495 Shares 8101 views

Parter: co to jest. Znaczenie i historia

Według większości niedoświadczonych amatorów, najlepszych miejsc na widowni teatru znajduje się w stajni. W rzeczywistości, to wszystko zależy od tego, co doprowadziło dzisiaj Fan Art w teatrze. Ponadto, aby uzyskać najdroższych miejsc do zakupu biletów neobyazatelno na ziemię. Co to jest i dlaczego jest teraz popularne, to pomoże Ci zrozumieć historię. Pomimo faktu, że pokoje w teatrach mogą się znacznie różnić pod względem wielkości, a zatem liczbę stref, te miejsca są zawsze dla publiczności.

Parter. Co to jest?

Jest to część hali w teatrze, w którym położenie miejsc dla publiczności rozpoczyna się od sceny (lub orkiestry) i kończy się na przeciwległej ścianie lub amfiteatrze (jeśli są dostępne). Tradycyjnie stragany się poniżej poziomu etap około jednego metra i tej samej wysokości nad poziomem orkiestronie. Jak już wspomniano, wiele laicy uważają, że pierwsze rzędy orkiestry – to drogie i dobre miejsca. W rzeczywistości, nie zawsze jest to prawda, ponieważ w każdej chwili najdroższe bilety te były w pudełku. I wygoda z pierwszych miejsc nie zawsze są uzasadnione na gruncie. Jeśli widz doszła do słuchania klasycznego koncertu, niekoniecznie jest to szczegółowo, aby zobaczyć wszystko, co dzieje się na scenie. Kolejna rzecz – występ. Miejsce w czołówce stajni dostarczy widzowi poczucie zaangażowania w działania, które rozwija się na scenie.

Prototyp nowoczesnego orkiestrę

Pomysł lokalizacji publiczności na podstawie współczesnej orkiestry pojawił się w starożytnym Rzymie. Że były ławki dla senatorów, którzy znajdują się w teatrze.

W teatrze średniowieczu, jak pan wie, że została zakazana, więc teatry nie powstały nowe budynki. Jedyną rzeczą, jaką można liczyć na publiczność – to jest od poglądów kościelnych, które były odtwarzane wewnątrz świątyń. Z biegiem czasu, publiczność stawała się coraz bardziej, od 12 wieku zaczął dawać przedstawienia na ganku. Sama powierzchnia scena była dość długa, a widzowie mogli znajdować się wzdłuż niej.

W 16 wieku, wyznaczając moralność i tajemnice zostali zmuszeni do opuszczenia. Aby to zrobić, prezentacja niektóre z nich otacza. Zamożni obywatele mają możliwość oglądania prezentacji oknach i balkonach domów, które znajdowały się na tej samej ulicy. Biedni mieszkańcy i niższe klasy ludzie musieli znaleźć miejsce na ziemi. Najprawdopodobniej więc orkiestra słowo. Z francuskiego „par terre” dosłownie oznacza „na ziemię”.

Odrodzenie sztuki budowy domów

Teatry znów zaczął budować we Włoszech tylko na początku renesansu. W rozwoju swoich projektów są rozliczane i miejsce na ziemi. Schemat budowy zakłada, że siedzenia w pobliżu scenie odbędzie ludzi z niższej klasy. Dlatego nie zapewniają miejsce w stajni.

Począwszy od 17 wieku w Anglii zaczęły pojawiać się z miejsc w stajni. Jednak mogą one skorzystać z niewielu ludzi szlachetnie urodzonych. Ponadto tereny te nie były trwałe. Fotele zadziałał i czyszczone w razie potrzeby.

Pierwszy pojawił się w krzesło stacjonarne stragany teatru w Bostonie. Idea ta została powołana do życia przez architekta K. Lida po rewolucji francuskiej, która przyniosła idee demokratyczne dla mas. Idea równości była dla widzów, którzy oglądają show na ziemi, mają takie same udogodnienia jak znanych ludzi w polu.

Teatry w Rosji. Co to znaczy w czasie stragany Puszkina?

Rosyjski teatr w 18 wieku i nie było drogie miejsca w stajni. Ponadto, same miejsca były mało – tylko dwa wiersze. W celu skorzystania z nich, musieli być przedwcześnie subskrybować. Może to pozwolić na zasadzie okazałych urzędników. Parter zwana pusta przestrzeń, która została odgrodzona od przewodu miejsc.

Miejsca w stajni były stosunkowo tanie, i może sobie pozwolić na kreatywnych ludzi. Byli artyści, poeci, studenci, którzy byli gotowi czekać kilka godzin złożenia. Fakt, że serial, który był popularny, ponad tysiąc widzów zgromadzonych w stajni. Co to jest, nowoczesny wentylator teatru trudno sobie wyobrazić, w rzeczywistości, w celu wygodnego miejsca, młodzi ludzie przychodzą trzy godziny przed przedstawieniem. tylko tańsze miejsca były na ziemi, którzy byli na balkonie.

W Rosji, a także w Europie, publiczność zajmowała miejsce, które odpowiadało im statusu.

Nowoczesne parter. Komentarze i opinie widzów

Sytuacja zmieniła się trochę w naszych czasach. Dużą popularnością wśród miłośników teatru nadal cieszył stragany. Co to jest we współczesnym teatrze?

Docelowe na ziemi równolegle do przegrody orkiestry. Dla większej wygody, widzowie są one oddzielone od chodników prowadzących do wyjścia z sali. Lepsza widoczność jest przez zwiększenie poziomu podłogi pierwszej serii do ostatniego. Według większości widzów, najlepszym na ziemi są głównym miejscem siódmego rzędu. Zapewniają one wyraźny przegląd wydajności i najlepszą akustykę, co pozwala przyjąć bardziej holistyczne podejście.