846 Shares 3035 views

Opis kwiat konwalii. Konwalia (convallariamajalis L.)

Pierwsze wiosenne kwiaty zadowolić zmęczony zimą zimne serca. Lilie przyjść do nas, razem ze sprężyną, która jest teraz w pełni wejść w swój własny i topi śnieg z nosem. Opis kwiat konwalii nie może być tabu z prostego powodu – jest to idealne rozwiązanie! Trwały zapach wiosennych konwalii jest w stanie obrócić głowę każdy w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Opis kwiat konwalii

Konwalia (convallariamajalis) – roślin zielnych. To nie ma uporczywy zdrewniałe łodygi. W lilia łodygi są miękkie, które wraz z liśćmi zamierają po okresie wegetacji.

Ten cud natury nie może nie wzbudzać podziw. Wdzięczne małe dzwony z pięknym wyjątkowym smaku – to kwiaty leśne przystojny. Opis kwiat konwalii, jak kruche i bezbronne nie jest do końca prawdą. Konwalia na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo miękki i słaby, ale w rzeczywistości jest on silny, w stanie uchwycić duże powierzchnie łatwo znosi wahania temperatury i nagłe zmiany pogody.

Opis kwiat konwalii nie zajmuje dużo czasu. Nie jest to prawdopodobnie jedna osoba, która nie wie, jak wygląda ten kwiat. W jednostronnym racemosa szypułki gęsto ułożone od 6 do 20 małe Dzwony białe lub różowo. Chociaż ogrodnicy europejskie od dawna w stanie rosnąć purpurowo-czerwone z dużych podwójnych kwiatów i liści w żółte paski słoneczniki. Kwitnienie rozpoczyna się w maju i trwa 20 – 25 dni.

Po ottsvetut kwiaty na łodydze tworzą małe jagody w spadku, stają się czerwone. Ptaki i gryzonie lubią jeść te owoce.

Lilia z liści doliny są duże i piękne, nawet bez kwiatów służyć jako ozdoba ogrodu kwiatowego. Są one dość szerokie i przypominają jelenie uszy z powodu tego podobieństwa roślina zawdzięcza swoją nazwę „landushka”, co oznacza w Stawropol „oko Kowalski”. Chociaż nie jest to jedyna wersja pochodzenia nazwy „konwalia”. Kadzidło kadzidło przez zapach spalenizny z bardzo podobny do pachnące aromatem konwalii, a to uzasadnia współbrzmienie obu tytułów.

Typy konwalie

Botanicy zidentyfikowali tylko jeden rodzaj konwalii, ale wiele podgatunków jest uderzające w jego piękno. Rośliny należące do różnych podgatunków, znacznie różnią się od siebie. Dzięki pracy hodowców dzisiaj pochodzą odmian o różnych kolorach i rozmiarach kwiatów.

Na terenie byłego Związku Radzieckiego istnieją trzy rodzaje konwalie:

• Lily Keyskeya.
• Lily z Zakaukazia.
• konwalia.

Wszystkie te typy są używane do leczenia chorób. Najczęstszym jest kolorem konwalii. To ma swoją nazwę w 1737 roku, w tym samym roku po raz pierwszy opublikował opis tej rośliny. Tłumaczone z łaciny, konwalia oznacza „Liliya Dolin”.

obszar

Konwalia wymienione jako zagrożone z powodu znacznego spadku jego obszaru dystrybucyjnego. Ten kwiat wiosny uważany jest za agresywne i mogą tworzyć całą kolonie pachnące dzwony, ale przez rozdzieranie tylko jeden kwiat, można wapno całą kolonię. Jeśli spojrzeć na powierzchni, wydaje się, że lilie rosną wszędzie, ale w rzeczywistości zakład nieuchronnie znika. Taki opłakany sytuacja doprowadziła do wylesiania i budowy w miejscu ich osad. Analfabeci zbierając kwiaty konwalii jako roślina lecznicza przyniósł również znaczących szkód piękno lasów. Fani kolorze sadząc słoneczniki w swoich dziedzinach, to wiosną delikatne piękno tych roślin i jednocześnie ratowania zagrożonych gatunków.

Gdzie na miejscu, aby „załatwić” konwalia

White Lily of the Valley – to wieloletnia roślina, dość skromny, ale jeśli zdecydowaliśmy się „załatwić” w swoim ogrodzie są kwiaty, a następnie trzeba wybrać miejsce, które jest ukryte przed słońcem. Obzhivshis w cieniu, konwalia dziesięcioleci zadowoli właścicieli wykreślić ich piękno. Będąc w cieniu, roślina zakwitnie przez pięć tygodni.

Konwalia przez podziemne łodygi, korzenie, tworzy gęste kolonie. Dlatego też, w celu uniknięcia niepotrzebnych narośli, obszar lądowania jesteś podkreślając solidną granicę, wykorzystując kamienie lub cegły, na wpół zakopane w ziemi.

