820 Shares 1574 views

Lata panowania Stalina


Obecna nazwa Stalina – Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili. Urodził się 9 (21, New Style) w grudniu 1879 roku w gruzińskim mieście Gori.

Dla większości imigrantów z ZSRR za rządów Stalina i jego osobowość jest związany z procesem industrializacji, zwycięstwo w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, jak również przerażająca skala represji, których liczba ofiar jest podobno najbardziej brutalny i bezwzględny władca kraju. Ponad trzy miliony osób zostało straconych lub skazany do więzienia pod zarzutem politycznych. Liczne przypadki deportacji, wywłaszczenie, linki przynieść liczbę ofiar reżimu stalinowskiego na postać dwudziestu milionów ludzi.

W dzisiejszych czasach, większość psychologów jednym głosem deklarują znaczący wpływ na tworzenie się charakteru i osobowości w ogóle, wychowania dzieci i środowiska rodzinnego. Więc co spowodowało taki trudny charakter Stalina?

Według rachunków historyków, dzieciństwo lider nie był zadowolony i jasne. Często rodzice showdown, wraz z biciem matki neprosyhayuschego ojca, nie mógł przejść bez śladu i nie ma wpływu na młodszego chłopca. W celu stłumienia poczucia bezradności w pięści mocarza, jego matka szukała emocjonalnego dostępu do przyszłych liderów, tak że takie bicie i maltretowanie, Stalin dowiedział się w dzieciństwie. Od tamtej pory chwycił za sobą zasadę życia – tuż, kto jest silniejszy. Że taki kurs trzymał się przez całe życie.

Pierwsze kroki polityczne, Stalin robi w 1902 roku zorganizowało demonstrację w Batumi. Z biegiem czasu, stał się przywódcą bolszewików, sprawia, że znajomość z Leninem, i jest uważana za zwolennikiem jego rewolucyjnych pomysłów. W 1913 roku, Joseph Dzhugashvili pierwszy podpisany przez swojego nowego pseudonimu, przebywał z nim do samego końca swojego życia. Tak więc zasada Stalina trwa już pod nazwą znany na całym świecie. I to zostało poprzedzone około trzydziestu innych, a nie trzymać.

Lata rządów Stalina jako suwerennego głowy państwa zaczyna się od 1929 roku, a następnie w okresie kolektywizacji, co zaowocowało licznymi śmierci i głodu. W 1932 roku uchwalono ustawę, popularnie znany jako „trzy spikelets”. Zgodnie z jej zasadami, jeśli rolnik głodu ukradł ze stanu one uprawianej pszenicy spikelets, był przedmiotem śmierci. Zapisane chleb jest eksportowana, torując drogę dla industrializacji. Za pieniądze kupił najnowszy sprzęt wyprodukowany przez różnych krajach, nie tylko w Europie, ale również Ameryce.

Lata rządów Stalina charakteryzują się również licznych represji, która rozpoczęła się w 1936 roku, gdy stanowisko Komisarza Ludowego Spraw Wewnętrznych został mianowany NI Jeżow. 1938 został zastrzelony przez najbliższego przyjaciela Stalina – Bucharin. Okres ten charakteryzował się masowymi egzekucjami i linki do obozów Gułagu.

Nieważne, jak okrutny był gubernatorem, taka polityka jest prowadzona z korzyścią dla państwa, dla jego dalszego rozwoju. Jakie są pozytywne zmiany, jakie zaszły w kraju w latach rządów Stalina?

Pod jego mocy, aby stworzyć system publiczny państwa, z jego instytucji gospodarczych, politycznych i społecznych; Przeprowadziliśmy modernizację kraju, rezygnując z polityki NEP, kosztem wsi uprzemysławiać; strategiczna decyzja, aby zapewnić zwycięstwo w II wojnie światowej; Odwrócił się ZSRR do supermocarstwa. ZSRR stał się mocarstwem, stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W 1953 roku Stalin zniknął. To dobiegła końca era Josef Wissarionowicz Dżugaszwili, zmiany zmiany kursu polityki zagranicznej Chruszczowa.