172 Shares 7152 views

Kanadyjski klon – drzewo z wieloma rolami

Klon – normalny, pozornie drzewo. Ale za każdym razem zdałem ten przystojny rzeźbione z dużymi liśćmi, nie mieliśmy pojęcia, co to niezwykła roślina. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, jak różnorodna jego gatunek. Oprócz wysokich drzew i krzewów są niskie. Ma kształt eliptyczny lub piramidalne korony kanadyjski klon czerwony – to duża roślina, może osiągnąć wysokość dwudziestu pięciu – czterdzieści metrów. Rośnie bardzo szybko. Roślina żywa sto pięćdziesiąt lat. Istnieją również dwa stuletnie stulatków. Liście o długości do jedenastu centymetrów, pięć krótkich naostrzone lub tępych noży na jednej ogonek. Kwiaty są okrągłe, płaskie, bardzo małe, żółto-zielony, trzy do pięciu milimetrów. Wielkość owocu krylatok od dwóch do dwóch i pół centymetra. Na jesieni zechce zabarwienie oczu liści: są jasne, żółto-czerwony, pomarańczowy.


klon kanadyjski nadaje się do dekoracji ogrodu, jako zabezpieczenie dla alejek i tworzyć ozdobne opaski. Jest to często wykorzystywane w kształtowaniu krajobrazu w parkach lub w pobliżu budynków użyteczności publicznej. Wygląda to dobry klon połączeniu z sosen i dębów.

Sadzenie młodych siewek lepiej na wiosnę lub jesienią. Do sadzenia jest konieczne, aby uzyskać je w pojemnikach z zamkniętym systemem korzeniowym. Nie zaleca się zniszczyć com Ziemi, wówczas zakład zajmie szybko korzeń. Drzewa powinny znajdować się od siebie w odległości nie mniejszej niż jeden i pół metra. Jeśli sadzenia będą pojedyncze, konieczne jest obserwowanie różnic między roślinami dwóch do czterech metrów. Są bardzo lubiący ziemi żyznej i światła będą rozwijać się w wilgotnej, kwaśnej glebie. W opiece nad kanadyjskiego klonu bezpretensjonalny. Po prostu trzeba być pojone w czasie, aby rozluźnić ziemię i zrobić nawóz. W tym celu odpowiedni nawóz „Kemira-wagon”. Drewno lubi wilgoć, mogą rosnąć w cieniu, jest odporna na mróz, niesie równomierną temperaturę minus trzydzieści pięć stopni bez uszkodzenia.

Jak piękny klon kanadyjski, zdjęcie pokazuje bardzo wyraźnie. Jednak jest to wspaniała roślina przyciąga nie tylko ze względu na walory dekoracyjne. Jest to bardzo cenione w Ameryce Północnej. W Kanadzie, ulubiony deser jest syrop klonowy, i soki owocowe są cukrownie. W niektórych krajach, klon zastrzeżono w gotowaniu. Jej liście są zastąpione przez gronowego w trakcie gotowania Dolma.

Co jeszcze jest niezwykły klon kanadyjski można powiedzieć leku. W celach terapeutycznych, korzystać ze wszystkich części rośliny: nasiona, kora gałęzi. Sok z młodych liści ma przyjemny, słodki smak. Jest bogaty w witaminę C, a zatem stosowany jako środek wzmacniający, moczopędny, przeciwszkorbutowy. Lek, wykonane z liści i nasion są używane do kruszenia kamieni w pęcherzu moczowym. Bulion wykonane z nich mają właściwości antyseptyczne, gojenie ran efekt. Kora, zrobione z gałęzi i korzeni, ma działanie ściągające. Nawet magia nie ominąć uwagę klonu kanadyjskiego, zwolennicy nauk okultystycznych wykorzystać swoje drewno, liście, gałązki, nasiona do celów mistycznych.