221 Shares 9285 views

Ganek z cegieł własnymi rękami: krok po kroku instrukcje, ciekawych opcji i zaleceń

Jeśli chcesz zbudować solidną i trwałą konstrukcję ganku, to najlepiej użyć cegły. Taka praca jest całkiem możliwe do przeprowadzenia bez pomocy profesjonalnych budowniczych.

Potrzeba odpowiedniego przygotowania

Ganku z cegły lub innego materiału mogą być nazywane jednym z najważniejszych i niezbędnych elementów konstrukcji w dowolnym celu. Można go zbudować z tego samego materiału, który jest używany do budowy piwnicy budynku. Dlatego zaleca się, aby użyć cegłę do cegły i kamiennych domów. Obecnie istnieje wiele odmian cegieł, mogą być w różnych kolorach i rozmiarach. Produkty nie jest trudno podnieść, ale idealnie powinny one pasować do zewnętrznej części budynku.

Specjaliści powinni użyć cegieł ceramicznych, ponieważ zapewniają one maksymalną trwałość. Jeśli chcesz struktura służył przez kilka dziesięcioleci, konieczne jest opracowanie projektu i zrobić rysunek. Istnieją przepisy, które zaleca się przestrzegać, takie jak kroki, aby być szerszy niż drzwi, które prowadzą do salonu, 1,5-1,8 razy. Wysokość struktury klocka powinna wynosić w granicach od 0,15 do 0,2 m. W tym przypadku, ganek nie spadnie wytrącania i gromadzą się na powierzchni.

Budowanie ganek wykonany z cegły, należy zwrócić uwagę również na fakt, że jej grubość powinna wynosić około 0,1 m. Wypełniania prace muszą być wykonywane z wysokiej jakości rozwiązania betonowej. Pamiętaj, aby na fundamencie betonowym, wykorzystuje konwencjonalny gruz.

Kąt nachylenia etapy

Po wlaniu betonu pokryte 15-cm jastrychu cementowego. Aby osoby wspinać to było wygodne, konieczne jest, aby dokonać poprawnej poziom polaryzacji. Zalecana wielkość nachylenia może wynosić od 2,8 do 3,2 °. Przy takiej polaryzacji woda popłynie z etapów, które nie tworzą kałuże. Kroki trzeba wyrównać zespołów części, można użyć specjalnego formularza. Alternatywnie, obwód monolityczne stosuje się, przy czym deskowanie odbywa się z desek. Zalecana długość etapu wynosi pomiędzy 12 a 15 cm.

Narzędzia i materiały przygotowujące

Jeśli chcesz wyrównać ganek z cegły prywatnym domu własnymi rękami, ważne jest, aby przed rozpoczęciem przygotować materiały i narzędzia, w tym:

  • startera;
  • prętów zbrojeniowych;
  • piasek;
  • wodoodporne;
  • żwir;
  • cement;
  • pasty szpachlą.

Między innymi trzeba będzie: łopatę, terakota, kielnia, poziom budynku, jak również do mieszania betonu.

kładąc podwaliny

Niezbędne do rozpoczęcia budowy z najważniejszym – fundament. Jego głębokość na ganku powinny być dokładnie taka sama jak głębokość fundamentów domu. Z biegiem czasu, fundamenty budynku i ganek będzie rozstrzygać.

Jeśli ustawisz fundamentów na różnych poziomach, zaczyna tworzyć się między nimi przestrzeń, która będzie ostatecznie stać się przyczyną zniszczenia struktur. Aby położyć fundament pod murowany ganek jest to konieczne dla określonego algorytmu. W pierwszym etapie są oznaczone na geometrycznych parametrów powierzchni fundamentowych. Operacje te wykonywane są za pomocą kołków drewnianych, które są stosowane do nanoszenia oznakowania. Następnie otwór jest kopany i formowane na oznakowania wzmacniającej klatce. W tym celu konieczne jest, aby zaopatrzyć siatki prętów, których przekrój jest 1 centymetr. Powinny one ustawione po bokach fundamentowych i nad powierzchnią terenu muszą wykonać co 10 cm.

Można wówczas przystąpić do etapu przestrzeni odlewniczej roztwór, który sporządza się z tłucznia i piasku stosunek cementu z tych materiałów obejmują: 4: 1: 2. Kiedy ganek z cegły, po wlaniu roztworu trzeba poczekać około czterech tygodni, aż mieszanina jest całkowicie suchy. W lecie tego etapu trwa około 14 dni. Po upewnieniu się, że fundament jest dobrze zmrożone, można kontynuować pracę.

Budowa ganku

Cegły są zainstalowane na zaprawy z cementu i piasku, która wytwarza się w proporcji od 1 do 4, jednak przede wszystkim zadbać o dobrej strukturze bez zabezpieczenia przed wilgocią. Nieprzepuszczalności może być wykonana z papy dachowej, który jest tani i materiału o wysokiej jakości, to jest dobrze chronione przed działaniem wody. Nieprzepuszczalności jest umieszczony na podstawie w dwóch warstwach. Następnym krokiem będzie instalacja jednostronnej ganku, konstrukcja ta jest bardzo prosta. W tym etapie montażu jest umieszczony w połączeniu z muru. To pozwala, aby zakończyć pracę jak najszybciej. W jednostronny liczba konstrukcja etapów będzie zależeć od wysokości kapelusza, to jest dziwne.

