeden z nich w tym samym czasie jest zawsze dominujący.

Kim są optymistyczne

Nasz artykuł jest poświęcony jednemu z typów temperamentu – sangvinisticheskomu. Aby rozpocząć, niech określić, co termin „temperament” obejmuje wyłącznie dynamikę osobowość, sposób ludzie działają w rzeczywistych sytuacjach, warto (lub nie ma) rozwiązań, reagowania na zdarzenia, ludzie wokół niego, a nawet robi rzeczy.

Oto, na przykład, którzy są optymistyczne? Są to ludzie, którzy żywo reagują na to, co dzieje się wokół nich, reagują natychmiast, a więc pozostają zrównoważone i wystarczające. Są aktywne, wesoły, świeci się, gdy nowy ciekawych rzeczy i starać się doprowadzić ją do pomyślnego zakończenia.

charakter optymistyczny popycha go do nowych wyzwań. Jeśli położy się przed nim ciągle interesujący trudnego problemu – on będzie szczęśliwy i niezwykle skuteczne. On myśli, mówi i porusza się szybko, ale bez zamieszania, więc można mieć pewność, że losy nowego projektu powierzonego mu.

Przykład sangvinisticheskogo krew

W powieści Aleksandra Dyuma „Trzej muszkieterowie”, każdy z czterech przyjaciół posiada cechy charakterystyczne dla pewnego rodzaju temperamentu. A kto wśród nich jest jeden potrzebujemy? Pamiętaj, kim jest optymistyczny? Miłosne, ale zmienny, kontaktowy, aktywny, gotowy do podjęcia dowolnej opłaca iz pasji do poddania jej realizacji. Do tych cech pasuje najbardziej? Oczywiście, D'Artagnan. Inne znaki są w następujący sposób: Atos – choleryk, Aramis – Portos i melancholijny – flegmatyczny.

Sangwina w przyjaźni i miłości

W typie rozmowa ludzi sangvinisticheskogo ma żadnych trudności. Jest bardzo towarzyski, łatwo się zaprzyjaźnić wszędzie, gdziekolwiek się pojawił. Wraz z nim zabawa i ciekawe, to jest – duszą firmy. Kłopoty i niepowodzenia nie pozostawiają głębokie ślady w duszy, o to chodzi, nic innego. Tak, niestety, ludzie z tego znaczka nie są szczególnie wiarygodne, i nic nie kosztuje, aby zmienić ich nowego znajomego, aby więcej nowych.

W sytuacji stresowej, kiedy ludzie zamarzają w oszołomieniu, lub, wręcz przeciwnie, zaczynają się denerwować, akty Sanguine szybko, jasno, zręcznie i świadomie. Jest to idealny menedżer kryzys, który będzie nie tylko rozwiązać ten problem, ale także wzbudzić zaufanie do sukcesu wszystkich innych.

Miłość uderza osoby z tym typem temperamentu jak piorun. Od razu zakochuje się od pierwszego wejrzenia, żarliwie i szczerze. Ale zaoszczędzić przez długi czas w tym uczucia, co do zasady, nie mogąc, a po jakimś czasie można zauważyć pod balkonem w nowym pięknem.

Co mamy w spoczynku? Okazało się, kim są optymistyczne. Są to ludzie z telefonu, silnego i zrównoważonego systemu nerwowego. Są pracowici, wesoły, energiczny, ale nieco powierzchowny. Jest najbardziej lubianym, ponieważ wymagana jest z „kiwając” głębokość znajomy. „Burn” w pracy, czy to jest ciekawe i wymaga poświęcenia.

W ogóle, jeśli początek sangvinisticheskoe przeważa w swoim temperamentem, możemy założyć, że jesteś szczęśliwy. I, trzeba działać na nasze życie i oddana słabości i braków tkwiących w tego typu temperamentu.