733 Shares 6242 views

Powiększenie serca: przyczyny, objawy, leczenie i następstwa

W mojej praktyce, lekarze są często do czynienia z ludźmi, którzy mają choroby serca. Najczęściej dotyczy to pacjentów w podeszłym wieku lub starszych. W niektórych przypadkach choroby serca występują wśród ludności robotniczej. Oni nie są wyjątkiem i noworodki, priobrotshie imadła nawet w życiu płodowym. Jednym z objawów tych schorzeń jest powiększonym serca. Funkcja ta jest szeroko rozpowszechniona w wielu chorobach serca. Wzrost mięśnia sercowego zwykle wskazuje aktualny długotrwałej choroby, która doprowadziła do niewydolności serca.


Kardiomegalia – co to jest?

W normalnej wielkości serca dla każdego. Zależą one od rodzaju ludzkiego ciała, płeć, wiek. Uważa się, że organizm ilość jest zbliżona do wielkości pięści sprężonego palmowego. Istnieją jednak granice, oddzielające od normalnego patologicznych. Powiększone serce nazywa kardiomegalia. Może być wykrywany jako badanie fizykalne, a ze względu na diagnostykę instrumentalnych. W większości przypadków, zwiększenie komory serca, zwłaszcza w lewo. kardiomegalia rzadziej występuje z powodu odpowiednich działów. Zwiększona ciała zachodzi w wyniku przerostu błony mięśniowej, a także z powodu zawału rozciągania (rozszerzania). Zjawisko to występuje rzadko w krótkim czasie. Kardiomegalia zazwyczaj poprzedzone przez dłuższy przewlekłej choroby.

Zwiększone powoduje choroby serca

Kardiomegalia może wystąpić z powodu różnych przyczyn. To zależy od pacjenta, wiek, predyspozycje genetyczne, wagi i stylu życia. Zdarza się, że powiększenie serca jest uważana za normalną opcją. Zatem kardiomegalia powinna być umiarkowana. Takie przypadki obejmują stałą aktywność fizyczną, ciąża, rzadko dojrzewania. Znaczny wzrost wielkości serca w tej kategorii osób jest także patologia. Przeznaczyć z następujących powodów kardiomegalia:

  1. wrodzone choroby serca (CHD). Powstają one nawet w czasie ciąży, mogą być różnych rozmiarów. W przypadku dużych wad lub w połączeniu niewydolność serca następuje szybko. W tym przypadku, kardiomegalia może przejawiać się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Jeżeli wady są nieistotne, wzrost serca następuje stopniowo, a czasem nie występuje w ogóle.
  2. chorób zapalnych. Należą mio, endo- i osierdzia. Najczęściej te choroby występują w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Kardiomegalia obserwowano tylko w tych przypadkach, gdy choroba stała przewlekły. Również w tej grupie mogą obejmować rozszerzonych źrenicach miopatii.
  3. Nabyte wady serca. Założony w dorosłości. Najczęściej są one spowodowane reumatyzmem.
  4. Przewlekłe choroby układu krążenia. Należą do nich niedokrwienie mięśnia sercowego (atak serca, dławica piersiowa), nadciśnienie tętnicze.
  5. Przewlekła choroba płuc. Wśród nich – astma, POChP.
  6. Patologia innych narządów i układów. Powiększenie serca może wystąpić w ciężkiej niedokrwistości, niewydolności nerek i wątroby, nadczynności tarczycy.
  7. Syndrom metaboliczny (otyłość, w połączeniu z cukrzycą).

