163 Shares 2076 views

Kombinacja kolorów: fioletowy z żółtym, białym i innych kolorach

Wyrafinowany kolor fioletowy jest bardzo często powoduje trudności w przygotowaniu kombinacjach. Kolory Lilac jest odcienie trzeciego rzędu, więc konieczne jest rozważenie połączenia bardziej dopracowany niż w innych kolorach. Połączenie kolorów, magenta, który jest prosty, może być jasny lub miękki, w zależności od wyboru innych odcieniach.

Co jest liliowy?

Nazwa bardzo kolor już daje nam wyobrażenie o jego cieniu. Złożoność identyfikacji lawenda jest to, że często mylone z purpury, z którymi są one naprawdę zamknij „krewnych”. Ich różnica polega na intensywności. Jak fioletowy, liliowy – połączenie czerwonego i niebieskiego, ale najpierw jest nieznacznie większa niż w bardziej nasyconych „braci”. Aby zmniejszyć jasność w liliowym dodał trzeci kolor – biały. To sprawia, że skomplikowane i odnosi się do grupy trzeciego rzędu. Przypomnijmy, że wszystkie kolory, w zależności od stopnia skomplikowania, podzielone na trzy grupy:

 • Proste – to podstawowe kolory, które nie mogą być uzyskane przez zmieszanie (niebieski, czerwony, żółty).
 • Odcienie uzyskane dwa podstawowe związku (brązowy, pomarańczowy, fioletowy). Nazywane są kolory drugiej kolejności.
 • otrzymanego kompleksu tonu gdy związek 3 lub więcej kolorów (magenta, łosoś, niebiesko-zielony, żółto-pomarańczowe). Jest to trzeci kolory zamówienie.

Najtrudniejsza jest łączenie kolorów z trzeciej grupy. Dlatego kombinacja kolor liliowy z innymi kolorami – nie jest łatwym zadaniem kolorystyczna.

Odcienie bzu i ich nazwy

Odróżnić kolorystycznych niuansów niewprawny osoby nie jest łatwe. Lilac odcienie mogą się zmieniać na kilka sposobów:

 • Intensywność. Stopień jasności pozwala przeznaczyć takie odcienie jak blado liliowy, blado liliowy, fioletowy, liliowy jasny, ciemny fiolet.
 • Pod wpływem ciepła. Tradycyjnie, liliowy, fioletowy jak – chłodny kolor. Jednak wielkość odcieniach czerwieni może doprowadzić go do ogrzania. Na tej podstawie rozdzielania tych odcieniach jak barvinkovy (zimno, lekki odcień) Wisterii światło (ciepło), kolorowy storczyków (średnie ciepło).
 • Panujące tonu. Dominującym kolorem jest kryterium klasyfikacji. Lawenda może dominować dwóch głównych (niebieski i czerwony), mogą mieć różny stopień nasilenia. Prowadzi to do pojawienia się kolorach, takich jak różowy, fioletowy, niebieski, fioletowy, lawenda, ametyst. Fioletowy kolor może być mieszane szary, beżowy, to możemy mówić o tych kolorach jak szary-liliowy, beżowy i fioletowy.

percepcja liliowy

Dowolna kombinacja kolorów, fioletowy nie jest wyjątkiem, jest osobą różne uczucia, emocje i skojarzenia. Złożone odcienie wydają się powodować mieszane uczucia i skojarzenia. Tradycyjnie, liliowy kolor związany z czułością, ciszy i spokoju. Omal nie pozostawia nikogo obojętnym, to albo miłość albo całkowicie odrzucić. Saldo czerwonym i niebieskim na fioletowy jest harmonijne zrównoważone emocje w jego percepcji. To zwiększa poczucie koherencji białym tonu obecności. Co ciekawe, kombinacja kolor liliowy z innymi kolorami może dać mu dodatkowe możliwości. Tzw kolor reflex może uczynić go bardziej ciepło lub na zimno, co wpływa na jego postrzeganie.

