217 Shares 7964 views

Jak zwrócić 13 procent na zakup mieszkania? Odliczenie podatku przy zakupie mieszkania

Teraz spróbujemy dowiedzieć się, jak wrócić o 13 procent od zakupu mieszkania. Funkcja ta przyciągnęła wiele domów. Po tym wszystkim, 13% kwoty spędził – jest to bardzo dobry odszkodowanie. Okazuje się, że w Rosji jest to nie tylko możliwe, aby dać do państwa, ale także dostać coś w zamian. Istnieją opcje, takie jak normalnej transakcji, a w hipotecznych. Ale w każdym przypadku trzeba dokumenty. Jak zwrócić 13 procent na zakup mieszkania? Co jest potrzebne? Co gotować samemu?

nie wszyscy

Należy zauważyć na raz – ta możliwość nie dotyczy wszystkich obywateli. Wiele, ale nie jest to absolutnie wszystkich ludzi. Odliczenia dla apartamentu (zwany mienia) może dostać każdy podatnik z dochodów. To jest ten, kto płaci podatek dochodowy. Zgodnie z tą koncepcją jest powszechnie rozumiane, co do zasady, oficjalnie zatrudnionego obywatela.

Ale ci, którzy nie mają zadeklarowane dochody, nie mają prawa do otrzymania ulg. Ponadto ważnym zakup w postaci nieruchomości będzie przyciągnąć uwagę władz podatkowych. I to nie zawsze dobra rzecz.

Seniorzy mają również prawo do zwrotu 13 procent czynszu. Tylko dla nich, aby wyświetlić listę wszystkich niezbędnych operacji na kilka przedłużony. Ale to nie jest problem.

terminy obiegowe

Na jaki okres czasu zaleca się radzić sobie z tym problemem? Zgodnie z obowiązującym prawem, odliczenie mieszkania można zwrócić w ciągu 3 lat od daty zawarcia transakcji, lecz nie później. Tylko te normy ustanowione przez przepisy podatkowe w Rosji.

Ale w praktyce trochę inaczej. Czy to możliwe, aby odzyskać 13 procent transakcji nieruchomości? Łatwo! Zajmuje tylko zadanie jak najszybciej. Eksperci i obywatele są zalecane, aby sprostać koniec okresu rozliczeniowego. Po pewnym czasie spędzonym w danej sprawie, a także transferu środków.

Ile będzie podjąć decyzję w sprawie wniosku o przyznaniu lub odmowie? Około 1,5-2 miesięcy. I dodatkowo potrzeba około 60 dni na przeniesienie odliczenia. Rezultat – wszystko, jeśli nie brać pod uwagę przygotowanie dokumentów, trwa około 4 miesięcy. Więc jeśli myślisz o tym, jak można wrócić podatku dochodowego od osób fizycznych na zakup mieszkania, należy rozpocząć w celu rozwiązania tego problemu szybko.

identyfikacja

Oczywiście, pierwszym i najważniejszym dokumentem, który będzie przydatny w naszej działalności – jest to dowód osobisty. Ogólnie, wszelkie odpowiednie, ale organy podatkowe twierdzą, że obowiązkowe, trzeba pokazać paszport. Dokładniej, jego normalna kopia. Wszystkie strony powinny być kopiowana i dołączone do głównej listy dokumentów. Bez dowodu osobistego nie uzyskać odpowiedź, aby wrócić o 13 procent od zakupu mieszkania. Będziesz po prostu odmawia w tej sprawie. paszport, być może – to jest to, co jest wymagane we wszystkich transakcjach i operacjach w Rosji.

zgodnie z oświadczeniem

Należy zwrócić uwagę na Innym ciekawym faktem – oświadczenie. koniecznie musi zostać sporządzony i przedstawiony organom podatkowym. Możemy powiedzieć, w postaci wolnej. Zgodnie z obowiązującym prawem, zwrot VAT na zakup mieszkania (13% odliczenia) może być tylko wtedy, gdy żądanie kupującego.

Bez wątpienia daje informacje na temat byłego właściciela nieruchomości, a także danych, informacji o mieszkaniu i jego kosztów. Nie zapomnij podać szczegóły konta, do których koszty produkcji refundacji. Jeśli nie, to konieczne jest, aby komunikować się brakujący papier, lub, jak to często bywa, będzie można odmówić odliczenia – będzie musiał ubiegać się o dokumenty w podatku od samego początku.

raportowania

Co będzie dalej? Jak zwrócić 13 procent na zakup mieszkania? Jest to obowiązkowe, aby organy podatkowe przedstawił tzw zeznania podatkowego. Nazywa się 3-PIT. Trzeba mieć tylko oryginalnych, nie kopie.

