422 Shares 1541 views

Tworzenie innowacji?

Propozycja racjonalizacja (RP) jest uznane za takie, jeżeli:


 • To jest nowy;

 • może rozwiązać problemów technicznych;

 • To daje widoczny efekt pozytywny.

Co powinno być znaczenie innowacji?

RP jest często trudny do oddzielenia od wynalazku, ponieważ oba są homogeniczne w naturze i mogą mieć znaczącą wielkość. Na przykład, racjonalizacja wpływających na produkcję zegarków dla objętości milionowego, dadzą większe zyski i oszczędności niż tworząc niepowtarzalną adaptację, która pomaga zbierać ten sam zegar ręcznie. Nowością może być uznana za znaczącą, jeżeli:

 • Mieści się on na poziomie sprzętu na świecie;

 • To rozwiązuje problem na produkcję;

 • Przyczynia się do już istniejącego rozwiązania ważnych nowych elementów.

Warto zauważyć, że innowacje mogą być potwierdzone, nawet jeśli wcześniej był znany, ale nie został wykorzystany w danej branży. Są w stanie zrozumieć zawiłości na przykładzie produkcji odzieży. Załóżmy, że pracownik sklepu na dostosowywanie się latem cierpią z powodu upału, wzmacnia lamp elektrycznych ciepła. Istnieje potrzeba, aby obniżyć temperaturę. Z tego innowatora zaproponowano zastąpienie żarówek w abażury do „gospodyni” (światło dzienne). Pytanie obniżyć temperaturę zostało rozliczone.

Z jednej strony, oba typy świecie źródła światła są już znane. Jednak ta innowacja, jak w powyższym produkcji takich lamp w odcieniach nie jest jeszcze zainstalowany.

Rodzaje sugestie:

 • racjonalizacja (nowe tylko dla danego oddziału przedsiębiorstwa);

 • oddział (ma znaczenie w całej branży);

 • sektorowych (składa się z kilku różnych obszarów).

grupa RP

 1. Innowacyjność technologii produkcji – propozycje techniczne. Może to być poprawa instrumentów, urządzeń, maszyn, aparatury, narzędzi itd. Obejmują one również zmiany dotyczące samego produktu (inny styl, kolor, rozmiar i tak dalej. D.). Poprawa propozycja może mieć wpływ na technologię produkcji (poprawa jasności, wytrzymałość itd. D.), bezpieczeństwa i tak dalej.

 2. Oferujemy organizacyjne i produkcyjne. Nie zmieniają technologię produkcji, ale może poprawić wydajność. Należą do nich oszczędności energii, materiałów, zmniejszyć koszty sprzętu i tak dalej.

Jak sprawić, by innowacje?

Przed podjęciem ideę legalizacji, aby nadać mu „handlowe”. Być jasne, o jakie świadczenia będą na wniosek, przez kogo, kiedy i jak wykorzystać ten pomysł. Sprawdź poprzednich podobnych rozwiązań. Im lepsza twoja decyzja? Wydajność, efektywność, bezpieczeństwo, komfort i inne cechy muszą być przetłumaczone na język liczb. Aby to zrobić, należy najpierw przeprowadzić analizę ekonomiczną. Wszystkie obserwacje są zapisywane w tabeli do wyraźniejszego postrzegania ludzi, którzy będą przeglądać swoją innowacyjność. Wszystkie wykresy, wykresy i opis słowny nie powinien być dłuższy niż dwie strony będzie. Wyrazić tylko istotę.

Jaki jest wzór wniosku racjonalizacji? Aplikacja jest na standardowych arkuszach A4. W lewym górnym rogu wskazuje odbiorcy (zazwyczaj szef przedsiębiorstwa), prawo jest „cap”: Wzór formularza integracyjna dla P1 numerem i kodem według klasyfikatora dokumentacji (zarządzanie). W tym samym, ale tuż poniżej, napisać: „zarejestrowany, numer». Pozostawić przestrzeń dla daty. Nawet dolna warstwa jest zasysane przez stół szerokości, w których autorzy zostali kilka określony. W pierwszej kolumnie – liczbę (personelu), drugi – nazwa jest wskazana w trzecim miejscu pracy (zamieszkania), dalej – położenie, edukację i datę urodzenia. Jeszcze niższa (w środku): „Wniosek o propozycji racjonalizacji”. Dalej: „Pytamy (jeśli jedna osoba w liczbie pojedynczej) rozpatrywanie wniosku o zadanym numerze (numer jest napisane), aby rozpoznać wprowadzenie racjonalizacji i zabrać go używać. Kolejny wiersz (poniżej, również w środku), „Opis oferty”. Następnie wstawić tekst przygotowany przez obliczeń i tabele. Na końcu dodać: „The dystrybucji nagród.” Poniżej, w tym zdaniu: „Ta oferta (nigdzie nie jest stosowana) nigdy nie były brane pod uwagę. Potwierdzam, co następuje: mam prawo do tego wniosku, ponieważ jest jego autor ". Jeśli innowacja należący do kategorii tajemnicy, wniosek uznaje tajemnicy, a autor zobowiązuje się do przestrzegania zasad zachowania tajemnicy, jak wskazano w oświadczeniu. Następnie, po tagging „dołączony” znajduje się lista rysunków, obliczeń, rozumowaniu. Na koniec należy wskazać „suma bilansowa …”, podpis autora i data. Poniższa lista jest podana w części „Wnioski w sprawie propozycji innowacji.” Muszą mieć co najmniej dwie opinie (na przykład ze sklepu i od głównych mechaników), które są certyfikowane przez podpisów (z datą i położeniem komentarz stwierdzający). Jeżeli wniosek pochodzi z bezpieczeństwem i higieną pracy, musimy inną rekomendację od specjalisty w tej dziedzinie.