836 Shares 5437 views

Pończochy uciskowe dla mężczyzn: opis i rodzaje

szczęście nie zmierzyć się żylaki ci wierzą, że tej choroby – partia starych kobiet i kobiet w ciąży. Jest to jednak niestety nie w tym przypadku: choroba jest młodszy i wpływa nie tylko piękną połowę ludzkości, ale również mężczyzn. Kto powinien zwracać szczególną uwagę na swoje nogi, a którzy wymagają pończochy uciskowe dla mężczyzn i kobiet – to poniżej materiał.


Co to są żylaki?

żylaki i żylaki – choroba naczyniowa, która powoduje zaburzenia w przepływie krwi przez żyły i funkcji może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Żylaki mogą rozwijać się w różnych częściach ciała, ale najczęściej narażony na nogi chorobowych. Wynika to z procesów fizjologicznych: jest w obiegu „” rozkładania i przepływ krwi w kończynach dolnych jest skierowana do góry. Jeżeli żyły powodu defektów w strukturze predyspozycją genetyczną lub strącanie czynników proces przepływu krwi jest utrudniony. Zawory, które są dostępne w żyłach zapobieżenia wstecznego przepływu cieczy odcinku i odkształca się naczyń, mogą one tworzyć zakrzepy.

Choroba przynosi nie tylko estetyczny dyskomfort w postaci niebieskich unerwieniem żyły na nogach, ale również znaczny ból. Nogi z żylakami obrzęk i ból.

Pierwsze objawy: kiedy być czujni?

Jeśli widzieliście na nogach niebieskawy „Track” lub szorstkich wysiadł żył, żylaki następnie rozwinęły się w pełnych i kompresji pończoch dla mężczyzn i kobiet, nie rozwiąże problemu.

Bądź czujny i zasięgnąć porady lekarza powinno być, gdy choroba nie ma jeszcze widoczne dla oka, ale daje pierwsze, ledwo widocznych objawów. Uważny postawy wobec własnego zdrowia jest łatwo zobaczyć:

  • obrzęk nóg, zwiększając w godzinach wieczornych;
  • ból i obrzęk kończyn dolnych, widoczny w ciepłej porze roku;
  • poczucie „brzęczenie” nogi po dniu roboczym;
  • dyskomfort zmiany obuwia, zwłaszcza po butach z obcasami;
  • żywym przejawem żylnej wzór na nogi w godzinach wieczornych, podczas odpoczynku po żyle „ukryć”.

Wszystkie te objawy mogą wskazywać na początkowe stadium żylaków. Natychmiastowy wyjazd do lekarza może pozbyć się wielu problemów w przyszłości, ponieważ ta choroba nie odejdzie sam, ale uczyni tylko postęp, zwłaszcza jeśli jesteś w grupie ryzyka.

Kto jest zagrożony?

Współczesna medycyna wyraźnie stwierdza, że najbardziej narażone na rozwój żylaków osób z dziedziczną predyspozycją do choroby. Nie jest ważne, płeć i relacje bolevshih: w rozwoju żylaków odgrywa rolę grubości ścian naczyń krwionośnych i ich elastyczności. Dlatego nie ma znaczenia, chory tata lub mama.

Pośrednio wpływa na postęp choroby może być wyzwalacze. Wśród nich ciężka praca ze zwiększonym obciążeniem na nogach, niezdrowy tryb życia, brak wystarczającej aktywności fizycznej.

Czy istnieje lekarstwo żył żylaki?

Choroba jest trudna do leczenia, i zaawansowane formy mogą być leczone jedynie chirurgicznie.

Im szybciej pacjent do lekarza, tym bardziej skuteczny i leczenie zachowawcze będzie.

Leczenie tej choroby jest wąski specjalista – phlebologist lub chirurga naczyniowego. Po zbadaniu żył i ogólnego stanu pacjenta przepisać eksperta przebieg zażywanie narkotyków w celu utrzymania napięcia naczyniowego, usuwając procesy zapalne, jeśli to konieczne, a środki zewnętrzne w celu złagodzenia bólu.

Co do zasady, okres leczenia, jak również do późniejszego życia codziennego lekarz wybiera odzieży uciskowej. Najbardziej popularną formą wśród swoich cierpiących są żylaki pończochy uciskowe dla mężczyzn i kobiet.

Jakie są pończochy uciskowe?

