313 Shares 9691 views

Rodzaje ptaków, zwłaszcza, siedlisko

Dzisiaj mówimy o najczęstszych rodzajów ptaków. W Rosji, najliczniejsze są Zając i Zając, występują również mandżurski zając, zając, tolai-mankiet, który jest krzyżówką zająca i zające i potomstwo łożyska. Jesteśmy zainteresowani w dwóch pierwszych typów jak najbardziej cenionych i najbardziej wszyscy tam. Również te gatunki są często mylone, spojrzeć na ich różnic.

Formy ptaków: zając

Zając dotyczy dużych gatunków. Waży od czterech do sześciu kilogramów, jest rzadkie, ale nadal istnieją osoby, o wadze do siedmiu kilogramów. Jest to dość długo bestia, dorośli mogą mieć długość do 68 centymetrów. Ale dla wszystkich jego zagranicznych uciążliwa postać pozostaje dość kruche. Widok zając charakteryzuje się długim uszach (14 centymetrów), który jest łatwy do odróżnienia od zająca. Ogon jest dość duża (od 7 do 14 cm), w kształcie klina, brązowy i czarny kolor na górnej stronie. Łapy w zająca dłuższy niż zająca, ale stopy krótszy i węższy, ponieważ mieszka w obszarach, gdzie śnieg nie jest zbyt głęboka.

Wygląd zając jest piękny przez cały rok. Ma lato brązowy, ochra i rudowłosa, oliwkowo-brązowy, brązowy, szary lub ochry i ochra-brązowy. Mamy zając futro nakrapiane, lśniące, zawiłe. Boca zauważalnie lżejsza niż plecach i brzuchu i cały biały bez variegation i plam. Około czerwono-brązowy zając oczy są jasne kręgi i uszy tego zwierzęcia przez cały rok są czarne. Zima zając jest nieco jaśniejszy niż latem, ale nigdy całkowicie zmienia kolor, jak to robi zająca.

Lifestyle i zając miejsce siedlisko

Różne rodzaje ptaków są wszędzie znaleźć we wszystkich obszarach, na wszystkich terytoriach. Hare jest mieszkaniec step, tundra, lasy. On wybiera lasów liściastych głównie dla ich życia i nie szuka rozlicze lub oparów. Bardzo rzadko może zając znaleźć w lesie iglastym.

Te króliki miłość do osiedlania się w obszarach w pobliżu osiedli ludzkich, rzek. Oni wybierają obszary, w których ziemia ludzki przeplatane okazjonalnych lądowań, pól, gór, zbiorników i sieci wąwozów. W większości mieszkają w krzakach lub małym otworem sąsiadującym z niektórych drzew, staw. Hare często wypełnić opuszczony przez lisy, borsuki i inne zwierzęta nory. W zimie, króliki kopać rookeries się w śniegu i te otwory mogą osiągać długość dwóch metrów. Jednak nie tylko w zająca pustynnym zimą, mogą leżeć po upadku w stogi, i kopać schron w domu przylegającym do terytorium ludzi.

Latem, zając próbuje wspiąć się na wyższą wysokość, iść w góry, w wysokim lesie. Bliżej zajęcy zimowych z powrotem w dół, próbując jak najbardziej zbliżyć się do osiedli.

Aktywny czas dnia dla zajęcy – noc. W tej chwili są one zaangażowane w żywieniu i może być już za kilka kilometrów od miejsca ich mieszkania. Popołudnie zając spanie w krzakach lub norach. W niepogody te króliki nie są na kilka dni do paszy, aby siedzieć w suchym i ciepłym schronisku.

Uruchamianie zając pasują idealnie. może osiągnąć prędkość do sześćdziesięciu kilometrów na godzinę, przesuwając długie skoki. Zając, jak również wszystkie rodzaje ptaków, są bardzo spokojne zwierzęta. Samica kusi jej potomstwa miękkie dźwięki, mężczyźni mogą wbić zęby. one również często dotykając z nóg, ale także ich forma komunikacji. On jest ranny lub złapać zająca zaczyna krzyczeć bardzo głośno.

Odżywianie i reprodukcja zając

Latem zając zjada zróżnicowana. Wybiera młode pędy drzew i krzewów, zjada liście i łodygi i korzenie mogą kopać.

Druga połowa letniej diecie rozrzedza nasiona roślin, które dystrybuuje zając, ponieważ nie wszystkie zjedzonych trawione. Lubi święto na mniszek lekarski, lucerna, cykoria i inne rośliny. On patrzy na jagody, dzikie jabłka, ale czasami wspina się w ludzkich ogrodów, zadając ogromne szkody. zając także ruiny tej dziedzinie, jego ulubione smakołyki są różne zboża, gryka, słonecznik, kultury ziarna.

