202 Shares 1286 views

Jak długo można przechowywać próbki kału w lodówce? reguły przechowywania

Współcześni ludzie od dawna przyzwyczajeni do szaleńczym tempem życia. Każdy z nich wybiera dla siebie najlepszy sposób na zarządzanie czasem. A przede wszystkim, aby zaoszczędzić cenne godziny oni wolą na ich jedzenie (przekąski, lunch w restauracji typu fast food, posiłki opuszczeń w ciągu dnia). Wszystko to prowadzi do różnych chorób przewodu pokarmowego. Nie należy ignorować problem z jelit i czekać aż wszystko pójdzie sama, gdyż może to przyczynić się do rozwoju poważnych chorób.

coprogram

Często, gdy problemy z przewodu pokarmowego, w celu stworzenia prawidłowej diagnozy konieczne jest, aby zrobić badania laboratoryjne stolcu – coprogram. Wyniki tego badania dostarczają ważnych informacji na temat stanu zdrowia człowieka. I ich wiarygodność zależy od jakości materiału. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać i zbierać odchody.

zasady gromadzenia

  1. Jest to konieczne, aby przygotować się do sterylnego pojemnika.
  2. Trzeba opróżnić pęcherz.
  3. Mydłem lub furatsilina traktowane genitalia powierzchni.
  4. Musisz wybrać wymaganą ilość materiału do analizy, należy umieścić go w pojemniku i szczelnie zamknąć pokrywę.

I ile jest to niezbędne do analizy kału? 1-2 łyżeczki fałszywe objętość będzie wystarczająca.

Zbierają odchody muszą być rano, w dniu analizy. Wybrany materiał należy dostarczyć do laboratorium w ciągu jednej godziny.

Procedura ta może być stosowana w wieczór, ale biorąc pod uwagę fakt, że odstęp pomiędzy zbierania i dostarczania materiału do analizy nie przekracza osiem godzin. Jednak w tym przypadku nasuwa się pytanie: „Jak utrzymać kału” Teraz będziemy rozumieć.

warunki przechowywania

Ponieważ temperatura od +4 do +8 stopni jest optymalna do przechowywania odchodów, to najlepiej, aby utrzymać kału w lodówce.

Pojemność z analiz powinny być umieszczone na środkowej półce. Nie jest konieczne, aby umieścić go na półkach drzwiowych lub zbyt blisko zamrażalnika. Wynika to z faktu, że po zamrożeniu kału całkowicie traci swoje pierwotne właściwości. Następnie wyniki badań będą nieprawidłowe.

Jak przechowywać?

Wśród pracowników służby zdrowia często istnieją spory o ile mogą być przechowywane w lodówce próbki kału. Możliwe odpowiedzi na to pytanie może być bardzo zróżnicowany. Aby uzyskać wiarygodne wyniki badania należy rozważyć, ile można przechowywać próbki kału w lodówce. I będzie to zależeć od celu wprowadzenie tej analizy.

Na przykład w przypadku rutynowego materiału coprogram może przechowywać nie więcej niż 8 godzin. Oczywiście rzeczywista determinacja w lodówce z analiz wydajności powinna być mniejsza. Po tym wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę czas, aby dostać się do laboratorium.

Jak długo można przechowywać próbki kału w lodówce? Do analizy oznaczania mikroflory jelitowej kale mają być dostarczone nie później niż trzy godziny, i konieczne jest, aby budować go w godzinach porannych. Wynika to z faktu, że żywotność wielu bakterii jest niewielka. Dlatego długotrwałe przechowywanie, oni po prostu nie przetrwać. W przypadku naruszenia warunków dostawy materiału za niewiarygodne.

Jak długo można przechowywać próbki kału? Na przykład, ekskrementy, do analizy na obecność robaków, ameba, Giardia, również nie podlega długotrwałego przechowywania. Zdolność materiału jest wymagane w przypadku dochodzenia nie później niż w ciągu sześciu godzin od chwili defekacji. Jednak wielu pracowników laboratoryjnych uwierzyć, że nie można przechowywać dłużej niż dwie godziny. Dlatego, aby dokładnie zdecydować, ile powinno być przechowywane kału robaków, zanim jest poddanie należy skonsultować się z laboratorium.