Co to jest ten raport? Aby uzyskać informacje na temat dochodów. Jeśli pracujesz dla siebie, sam będzie musiał złożyć oświadczenie. W przeciwnym razie, pomoc może zwrócić się do pracodawcy. Jednak w praktyce, zaledwie 3-PIT wypełnia każdy podatnik niezależnie. W rzeczywistości, to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

zarobek

Bez względu na to, która forma zakup mieszkania było miejsce (hipoteka lub zwykłą sprzedaż i zakup), musimy w jakiś sposób udowodnić swoje dochody. Nie będzie musiał przedstawić kopię postaci 2-PIT. Podobnie jak w poprzednim przypadku, musimy tylko oryginalnego papieru.

Jeśli pracujesz dla siebie, być może trzeba będzie wypełnić tego badania. Istnieje oficjalna pracodawca? Następnie odwołać się do działu księgowości Państwa firmy, tam otrzyma 2-PIT. Z tego dokumentu, nie ma problemu, w zasadzie. Jest to, że produkcja może pomóc w niektórych przypadkach, wymaga czasu.

umowa

Pełną listę wszystkich niezbędnych do zwrotu pieniędzy spędził prawie gotowy. W rzeczywistości, nie możemy zapomnieć o najważniejszym – informacjami o transakcji. Bez niektórych dokumentów nie będzie w stanie uzyskać odliczenie na zakup mieszkania.

Więc co jest przydatne? Jest to przede wszystkim umowa sprzedaży. Pożądane jest, aby pozostałość podpisać dodatkową kopię oryginału. W przeciwnym razie, dość uwierzytelniony odpis.

Następnie konieczne będzie zaświadczenie o własności mieszkania. Bez niego nie ma sensu, aby ubiegać się o odliczenie. Tak, będziemy musieli poczekać, aż pojawi się ten dokument. Pasuje zwykły kopię świadectwa, nieuwierzytelnione. Chociaż w praktyce obywatele często ubezpieczone i produkować certyfikacji.

Otrzymanie płatności, otrzymanie otrzymania środków przez poprzedniego właściciela – są one również obowiązkowo zostać dołączone do deklaracji i sprawozdań. Można zrobić kopie. Najważniejsze – upewnij się, że wszystkie dokumenty są twoje inicjały. Jeśli kupiłeś mieszkanie dla kogoś, aby udowodnić swoje prawo do odliczenia praktycznie niemożliwe w Rosji. Wszystkie informacje muszą wskazywać, że jesteś kupujący.

hipoteka

Teraz dość powszechne hipotecznych. Jak powrócić do 13 procent w przypadku zakupu? To nie jest zbyt trudne. Po tym wszystkim, to ma tylko uzupełnić powyższą listę niektórych dokumentów. Tylko dwa z nich.

Pierwszy – umowa kredytu hipotecznego. Podobnie jak w przypadku kupna i sprzedaży, to jest wystarczające, czy oryginał lub uwierzytelniony odpis. Bez tego dokumentu, powrót odliczenie nie będzie stracony.

Po drugie – dowód uiszczenia odsetek od kredytów hipotecznych. Kiedy będą odrzucane zaległości w zamian 13% aż do dojrzałości. Zwróć uwagę tę funkcję. Nikt nie dokonuje odpisów dłużników. W zasadzie to wszystko. będą wymagane żadne dalsze dokumenty z wami.

inny

Choć zdarzają się wyjątki. Jak zwrócić 13 procent na zakup mieszkania? W niektórych przypadkach można żądać następujących dokumentów, ale nie są obowiązkowe (pożądane jest, aby przygotować je wcześniej i obecny):

  • INN;
  • zaświadczenie małżeństwo / rozwód;
  • akty urodzenia dzieci;
  • certyfikat emerytalne ;
  • snils;
  • ID wojskowy.

Wszystkie dokumenty wymienione powyżej, prosimy o kontakt władzom podatkowym w miejscu zamieszkania. Można ubiegać się o odliczenie. Jeśli sporządzone prawidłowo, żadnych problemów i niepowodzeń nie stanie.