Metodologia pracy

Jeśli zdecydujesz się zbudować ganek wykonany z cegły z własnymi rękami, konieczne jest, aby wymieszać roztwór wpisując mieszaniny szpatułką, a następnie umieścić go na boku i na dole cegły. Pierwszy wiersz utworzenia pierwszego etapu. Druga linia jest umieszczony po to jest dociskany pakowanych artykułów mocno, jak to możliwe. Etapy trzeci i następne są utworzone przez ten sam wewnętrzny. Otrzymana struktura powinna być pozostawiona na tydzień, w którym to czasie mieszaninę należy wyschnięcia.

Niektórzy ludzie starają się uprościć procedurę, położył się na obwodzie ganku dwa lub trzy rzędy cegieł, powstała przestrzeń jest wypełniona roztworem. Koszt tych prac będzie mniej, jak złożoność operacji. Ostatecznie jednak nie zawsze jest to możliwe, aby uzyskać atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Często etapy cegieł zbudowany jest inną metodą: W tym celu ściany boczne są ustawione pionowo, a po etapie tworzenia. zostaną omówione później w tej technologii.

Alternatywnym rozwiązaniem cegły ganku

Ganek w prywatnym domu z cegieł mogą być budowane dla jeszcze innej technologii. Jeśli nie masz upodobanie do sposobu, w którym oba etapy są rozplanowane i bardzo sprzęgła, może być pierwszym krokiem do budowy ściany bocznej. Pierwszy produkt jest zainstalowany w ogólnej postaci, podczas gdy dla cegieł i przewodów dla wytrzymałości serii rozpoczyna się trzy czwarte. Między rzędami szwu być utworzona, której grubość jest dziesięć mm.

Top buduje murowane muszą tworzyć prostą powierzchnię, dolną część złoża, która będzie używana do układania na scenie ganek. Następnym krokiem będzie spoinowania pomiędzy cegłami, takie zabiegi są przeprowadzane w czasie gdy roztwór jest jeszcze w stanie surowym, ale nieco uchwycony. Na tym etapie, możemy założyć, że ściany są zbudowane, można teraz rozpocząć wypełnić scenę. W tym zbiorze deski szalunkowe i forma deski powinny być podobne do kroków konfiguracyjnych.

Następne utworzone boisko, do nasadki wlać ziemi, które powinny być dobrze uszczelnione. Na następnym etapie ważne jest, aby nachylenie terenu, musi dopasować nachylenie etapie.

Zalecenia dotyczące pracy

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić ganek z cegły, ważne jest, aby jeszcze raz zastanowić się nad wzmocnieniem potrzebie, gdyż pręty ułożone w pewnej odległości od siebie o 15 cm, a słupki powinny mieć przekrój 6 mm. Mieszanką betonu powinno mieć pożądany kształt poprzez umieszczenie w poprzednich płyt etap szalunkowych. Pierwszym etapem jest określone z punktu wzmocnienie stawów mają być spawane. W kolejnym etapie wylewa żwiru i położył siatkę, a następnie ponownie wylał żwiru. Konstrukcja jest wypełniona zaprawą.

Drugi rząd cegieł musi być ułożony w taki sposób, że udało się utworzyć drugi i kolejne etapy. W tym można przyjąć, że praca została zakończona, powierzchnia może oblitsevat dachówki, wyroby z kamienia lub tworzyw sztucznych.

Niuanse pracy

Po dodaniu ganek do domu z cegły, trzeba zaznaczyć na ścianie linii, która będzie mistrzem pakowania produktów. Spowoduje to, że konstrukcja jest prosta i płaska jak to możliwe. Wysokość pierwszego kroku jest obliczana z uwzględnieniem obecnych piasek i terakota, więc powinna być nieco wyższa niż innych. Jeśli uda nam się umieścić blok żużel, konieczne jest, aby to zrobić, ale w wielu przypadkach, aby skorzystać z tej techniki nie działają, ponieważ wysokość jest dość niska pomiędzy etapami.

W tym samym czasie, można umieścić ściankę boczną, aby dostać się do standardu. Pozostała po zakończeniu jednostkach zaleca się układać w podstawy schodów, będzie wypełnić przestrzeń i utylizować nadmiar materiałów budowlanych.

Przed zbudować ganek wykonany z cegły, trzeba myśleć o tym, co będzie używany rodzaj materiału. Cegła do przeprowadzenia wszystkich etapów pracy jest lepiej nie stosować. Pomimo faktu, że projekt będzie dobrze wyglądać, to stają się kruche w czasie.

ciekawe pomysły

Murowany ganek może wydawać prymitywne, ale niektórzy rzemieślnicy próbują zrobić to oryginalne. Zatem, interesujące jest pomysłem, aby instrukcję, której górna część jest wykonana z betonu cementowego, podczas gdy powierzchnie boczne mogą być pokryte dekoracyjną cegły. W tym przypadku system nie traci cechy siły, a jego wygląd będzie atrakcyjny. Ganek do prywatnego domu cegieł mogą być budowane na powyższej technologii, ale dodać do niego piękne kute balustrady i oświetlenie. W tym przypadku, przed wejściem do domu będzie wyglądać uroczyste.