Mechanizm rozwoju kardiomegalii

Kardiomegalia patogeneza zależy od przyczyny. Najczęściej, przerost lewej komory występuje u osób z zespołem metabolicznym, choroba wieńcowa lub nadciśnienie. Przy małej zawartości tlenu wprowadzanego do mięśnia sercowego jest zmniejszona bardziej niż zwykle, i stopniowo zwiększa się rozmiar. Z grubsza to samo dzieje się z nadciśnieniem tętniczym. W tym przypadku, serce nie mają czasu, aby pompować krew na tyle szybki ze względu na jego wysokie ciśnienie, więc organizm potrzebuje więcej wysiłku. kardiomegalia mechanizm rozwoju jest różne zwężenia i awaria zaworu. W przypadku tych chorób, które nie jest w pełni krew wpływa do następnej komory albo zbiornika (aorta tętnicy płucnej) i powoduje rozciąganie serca. Kiedy długie istniejących wad wzrasta w komorze i przedsionka. W niektórych przypadkach może wystąpić we wszystkich narządów przerostu. Prawo niewydolność serca występuje gdy patologii płuc, chorób wątroby.

Objawy rozszerzonej serca

Objawy rozszerzonej serca może być wyrażona w różnym stopniu. Kiedy pacjenci przerost lewej komory skarżą się zadyszka. Napady duszności występują podczas ćwiczeń, podnoszenia ciężarów, szybkie i długodystansowych. W ciężkiej kardiomegalii i duszność może być w spoczynku. Ponadto, niektórzy pacjenci przedstawić zespół edematous. Najczęściej płyn gromadzi się w dolnej jednej trzeciej dolnej części nogi w godzinach wieczornych. Jeśli przyczyną jest awaria niedokrwienie serca, pacjenci zaniepokojeni ból w okolicy serca. Również obraz kliniczny zależy od przyczyny kardiomegalii. Gdy patologii płuc z wymienionymi objawami dodaje kaszel połknięcia. niewydolność wątroby charakteryzuje się masywną obrzęk (wysiękowego puchlina), obrzęk żył szyjnych. W podeszłym wieku, którzy mają powiększone serce, nadciśnienie tętnicze jest często zauważyć.

Jak zdiagnozować kardiomegalia?

Aby odsłonić kardiomegalia, niewystarczającą historię danych. Wymaga to badanie palpacyjne i perkusję ciała. W sercu prostukivanii lekarz staje się jasne, czy jego rozmiar normalny lub poza jego granicami. Ponadto przeprowadzenie badania rentgenowskiego klatki piersiowej. Kiedy kardiomegalia zarys ciała wzrosła w obrazach. W celu określenia, które części obserwowanego przerostu przeprowadzić elektrokardiogramu. Dzięki temu badaniu można znaleźć i o przyczynie choroby (niedokrwienia, chorób płuc). Najbardziej trafna diagnoza jest uważany echokardiografii (USG serca). Pozwala to na określenie grubości mięśnia sercowego w każdej komorze, Jama, dostępność rozszerzenie.

powiększenie leczenia serca

W identyfikacji tego objawu pacjenci zastanawiają się, co zrobić, jeśli serce jest powiększone. Leczenie powinno być rozpoczęte dopiero po pełnego badania i ustalić przyczyny. Jeśli to konieczne, wyznaczyć rozszerzające oskrzela, leki przeciwnadciśnieniowe, leki moczopędne. W niektórych przypadkach, kombinacja tych środków. Niezależnie od powodu, ważne jest, aby brać leki, które wpływają na zahamowanie niewydolności serca. Są to leki „koronowej” „Propronalol”, „captopril” itd .. W przypadku widocznych wad serca wymagają leczenia chirurgicznego. Ponadto, jest to wskazane do uporczywej niedokrwienia i ostrej niewydolności krążenia.

Powiększenie serca: konsekwencje choroby

Niestety, niewydolność serca rzadko przechodzi całkowicie, co jest przewlekłą chorobą postępującą. Przy nieodpowiednim leczeniu lub brak konsekwencje mogą być poważne. W przypadku ciężkiego pacjenta kardiomegalia ciągle brakuje powietrza, co wpływa na wszystkie narządy. Ponadto, choroba ta może prowadzić do zawału mięśnia sercowego, udaru, choroby zakrzepowo-zatorowej, serca lub naczyń płucnych.