537 Shares 5724 views

Jak zrobić notebook?

Notebook jest rzeczą, która praktycznie każdy ma. Dla kogoś jest proste, w postaci notesu, ktoś ma duże pamiętniki, inni mają ładny osobisty dziennik do nagrywania myśli i pomysłów. W tym artykule opisano, jak zrobić z notebookiem notatnik w ręku. Krótko opisujemy etapy tej pracy ręcznej i jej niuansów.

Czego potrzebujesz?

Aby zrobić sobie notebook, potrzebujesz:

– format A4 lub A5 (format zależy od rozmiaru notatnika, który ma zostać odebrany, ilość papieru wpływa na grubość notebooka, a także zależy od pragnienia kapitana);

– ściśle dopasowana tablica o odpowiedniej wielkości dla okładki;

– gruby papier (prawdopodobnie papier do scrapbookingu) do arkuszy muchowych;

– uniwersalny klej "Moment";

– nici nylonu i igły o średniej grubości;

– narzędzia skrawające: nóż biurowy, nożyczki;

– tkanina i sintepon na okrywę;

– w razie potrzeby – wstążki, koronki, kwiaty i inne ozdoby na okrywę.

Pierwszy etap: utworzyć blok dla notebooka

Ten etap jest uważany za najdłuższy i najbardziej nudny. Arkusze dostępne dla Ciebie mogą być w wieku lub pozostawione na biało. Można również drukować strony zawierające zdjęcia lub frazy.

Jeśli zdecydujesz się na stary papier, musisz zaparzyć herbatę i zanurzyć się w wypalonych białych kartkach papieru biurowego. Po papierze leży w napoju, musi być suszony i prasowany. Kiedy papier jest gotowy, arkusze są złożone w połowie na podwójne, po czym tworzą się książki dla przyszłego bloku. Co do zasady, jedna broszura składa się z czterech podwójnych arkuszy. Kiedy wszystko jest gotowe do wykończenia bloku, zabrano nitkę nylonu i igłę. Istnieje wiele sposobów utworzenia bloku. Kiedy szycie jest szyte, korzeń jest smarowany klejem i pozostawiony do wyschnięcia na czas wykonania pokrywy.

Drugi etap: utwórz pokrowiec na notebook

Ci, którzy pytają "jak zrobić notatnik" powinni zrozumieć, że okładka jest jego najważniejszym elementem, to jest jego twarz. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jego twórczość. Aby zrobić okładkę, weź ze sobą tekturę i wyciąć trzy elementy: przed okładkami, tylną częścią i kręgosłupem. Już wiesz, jaki będzie rozmiar notebooka i jego grubość, więc nie powinno być problemów z określeniem rozmiaru tych elementów. Grzbiet i części pokrywy są połączone ze sobą taśmą klejącą lub cienką folią, a odległość między nimi powinna pozostawać pomiędzy nimi w celu łatwego użycia. Jeśli chcesz, aby miękka osłona, zaciśnij szmatk przed przykręceniem szmatką. Można to zrobić przy użyciu dwustronnej taśmy klejącej lub gorącego kleju.

Dokręcanie pokrywy szmatką nie jest również łatwym procesem: narożniki najpierw, a następnie części wzdłuż obwodu. Bardzo ważne jest monitorowanie napięcia tkanki. Nie powinno się powiesić, ani nie dokręcać zbyt dużo kartonu. Kiedy tkanina jest klejona (klej silikonowy), można ozdobić pokrywę smakiem i przejść do następnego, ostatniego etapu.

Trzeci etap: łączymy blok i okładkę

Jak łatwo otworzyć notebook? Ten problem powinien martwić mistrza na tym etapie. Na początek wstępnie przygotowane liście much są przyklejonych do gotowego bloku, a tu zaczyna się najtrudniejszy początek. Jeśli popełnisz błąd podczas wklejania flyby, notebook może się otworzyć źle lub nie blisko. Z góry, rozważyć rozmiar skrzydeł i przykleić je do pokrywy, a następnie zamknij notatnik. Użyj tylko mocnego kleju, aby produkt był praktyczny i trwały.

Więc teraz wiesz, jak zrobić notebook i poznać główne etapy tego trudnego procesu. Rzecz stworzona ręcznie jest ekskluzywna i oryginalna, a jeśli jest również przez właściciela dla bliskiej osoby, to tylko mu się podoba! Nie bój się eksperymentować, ponieważ produkcja notebooków jest bardzo interesującą i fascynującą działalnością!