668 Shares 9838 views

Przygotowanie zupy w zimie – najlepszy obiad!

Kobiety, które pracują w pełnym wymiarze godzin, a czasami nie ma czasu, aby przygotować kompletny posiłek. W tym przypadku, bardziej niż kiedykolwiek spadnie półfabrykatów do zup na zimę. Gotują można, na przykład podczas wakacji lub spędzić w tej sprawie kilka dni wolnego, a następnie sześć miesięcy cieszyć się szybkie i smaczne. Przygotowanie zupy zimowe z wielu różnych warzyw: marchew i pomidory, papryka, szczaw, ziół, buraków. Stąd też można je wytworzyć w prosty zupy jarzynowej i barszczu, zupy kapusta, zupy szczawiu. Proponujemy Państwu puste puszki zupy w zimie, przepisy kulinarne , które na pewno się przyda.

uniwersalny

Na to należy wziąć kilogram pietruszkę i seler, funta soli, tę samą kapusta, marchew, kalafior i papryki, cebuli i litra solanki (na litr wody 40 g soli i 2,1 g kwasu cytrynowego). Do zbioru kapusty należy umyć i oczyszczone wszystkie warzywa, drobno ścięcie ich wlać soli i zagęszcza do wysterylizowanych naczyniach. Przygotowania solanki zagotować i zalać kapustę banki zwijać i przechowywać w zimnie.

do barszczu

Musimy się dwa kg kapusty pół kilogram buraków kilogram pomidorów funta marchwi i tyle cebuli pół litra oleju roślinnego trzysta g wody i 100 g 9% octu, soli, cukru, przypraw. Przygotowanie zupy w zimie nie zajmuje dużo czasu. Wszystkie warzywa są czyszczone i obrane, pokrojone w plasterki lub ruszt na grubej tarce, umieścić w garnku, dodać przyprawy i ocet i doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez pół godziny. Następnie obrabiany przedmiot jest rozłożona na sterylizowanej puszek, rolki i usuwane w celu przechowywania. Takie przygotowanie do zupy w zimie dodawany do bulionu wrzenia i gotować do miękkości z nim.

dla rassolnik

A oto jeszcze jeden smaczne i najbardziej lubianym zupa – słone. Zawsze można rozkoszować się ich zapachem na stole, dbać o nią z góry. Do przygotowania trzeba będzie pół kilograma świeżych ogórków, pół kilo marchwi, cebuli i trzysta gramów pasty pomidorowej i jak dużo jęczmienia, sto gramów oleju roślinnego i tyle cukru, trochę octu i soli. Ogórki pokrojone na kawałki i umieszcza się w naczyniu. Nie trzeba dodawać starte marchewki, pokrojone krążki cebuli, jęczmień perłowy. Gotować, aż prawie ugotowane. Na koniec dodać koncentrat pomidorowy, przyprawy, ocet i dusić na małym ogniu przez pół godziny. Następnie, w zimie na zupę preformy jest umieszczony w wysterylizowanych słoików i walcowanych okładek.

Wykroje dla innych potraw

Mogą być przygotowane w sposób podobny do przedmiotu i zupy, hash, grzybów, a nawet zupy grochowej. W uzupełnieniu do konserw, można po prostu zamrozić warzywa i mieszanki warzyw. Na przykład, gotowana fasola zachowują swoją jakość i po mrozie i jest idealnym miejscem na zupa fasolowa, gdy nie ma czasu na bałagan z nim na dzień powszedni. Cukinia, pomidory, fasola szparagowa, kukurydza – wszystko jest idealne do zup warzywnych. Po tym wszystkim, o wiele ładniejszy gotować warzywa siebie, zamiast kupować je w sklepie wtedy wątpić w jakość i przydatność.