Kompresja ubraniowego dokładnie obliczony nacisk na nogach: Najbardziej intensywne ciśnienie w obszarze stóp, jak wznieść się na poziom kompresji stóp jest zmniejszona. Pomaga to uniknąć zastoju krwi i płynu w kończynach, poprawia przepływ krwi w górę.

Kompresja odzieży jest sprzedawany wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach medycznych lub aptekach. Gęstość jest mierzona w milimetrach słupa rtęci. Jeśli są oferowane pończochy lub rajstopy, których gęstość jest wskazany w DEN – to opcja kosmetyk nie posiada efektu terapeutycznego. Często stosowanie tylko jednego produktu: A pończocha uciskowa na jednej nodze dla mężczyzn jest łatwe do znalezienia na sprzedaż. Ten produkt jest wygodny w noszeniu i zablokowane dla bezpieczeństwa na pasie.

W zależności od stopnia nacisku dzieli trzy rodzaje pończoch uciskowych:

  • 1 stosunek sprężania. Nadaje się do zapobiegania i łagodne żylaków.
  • 2 stopień kompresji. Wyposażony w dużą liczbę węzłów i żył, skurcze ból nóg i obecności obrzęków.
  • 3, stopień kompresji. Takie produkty są sprzedawane tylko na receptę. Powołany przez zakrzepica żył głębokich, zakrzepowe zapalenie żył i owrzodzeń troficznych wyrażone.

Pończochy uciskowe dla mężczyzn i kobiet pożądanego poziomu ciśnienia i wielkości lekarza podnosi na podstawie celów badania i leczenie.

Aby dopasować kompresji ubranie?

Mężczyźni i kobiety, które są zagrożone, należy zdecydowanie zakup odzieży uciskowej. Nowoczesne technologie pozwalają, aby to praktyczne, wygodne i niewidoczne pod ubraniem.

Pończochy uciskowe dla mężczyzn 1 klasa kompresji mogą być noszone na co dzień, niezależnie od aktywności. Wybór właściwego koloru, można je nosić nawet w garniturze. A efekt nie potrwa długo – te pończochy złagodzić uczucie zmęczenia w nogach, i nieprzyjemne obrzęki pod koniec dnia pracy.

Pończochy uciskowe męskie kompresji 2 klasy potrzebne zawody, takie jak kierowcy, sprzedawcy, kuriera, fryzjera i innych, w których stać lub siedzieć na wiele godzin. Ale przed zakupem takiego produktu, to najlepiej skonsultować się z profesjonalnym nawet jeśli jesteś pewien, że pończochy uciskowe trzeba, można błądzić od stopnia ciśnienia lub terminów nosi bieliznę kompresji.

Dlaczego pończochy?

Istnieje wiele korzyści, które z różnych bielizny medycznej powinien wybrać dokładnie uciskowe pończochy.

klasa 1 kompresji dla mężczyzn i kobiet, ma działanie profilaktyczne i venotoniziruyuschee. Akceptowalne noszenia tych produktów codziennie, przez długi okres czasu. Rajstopy nie zawsze są właściwe i wygodne, zwłaszcza dla silniejszej płci. A dla mężczyzn pończochy mogą wyglądać jak zwykłe skarpety wydłużone. To sprawia, że wygodne, które należy uwzględnić w codziennym pończoch uciskowych szafa.

klasa kompresji 2 mężczyzn jest używany najczęściej w przypadku żylaków kończyn dolnych. W tym przypadku są one również bardzo wygodne: dostarczenie skoncentrowanej dawki efekt w najbardziej problematycznych obszarach, bez przyciągania nadmiernej uwagi.

Pielęgnacja Kompresja bielizna

W celu spełnienia standardów higienicznych niezbędnych do prania skarpetek codziennie. Dlatego wskazane jest, aby kupić kilka par.

Umyć produkt musi ręcznie przy użyciu proszku do delikatnych elementów i zimną wodą. pończochy Twist nie jest wystarczająco warto dać nadmiar wody do kanalizacji, nieznacznie pokonując ją za rękę.

Nie zaleca się suszenie pończoch uciskowych do suszarki, jak i baterii lub kominek.

Właściwa pielęgnacja pozwoli pończochy uciskowe nosić je przez długi czas iz przyjemnością. A stopy „docenić” tę innowację medyczną i będzie można rozkoszować się zdrowym wyglądem, wigoru i witalności.