Jeżeli badanie przeprowadza się na krew utajoną, kał można przechowywać w lodówce nie dłużej niż sześć godzin. Temperatura powinna wynosić od czterech do sześciu stopni.

Jeśli nie możesz wziąć cal

W przypadku zebrania i dostarczenia stołek do laboratorium nie jest to możliwe, można uciec się do innego sposobu, a dokładniej, dla zabicia skrobania błony śluzowej jelit. W tym przypadku materiał ogrodzenia być wytwarzane z wacika, który umieszcza się w szczelnie zamkniętej rurce i przez dwie godziny wysyłane do laboratorium.

Skrobanie zasadzie wziąć u dzieci. Całkowicie zastąpić proces zbierania kału procedura ta nie jest możliwa. Ponieważ większość chorób zidentyfikowanych w ten sposób jest po prostu niemożliwe. W jaki sposób podjąć analizę, należy skontaktować się z lekarzem.

należy stosować się do zasad!

Wielu ludzi, którzy otrzymują tę badania lekarskie, po prostu nie przywiązują wagę do ogólnie przyjętych zasad gromadzenia i przechowywania odchodów. Wyniki takiego zaniedbania mogą być bardzo różne. Rzeczywiście, w przypadku długotrwałego przechowywania dużej liczby bakterii zabite, a pozostałe mikroorganizmów, przeciwnie, zaczynają się namnażać. To samo dzieje się z materiałem zamarzania. Wyniki tego badania będzie początkowo nieprawidłowe.

Prawdopodobieństwo, że lekarz nastorozhat wyników badań, a on wyśle cię do obserwacji badania, jest raczej niewielka. Częściej niż nie tylko wyznaczony przez niewłaściwym leczeniem. W rezultacie, to problem, który odniósł się do pacjenta, nie tylko nie znikają, ale może prowadzić do poważnych powikłań lub rozwoju nowej choroby.

Charakterystyka zbierania i czasowego magazynowania analizy kału dziecka

Prawie wszystkie dzieci do trzech miesięcy zainteresowane skurcze i wzdęcia. Tym razem młodzi rodzice po prostu trzeba przeżyć. Jednakże, jeśli dziecko ma więcej niż cztery miesiące, a problem nie zniknął, a oprócz fotela jej dziecka stał się mieć odcień zielonkawy lub domieszki krwi i śluzu, należy natychmiast skonsultować się z pediatrą podstawowej opieki.

W tym przypadku, w celu prawidłowego ustalenia diagnozy i leczenia, lekarz zwykle daje kierunek do dostarczania kale niemowląt do analizy.

Proces zbierania stolca u dzieci jest dość trudne. Dlatego rodzice muszą dokonać wielu poprawek, aby to zrobić.

Na początek najlepiej jest przechowywać kał zakupić specjalny pojemnik, który jest sprzedawany w każdej drogerii. Konieczne jest zebranie stołek w godzinach porannych. Jeśli dziecko pooping codziennie w godzinach porannych, w określonym czasie, to znacznie upraszcza zadanie.

Jak myć dziecko bezpośrednio przed procesem defekacji nie jest to możliwe, po prostu przytrzymaj codziennej higieny. Pod warunkiem, że normalnej konsystencji stolca dziecka, może to być zebrane z powierzchni pieluszki. Nie naciskaj na pieluchy do materiału do analizy bez zanieczyszczeń obcych, jak i moczu. Jeżeli stolec jest płynny, dziecko najlepiej umieścić na ceratą, z którego można potem po prostu wlać kał w słoiku.

Kontenerowce testów laboratoryjnych niezbędnych do trzech godzin po pobraniu próbek. W tym czasie trzymać pojemnik powinien być w lodówce, szczelnie zamknięte.

wniosek

Teraz jest jasne, ile może być przechowywana w lodówce próbki kału. Podsumowując wszystko powyższe, można stwierdzić, że ważne jest, aby stosować się do zasad gromadzenia i przechowywania materiału w celu uzyskania najbardziej wiarygodnych wyników. Oczywiście, najlepszym wyborem będą natychmiast przetransportowany do analizy w laboratorium. Ale jeśli nie jest to możliwe, należy umieścić pojemnik w lodówce ze wszystkimi zasadami. Pozwoli to uniknąć możliwości powoływania złego traktowania, a także wyeliminować potrzebę ponownego pozyskania analizy.