433 Shares 6802 views

Kolki nerkowej: objawy i pierwsza pomoc

Moczowej lub kamica opracowano zaburzeń metabolicznych i przejawia się tworzeniem miedniczki nerkowej kamieni.


Typowym objawem tej choroby – atak kolki nerkowej. Jeśli rozwój nerek objawy kolki rzadko poprzedzony prodromalnej ból w okolicy lędźwiowej. Typowo, kolka nerkowa występuje nagle bez prekursorów, co wskazuje na obecność kamicy moczowej i osiąga wysoką intensywność na krótki czas. Ostry ból szybko rozprzestrzenia się na jednej połowie jamy brzusznej. Zmiana pozycji ciała nie zmniejsza intensywność bólu, więc pacjenci zachowują się bardzo niespokojny. Intensywny ból utrzymuje się przez kilka minut, godzin lub nawet kilka dni, pacjent może prowadzić do utraty przytomności.

Atak kolki nerkowej często towarzyszą mdłości, wymioty, trudności w oddawaniu moczu, odruchową niedowład jelit i napięcie mięśni brzucha. Rzadziej mogą rozwijać pochodzenie reflex bezmocz. Zespół zatrucie ekspresji wyglądu osłabienie, suchość w jamie ustnej, bóle głowy, wzrost temperatury jest mrozoodporna.

Kolka nerkowa w ciąży może być w obecności kamieni nerkowych w historii. Objawy takie mogą powodować ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek, które często wywołuje rozwoju ciąży. Najczęściej, kolka nerkowa dzieje się w drugiej połowie ciąży.

Kolka nerkowa. Objawy określone dla badania klinicznego

W diagnostyce chorób subiektywnymi objawami kolki nerkowej uzupełniać obiektywnej oceny. Badania kliniczne pozwala potwierdzić rozpoznanie kolki nerkowej. Ból zwiększa się z nerek dwuręcznego badania palpacyjnego. Określane wyraźnie pozytywny objaw Pasternatskogo, który jest wykrywany przez stukanie w rzucie nerek.

W niektórych przypadkach, wrażliwość na ciśnienie jest określona przez ścianę brzucha na poziomie tzw punktów moczowodów:

– litera zewnętrzna się 7-8 cm na zewnątrz od pępka

– średnia – w punkcie przecięcia poziomej linii łączącej górne występy biodrowej pionowo rozciągające się w punkcie pomiędzy środkiem i dwóch zewnętrznych trzecie pasażu jajowodu;

– mniejsza – przy ujściu moczowodu w poziomie pęcherza.

Kolka nerkowa: objawy zdefiniowano studia instrumentalne

W moczu kryształów soli osad i małych kamieni w kamicy moczowej ustalona. Jakiś czas po ataku kolki nerkowej w moczu odsłonić krwiomocz.

Dla rozpoznania kolki nerkowej przy użyciu zwykłego radiografii, ale to badanie może ujawnić tylko kamienie nieprzepuszczalne dla promieni rentgenowskich. Pośrednie określenie kamienia w drogach oddechowych jest duża ilość gazu w jelitach, zwłaszcza na stronie kolki nerkowej. Zjawisko to opracowany z powodu niedowładu poszczególnych pętli jelita cienkiego.

Po ultradźwiękowym kamienie nerkowe diagnozowanie badania o dowolnym składzie chemicznym, których rozmiar przekracza 0,15-0,20sm.

Wydalniczy urografia przeprowadzane w przypadku, trzeba dowiedzieć się, czynność nerek, na przykład, planując operację kamicy moczowej.

Pierwsza pomoc dla kolki nerkowej

Jeśli objawy kolki nerek rozwinęła, że omówione powyżej, pierwszej pomocy, można mieć swój własny przed przybyciem pogotowia. Aby usunąć skurcz moczowodów do okolicy lędźwiowej może umieścić termofor. Jeśli stan pacjenta na to pozwala, można korzystać z wanny z hydromasażem. Woda w wannie musi dotrzeć do dolnych rogach łopatek. Zastosowanie ciepła powoduje rozluźnienie mięśni, w tym warstwy mięśniowej moczowodu, powodując kolki nerkowej może całkowicie zaniknąć. Jeśli wynik nie jest stosowane leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Jeśli kolka nerek nie kończy się po pozajelitowym podaniu leków, pacjent został przyjęty do szpitala.

W ciąży, kolka nerkowa mogą prowadzić do wystąpienia wcześniejszego porodu. W związku z tym, do czasu przybycia karetki pogotowia zostaną podjęte żadne działania.