804 Shares 5700 views

Nara rzeki. Nara dopływów rzeki. Wodospad „Rainbow” na rzece Nara

Moscow region obfituje miejsce z pięknych krajobrazów. Istnieje wiele ukrytych rogi z dziewiczej przyrody. Jedną z tych niezwykle pięknych miejsc – rzeka Nara z przepięknymi wodospadami, rozległe doliny, dopływów i stawów. Rzeka została wybrana przez rybaków, ekstremalnych sportowców i tych, którzy lubią spacery i pikniki na łonie dzikiej przyrody.

położenie geograficzne

Rzeki, strumyki i potoki wcięty Rosji. Nara River – lewy brzeg tulei Oka, która przepływa równomiernie przez ziemie regionów Moskwie i Kaluga. Nara Oka wpada do południowej części regionu Moskwie, niedaleko Serpukhov. Zaczyna się w jeziorze Poletskikh rozciągniętego w dzielnicy kubańskich kobiet w zachodnich przedmieściach. Jej strumienie wody poprzez stawy Nara, wiatry przez las i łąki.

Na brzegach góruje dwa miasta – Serpukhov i Naro-Fominsk. W północno-wschodniej części regionu Kaluga rozliczane legendarną wioskę Tarutino. W Wojnie Ojczyźnianej 1812 roku na terenie wsi feldmarszałka MI Kutuzow zorganizowano siedzibę i wokół wsi rozbili armię rosyjską.

opis

Długość 158 kilometrów Nara. Dorzecze zajmuje powierzchnię 2030 km 2. Szerokość wynosi od 2-30 m. Głębokość nie przekracza 1,5 m. Na pasie rzeki znajduje się zniszczony i istniejącej zapory. W grudniu wody rzeki przytrzymać lód, który został otwarty w kwietniu. W górnym biegu rzeki leżą słynne stawy Nara. Mają ciało wodą, która łączy je z Oka.

Nara malownicza rzeka płytka. Jednakże, ma sekcję nawigacji o długości dwóch kilometrów. Ply sąd w miejscu, w którym Nara jest podłączony do Oka. Jest też port „Sierpuchowska”. Stąd turyści iść na rejsy dziennie w dwóch kierunkach. Statki są w regionie Tula, aby Polenovo. Ponadto, są one rejsy wzdłuż wybrzeży regionu Kaluga do Tarusa.

Sprężyna nie jest zbyt szerokie i płytkie Nara zamienia się w Rogue River. Jego pojemny bulgotanie wody i pędzi z wielką prędkością. W tym czasie turyści stapia się na niej kajakiem. W średnim i wysokim prądzie niższym od brzegu i pagórkowaty. Większość z nich jest pokryta lasami. W niektórych miejscach rzeka przepływa przez cieniste aleje tworzą korony potężnych drzew. W obszarze wsi Chichkova między powierzchnią wody osiąga szerokość 30 metrów, rosnących małych wysp.

rękawy

Nara dopływy rzeczne są podzielone na dwie kategorie: dużych i małych. To działa 10 dużych i 7 małych ramion. Na prawym brzegu to łączy się z Suhmenkoy, Gvozdney, Plesenkoy, Tarusa i Chavro. Na lewym brzegu basenu uzupełnienia wody Chernichko, Kamenka, Berezovka Inevki, Trasny, Serpeyki i Temenki.

flora

Lasy wzdłuż brzegów przeplatane zalewowych. Woda Creek są podobne do tych łąk kwiatowych w lecie. Wieś rozłożona na zalewowej Gorchuhino rolnych. Górna objęte oddzielnymi grupami drzew i krzewów. Należą do nich Holly wierzba, olcha, szary, biały brzoza i osika.

Isti do ujścia na prawym brzegu rosną sosnowe i świerkowe i lasy liściaste i lasy świerkowe. Morin zwykły cover wzdłuż lewego brzegu mieszane szerokich liściach i lasy.

Płytka rzeka Nara dokręcone roślin wodnych. W obszarach przybrzeżnych, jest porośnięte glonami i roślin kwiatowych, hydrofitów. Wzdłuż brzegów występują zarośla cattails, trzciny, rzęsy, turzyc. ławice silt zawoalowane ivolistym krwawnica, żółte kapsułki jaj.

fauna

Rzeka fauny tworzą ryb, ptaków i płazów. W Nara stawy zwykły karp – karp gatunki uprawiane. W górnym biegu rzeki Nara zaludnionych przez szczupaki, płocie, okonie, Rudd czopem zawiasowym, karp i kryzą.

Płazy są przedstawiane ludności znajdujące się w gęstych trzcin i traw wodnym wysokiej jezioro żaby. Żywią się ślimaków, pająków i innych insektów. Tu powstała kolonia czapli siwych, którzy babrzą kaczek, Cyraneczka, słonki i jeziora mewy.

Wodospad „Tęcza”

Na Nara głośne ryki wodospad z romantycznej nazwie „Rainbow”. Znajduje się 45 km od Moskwy, w pobliżu miejscowości Papineau. W dobrej pogody, promienie słoneczne, załamane w kropelkach, tworząc wspaniały widok: Jasny tęczy nad strumieniami wody kaskadowych. Ziemia między Podolskim i Zhukovski obfitują kluczowe regiony i sprężyny, wtopienie się potężny strumień płynącej z najwyższego szczytu.

Na zakręcie Nara że w pobliżu Oka, zapierające dech w piersiach widoki na fontanny kaskadowe i wodospadem. Wraz z początkiem wiosny, kiedy strumienie i rzeki wypełnione topi wodę, wodospad na rzece Nara zamienia się wspaniałym naturalnym miejscu. Aby dostać się w tym czasie do „Tęcza” jest niezwykle trudne.

Bo to nie jest betonowa na uboczu. Wstęgę kręte drogi gruntowe znacznie od bezwładnego wiosenne wody, stając się bałagan, nie do pokonania dla pojazdów. Letnie i jesienne deszcze zachwiania polną drogą do tego stopnia, że staje się prawdziwym wyzwaniem dla samochodów.

Najlepszy czas, aby odwiedzić Falls – suche, letnie dni. Chociaż wodospad płytsze w tym okresie i stracić trochę siły, wrażenie pozostawia trwałe. Jet, skacząc z wysokości pięciu metrów rokochut głośny i kolorowy blask tęczy, hipnotyzujące oczy i duszę. Pod wodospadem jest niemożliwe, aby zrobić wspaniałe zdjęcia.