113 Shares 905 views

Mnisi buddyjscy – wyznawcy religii starożytnego świata

Według mitologii, mnisi buddyjscy, aby osiągnąć oświecenie, powinna wskazać ludzkości drogę do zbawienia. Tybet został po raz pierwszy wprowadzony do tej religii w 700S, gdy Wielki Mistrz – Guru Rinpocze – pochodziło z Indii, aby pokonać demony. Po tym, wszystkie one stają się integralną częścią buddyzmu tybetańskiego.


Buddyzm dzisiaj

Buddyzm – najstarsza z trzech światowych religii. Chrześcijaństwo pojawiło około pięciu wieków, a Islam – 12 lat później. Mnisi buddyjscy żyją głównie w Azji, w Chinach, Korei, Mongolii, Wietnamu, Kambodży, Laosu, Japonii i Tajlandii. W naszym kraju jest to religia mieszkańców Tuwy, Buriacji i Kałmucji. Ale ostatnio, mnisi buddyjscy są również w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych dużych miastach rosyjskich. Trudno jest określić, ile z ogólnej liczby wyznawców tej religii mają w świecie. Ale niektórzy mogą powiedzieć, że w ogóle istnieje około miliona mężczyzn i kobiet, zakonników i świeckich około 400 milionów dolarów.

Buddyjskie różańce

wyznawcy Buddy skoncentrować swoje myśli podczas różańca używanego podczas czytania mantr. Tradycyjnie one dokładnie 108 kulek, ale w zasadzie możliwe opcje, ponieważ ich liczba reprezentuje niektóre przepisy nauk. Na przykład, tradycyjne paciorki różańca 108 znaczy 108 rodzajów ludzkich pragnień, które są plagą jego ducha. Wiążą się one z sześciu zmysłów: zapach, wzrok, dotyk, słuch, smak i umysł. Pragnienia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów, do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Istnieją trzy sposoby, aby ich zarządzanie: w słowach, myślach i działaniach. Istnieją inne możliwości odszyfrowania 108, ale najbardziej znany.

Nauki Buddy. Diamentowej Drogi

Diamentowa Droga jest często opisywany jako klejnot z głównych nauk Buddy. Głównym celem jest to świadomość autentyczności każdym razie, jak to jest wyrażone w nieograniczony potencjał umysłu. Aby zapewnić szybkie rezultaty w osiąganiu oświecenia, gdy mnisi buddyjscy polegać na inspirującej wglądu, przekształcając wszystkie doznania w naturalnej czystości.

W tym czasie, gdy uczniowie nie ten Buddę boskie osoby, ale po prostu do niego zaufanie jako zwierciadło umysłu, mógł wprowadzić je do Diamentowej Drogi. Jego moc i przenikliwy wzrok, budzi się w godności ludzi, którzy przyczynili się do ich pełnego rozwoju.

Podejście trzy wyższy poziom buddyzmu

Najwyższy poziom nauczania Buddy zawiera trzy podejścia: Droga metody, sposób głęboką wizję i medytacji na Lamy. Mnisi buddyjscy z użyciem tych metod mają możliwość rozwinięcia w pełni ze względu na ich energii lub siły świadomości. Najszersze podejście do oświecenia zawiera medytacje na Lamę, ale tylko wtedy, gdy nauczyciel jest niezawodny. Osoba może być w przestrzeni umysłu, jak jego własne cechy osobiste osiągnąć pożądany poziom rozwoju. ścieżka buddyjska diament promuje skuteczne usuwanie negatywnych i szkodliwych wpływów. Z powodu tej doktryny, osoba pozbyć się, że w przyszłości może prowadzić do trudnych sytuacjach. Musimy pracować z własnego umysłu, a wtedy nie będzie ofiarą naszych własnych działań.