Konwalia jest stosowany jako element dekoracyjny łóżek projektowych i alpejskich w pojemnikach lub doniczkach. W ten sposób mogą one być łatwo przenoszone do zacienionym miejscu, a po kwitnieniu, aby zastąpić inne rośliny, chociaż oprócz pięknych kwiatów lilii dekorowania najmniej atrakcyjnych liści, które służą jako doskonałą bazę kolorów wysokim tle.

uprawa

Konwalia może żyć w jednym miejscu przez około 10 lat, jak wspomniano wcześniej, roślina ta jest skromny, to czuje się dobrze w każdym chłodnym miejscu. Grunt na łóżku konwalie powinna być bogata w materię organiczną. Przed wysadzeniem roślin, gleby musi być wykopany na głębokość 25 cm i zapłodnienia rozłożonego kompostu nawozu lub torfu humus (2 kg na 1 m kw.). Lilie są sadzone wczesną wiosną i jesienią, przy zachowaniu podstawowych zasad – wzmocniony podlewania natychmiast po posadzeniu.

Pomnożyć pachnące piękności nasion i podział kłączy. Dzieląc korzeni ma długość 6-8 cm, zaś musi być nieco wierzchołkowe pąki. proces sadzenia, należy zachować ostrożność, aby korzenie nie są zwinięte i rostochku się powyżej powierzchni, na wysokości nie więcej niż 2 cm. Muszą być sadzone liniowo wraz z odległością od 8-10 cm.

Korzystanie nasienny metodę rozmnażania, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że w pierwszym roku sadzonka ukrywa się pod ziemią. Na drugim rośliny wiosną pokazuje swój pierwszy liść, który jest ciasno zwinięta i przypomina włócznię, wystającym z ziemi. Jako arkusza rozwija lilia, ustępując miejsca do drugiego. Utworzone pozostawia się zbiera wodę do lejka utworzonego przez nich, który zasila korzeni. Na drugim jesienią roślina ma już pulchną kłącza, z których rosną nowe pędy.

pielęgnacja

Wystarczy dbać o konwalie, najważniejsze – w suszę podlewania latem. Zakład nie boi się zimy, więc zakończyć swój mróz nie jest konieczne. Wraz z nadejściem wiosny łóżku konwalii należy oczyścić z martwych liści. Nowe pędy rosną same.

Konwalia – to roślina trująca jest w kontakcie z nią musi stosować się do przepisów bezpieczeństwa, aby nie zaszkodzić ich zdrowiu.

właściwości lecznicze

Konwalia kwiaty mogą być zarówno trucizna i lekarstwo. W celu wykorzystania roślin do świadczeń zdrowotnych, trzeba znać wszystkie jego właściwości lecznicze, mają dużo tego piękna. Oficjalnie weszła lilia medycynę leczniczą tylko w 1861 roku, kiedy jego moc uzdrawiania był używany w leczeniu Botkinym S. P.

Należy zauważyć, roślin leczniczych o składzie chemicznym, w którym znajdują się substancje, takie jak cukier i glikozydy nasercowe. Przyczyniają się do zwiększenia mocy uzdrawiającej konwalii. W medycynie ludowej jest stosowany w leczeniu układu nerwowego, zaburzenia rytmu serca, choroby układu sercowo-naczyniowego. Gorączka może być wyeliminowany z korzenia proszek lilia. Kwiaty i liście są używane do łagodzenia stresu fizycznego i do leczenia nerwic. Zalecany do kąpieli reumatyzm bulionu.

W medycynie współczesnej, leków, utworzonej na podstawie konwalii, jest z powodzeniem stosowany na bóle głowy, padaczka, obrzęk.

Konwalia – jest, oczywiście, roślina, ale jeśli używasz go niedbale, można zranić. Leki z konwalii nie muszą być stosowane, gdy chora wątroba i nerki, i konwalia przeciwwskazane leczenie dla osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego. Zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenie tą roślinę, aw każdym razie nie przekraczać dawki. Należy pamiętać, że wszystkie części są trujące konwalia.

Trochę historii

kwiat wiosny o nazwie konwalia, przez wieki uważany za kwiat niemieckiego bogini Ostara wschodzącego słońca. Gdy sprężyna jest w pełni wejść w jej postaci własnej, dziewczęta zebrane pachnące bukiety konwalii i zaniósł je do świątyni, aby przebłagać boginię słońca. W dobie chrześcijaństwa z kwiatem lilii, symbolizujących miłość i szczęście, smutek zamienił się w kwiat na święta to już nie jest reklamowany zamiast ciągle przedstawiana na obrazach Matki Boskiej. W mitologii konwalii – jest utrata kwiatu. Jej opis jest identyfikowany z komunikacji krwi. Leonard i łzy Najświętszej Maryi Panny, który opłakuje śmierć syna.

W XVI wieku, dzięki francuskiej arystokracji lilia odzyskał honor i chwałę. Kwiat docenione i zaczął być używany do dekoracji ogrody i parki. Dziś, w pierwszą niedzielę maja obchodzone jest Święto lilię w dolinie. W rosyjskim imperium tylko w XVIII wieku zaczęła się rozwijać i być sadzone w klombów jest doskonałym środkiem płatniczym roślin.