595 Shares 5334 views

Czy delfina jest zwierzęciem czy rozsądnym bytem?

Dzisiaj każdy zgadza się, że delfina jest niesamowitym zwierzęciem. Ale co więcej, to jest tajemnicze. Naukowcy udowodnili, że delfiny są kilkakrotnie lepsze niż inteligencja wszystkich zwierząt żyjących na tej planecie. Najbardziej szokujące odkrycie dokonane przez naukowców w ostatnich czasach polegało na tym, że ten ssak wodny ma wyraziste mowę!

Przez wiele lat uważano, że wszystkie żyjące istoty na Ziemi tylko ludzie potrafią mówić, myśleć abstrakcyjnie, zrozumieć mowę innego człowieka. Teraz udowodniono już, że delfina – zwierzę, a nie człowiek – również inteligentnie przekazuje informacje swoim krewnym. A jeśli ludzie zaczną rozumieć rozmówcę z trzeciego poziomu, czyli wymówić całe słowo, to te niesamowite walenie – od pierwszego, to znaczy od dźwięku, co wskazuje na wysoką inteligencję.

Kora mózgowa delfinów ma więcej splotów niż u ludzi (dwukrotnie). Słyszę i odtwarza dźwięki, które po prostu nie są dostępne.

Dlatego teraz naukowcy mają do czynienia z zadaniem: rozwiązywać język delfina i przekształcić ich mowę. Potrzebujesz tego, aby zacząć komunikować się z nimi za pomocą technologii komputerowej. W końcu może się zdarzyć, że "bracia z rozsądku" nie muszą szukać w odległej przestrzeni – ale nagle żyją obok nas, nie tylko na lądzie, ale w wodzie?

Delfin jest zwierzęciem, ale ma takie zachowania jak poświęcenie, życzliwość i wzajemna pomoc. Wiele faktów jest znanych, gdy te tajemnicze stworzenia ratują ludzi, narażając się na własne życie. A co do ich przywiązania do dzieci, całe filmy zostały zastrzelone i oparte na prawdziwych faktach.

Niedawno biologiści uderzyli jeszcze inne odkrycie. Okazuje się, że delfina jest niesamowitym zwierzęciem nie tylko intelektualnie, ale także fizjologicznie. Podczas snu tylko jedna połowa mózgu jest wyłączona, druga pozostaje nieobecna. Tak więc nie zdarza się to w stanie pełnego odpoczynku, nie wyłącza się absolutnie podczas odpoczynku, jak praktycznie wszystkie inne organizmy żyjące, ale mimo to otrzymuje pełny odpoczynek. Czy to nie oznacza, że jego natura jest doskonalszy niż człowiek?

Delfiny są podzielone na rodziny morskich i nadrodzin słodkowodnych. Oczywiście podział ten ma miejsce w siedlisku zwierząt. Nadrodzica delfina rzeki obejmuje cztery gatunki, z których jedna żyje w oceanie, a pozostałe trzy – w zbiornikach słodkowodnych.

Dziś te niesamowite, wysoko rozwinięte istoty są zagrożone wyginięciem. Powodem tego jest utrata siedlisk i brutalne zabójstwo. Współczesne sieci społeczne wypełniały oburzone komentarze pod strasznymi zdjęciami. Co roku w Taiji, rybacy w płytkiej wodzie brutalnie zabijają tysiące delfinów. Woda w rzece podczas tego polowania jest pomalowana kolorem krwi – wzrok jest przerażający …

Ale dlaczego te sprytne stworzenia nie szukają sposobów na ucieczkę, czy są one tak naprawdę niespójne, że pływają pod łożem potworów? Okazuje się, że delfiny, usłyszawszy krzyk o pomoc od swoich krewnych, rzucają się na jego pomoc. I … sami są pozbawieni życia. Rybacy, znając tę słabość, wykorzystują je w najszerszym zakresie: starają się nie zaszkodzić swojej zdobyczom ponad śmierć, i pozostawić je na śmierć z powodu utraty krwi, wzywając do pomocy. W ten sposób rybackie "przynęty" resztki delfinów, kontynuując dzikie, krwawe rzezi.

A jeśli ludzie na całym świecie nie zjednoczy się w ogólnym pośpiechu, aby powstrzymać ten horror, wtedy delfin, ssak z powodu waleni, rozsądnej istoty wkrótce zostanie całkowicie zniszczony.