W przeciwieństwie do białych włosach, w zimie królik nadal jeść resztki trawy, zimą, nasiona, warzywa, opuszczone przez ludzi, którzy wyciąga z ziemi. On również nie sobie odmówić przyjemności przegryźć kory gruszy i jabłoni, wierzby, osiki.

W sezonie lęgowym, doe-zając zając może przynieść do pięciu miotów. Każdy miot – od jednego do dziewięciu młode i rodzą się pokryte włosami, widziano, o wadze od stu do stu pięćdziesięciu gramów. Przed urodzeniem zaychiha zadowolony z małym gnieździe, to dywany trawę. Po porodzie, kobieta odchodzi tylko raz dziennie wraca do karmienia młodych. Czasami chodzi rzadko, raz na cztery dni. W drugim tygodniu życia leverets się rozpocząć, aby wydostać się ze schronu, może jeść trawę. Przez cztery tygodnie dzieci są całkowicie niezależne i nie potrzebują pomocy matki.

Wartość ludzkiego zająca

Zając, prawie jak wszystkich innych gatunków ptaków są dość liczne. Są to cenne zwierzę dla rybaków. Są one wydobywane z mięsa i skór, które są przeznaczone do wytwarzania wyrobów z futrem, filcu.

Ale zając nie jest przydatny tylko dla ludzi, ale również szkodliwe. On mocno wpływa na wydajność, ponieważ jest bardzo chciwy, a raz w ogrodzie, może powodować mu zaszkodzić. Hare wykopane warzyw, jeść owoce, ale na jedną noc zając jest w stanie jeść korę z piętnastu drzew owocowych, a po ataku roślina może umrzeć lub chorują na długi czas.

Zając również nośniki wielu chorób. Są one niebezpieczne nie tylko dla siebie, lecz także dla ludzi i zwierząt, które żerują na nich – Wilki, lisy, rysie i orły.

Zając: widoki z zewnątrz

Beljak ma mniejsze wymiary w porównaniu z zająca. Jego wielkość sięga od czterdzieści pięć sześćdziesięciu pięciu centymetrów, waga mieści się w zakresie od trzech i pół do pięciu kilogramów. Budowanie to królik nie jest tak krucha jak zająca. Uszy nie są też tak długo, są bardzo zadbane, na końcach ma czarne futro.

Zając ma potężne tylne nogi są dość długie i krótkie z przodu, jak również wszystkie inne rodzaje ptaków. Zdjęcia tego zwierzęcia widać w tym artykule.

Nazwa zająca uzasadnia zmianę do zimowego płaszcza. W lecie jest czerwono-szary kolor, a dzięki nim, doskonale zamaskowany. Tego lata niedoświadczonych myśliwych lub nieświadome osoby można nazwać Rusakov. W zimie, zając śnieżnobiały staje się, a to jest praktycznie niemożliwe, aby zobaczyć, można wydać tylko czarne koniuszki uszu i oczu.

siedlisko zając

W przeciwieństwie do zająca, zając wybiera lasy, równiny i unikać otwartego pola, bagna i bardzo gęsty las. Belyaki – osiadłe zwierzęta i od ich miejsca Rookeries nie idą zbyt daleko. W okresie zimowym, rzadko opuszczają teren, aby je przenieść długodystansowych może tylko brakiem pożywienia, ponieważ są one wysyłane do świata pełnego niebezpieczeństw.

Ponadto, ze znanym i zaludnionym terytorium zająca może opuścić z powodu suszy, lub odwrotnie, obszary powodzi.

zając moc

Jeść białe włosy, a także zając, w nocy. On zjada trawę w lecie, różne rośliny, pędy krzewów i drzew. dieta zimą staje się rzadkością, a zając nie może jeść tylko kora osiki i wierzby, on szuka kości martwych zwierząt, rogi, spadła Ełku, jelenia. W przeciwnym razie, zjada, a także wszystkie rodzaje ptaków.

reprodukcja

Mamy zając w jednym ocieleniu rodzi się z pięciu do jedenastu leverets. Oni, podobnie jak zając, raz widać, są pokryte futrem. W przeciwieństwie do młodego zająca, Belyakov, już tydzień można jeść na własną rękę, a dwa tygodnie usamodzielnieniu.

Samica rodzi ich młode w otwartej przestrzeni i tylko zimą można kopać się mały otwór.

Hare jest również zwierzęta handlowych. Jego futro i mięso jest bardziej cenione niż zająca, dlaczego doświadczeni myśliwi wolą polować to dla tego typu.