Sporządzanie kombinacji kole kolorów

Aby ułatwić wybór kombinacji kolorów J. Itten w oparciu o wieloletnie badania stworzył koło kolorów. Że sygnały dźwiękowe rozmieszczone widmowej kolejności. Wewnątrz kręgu znajduje się trójkąt z podstawowych kolorów: żółty, czerwony i niebieski. Druga warstwa ma kształt sześciokąta tworzą odcienie otrzymane przez zmieszanie podstawowych kolorów fioletowy, zielony, pomarańczowy. Zewnętrzna koło, koło złożone z 12 tonów, które przechodzą jeden w drugi. To właśnie te kolory i uzupełnić zakres. Wszystkie kolory są do siebie w zwykłej relacji. Mogą to być:

 • Powiązane. To odcienie obok siebie. Są cztery grupy powiązanych kolorach: żółto-zielony, czerwony i niebieski, żółty, czerwony, niebieski i zielony.
 • Kontrastowe. Są to kolory, które są naprzeciwko siebie w kole barw. Na przykład, magenta i żółty są kontrastowe względem siebie.
 • Komplementarne. Kolory te są określane za pomocą trójkąta, ostry wierzchołek, który jest podstawowy kolor, pozostałe dwa piki wskazują sąsiadujących kolorów, które wzmacniają kolor podstawowy. Na przykład, w odniesieniu do czerwono-purpurowy i żółty uzupełniają się na zielono.

Podobne połączenie i monochromatyczne

Podobne i monochromatyczne palety – jedna z najtrudniejszych łączyć, jak w kombinacji kolorów powinna towarzyszyć ciepło i dźwięk. połączenie kolorów monochromatyczne będzie mieścić się w pojedynczej komórce w kole kolorów, które różnią się stopniem intensywności. Na przykład, światło purpurowy kolor może być połączona z ciemno purpurowy lub razbelennye pastelowych lawendy. Takie kombinacje wyglądają bardzo stylowy i harmonijny, są miłe dla oka. Ale w połączeniu trzeba dokładnie skalibrować kolor, ponieważ połączenie ciepłych i zimnych kolorów można stworzyć poczucie variegation i nieporządku. Różnorodność czerni i bieli palety będzie także połączenie fioletowych i białych kolorach. Chłodna biel doskonale podkreślają elegancję i tkliwość bzu. Powiązane kolorów w stosunku do bzu są różowo-fioletowy i niebieski, a ich wybór jest konieczny, aby dokładnie skalibrować ton. Wybór podobnych połączeń leków opartych na połączeniu dwóch lub trzech sąsiednich tonów. Na przykład, w liliowym kolorze różu, łososia, jasnoniebieskim-fioletowym i jasnoniebieskim.

kombinacje uzupełniające izolowane

Proste i skuteczne mogą być osobno połączenie bezpłatne kolorów. Liliowy kolor staje się wyrazisty i imponujące towarzyszy, takich jak cytryna żółty i turkusowo-zielony. Wybór nasycone kolory, aby stworzyć bardzo wyrazisty palety, jeśli skupić się na mniej intensywne kolory, można uzyskać delikatny i wyrafinowany skład.

kontrastujące kombinacji

Najbardziej uderzające są wyraziste i kontrastowe połączenia. Ich głównym urok polega na tym, że są one bardziej w pełni podkreślają i wzmacniają wzajemnie. Kontrasty są najbardziej wyróżnia się na naszych oczach. Mogą one być oparte na:

 • Ton. W tym przypadku, naprzeciw będzie kombinacja żółty i magenta, to znaczy kolory, które są ułożone w okrąg naprzeciw siebie.
 • Nasycenie. W tym przypadku, kolory wybrany jako część rozciągania pojedynczego tonu. Kontrast w tym przypadku będzie ciemna lawendowy i bladoliliowa.
 • Ciepła. Można utworzyć kompozycję ciepłych i chłodnych barw, ale tu potrzeba więcej kolor i styl wprawne oko, aby uniknąć kombinacji lurid. Violet zimny natomiast towarzysz staje się fioletowy liliowy.

wyrafinowane kolory

Połączenie odcieni trzeciego rzędu powoduje skomplikowane kombinacje, które są ujawnione w ramach ścisłej kontroli. Zazwyczaj nyuansnoe połączenie kolorów – liliowy i akwamaryn, fioletowy i łososia – jest nietypowy i niekiedy trudny do zrozumienia. Ale to, co sprawia, że są tak imponujące. W przypadku skomplikowanych palecie kolorów, mogą również zawierać:

 • połączenie cytryny żółtej i ciemne storczyków;
 • połączenie jasnych i nasyconym magenta Emerald;
 • kontrast turkus i ametyst.

Są to podstawowe niuanse, to warto zwrócić uwagę na połączenie kolorów.