287 Shares 5981 views

Początki koncepcji „wiceprezes”

„Wiceprezes” – słowo często słyszałem w telewizji, radiu i znaleźć nas w mediach. Co to znaczy? Słowo „wice” pochodzi z języka łacińskiego, gdzie w jednym czasie to oznaczało pewne obowiązki, imadła. Vitstsereksom został działając król, a następnie – gubernatora. Można go znaleźć we współczesnych słownikach, że przedrostek zakłada pewną znaczenia słowa „zastępca”. W rzeczywistości, sens pozostaje taki sam, jak w dawnych czasach. „Wiceprezes” dosłownie – zastępca prezydenta. Wyrażenie odnosi się zarówno do głowy państwa, a na czele dużej firmy lub organizacji.


Po raz pierwszy koncepcja ta weszła w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że był to urząd publiczny w 1789 r. Dzhon Adams służył do 1797 roku Działając na szefa państwa w jego nieobecności. Wiceprzewodniczący wybierani są w ten sam sposób i według tych samych środków jak głowa państwa, a tym samym czas. By the way, wiceprezydent USA, wkrótce został prezydentem Zjednoczone.

Warto zauważyć, że obowiązki Wiceprezesa odbywa się tylko w ograniczonym stopniu, pełnomocnictw prezydenta tam.

Po raz pierwszy wyrażenie „wiceprezes Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich” ukazał się w 1990 roku i „wiceprezes Rosji” – w 1991 roku. Ten post pełnił w tym czasie Janaev Giennadij Iwanowicz, został wybrany do Rady Ludowej Deputowanych późniejszym Gorbacheva Mihaila Sergeevicha.

Ponadto, w głosowaniu powszechnym w 1991 roku, wraz z Prezydent Eltsina Borisa Nikolaevicha wyborach na stanowisko wiceprezes Rutskoi Aleksander Władimirowicz kandydata został zatwierdzony.

W 1993 roku nawiedziło ten kraj do kryzysu konstytucyjnego, a następnie zniesiono stanowisko siewu w państwie.

Następnie rosyjska konstytucja wykluczony z listy gosdolzhnosti urząd państwowy.

Doświadczenia z wprowadzeniem tego biura zidentyfikował następujące wady:

  • Fuzzy dostosowanie obowiązków drugiej osoby w państwie. szef władz państwowych były znacznie szerszy niż jego asystent, a zatem pozycja cieniu odgrywa ważniejsza niż jakaś konkretna.

  • W przypadku dodawania obowiązki głowy państwa, jeżeli przepisy przekazania władzy wiceprezydentowi przeciwników nowego szefa wielką szansę, aby przekonać były do jego boku.

  • Po abdykacji głowę swojego państwa post był trzymany przez wiceprezesa, to w obu przypadkach, co doprowadziło do starć zwolenników.

Pozycję „wiceprzewodniczącego” istnieje w Rosji od 18 wieku. Wartość pozycji jest zasadniczo taka sama, jak w stanie – zastępca szefa. Ie Działając na prezesa spółki, w przypadku jego nieobecności lub gdy jego zatrudnienia. Zazwyczaj, wiceprezes spółki kierowanej przez jednego z działalności spółki, to logiczne jest, aby uniknąć samą rolę cienia. Obecnie takie stanowisko w sztabie mają takie firmy jak Samsung, Microsoft, Kaspersky Lab, etc.

Oto słowo historia. Jeśli stan w chwili zrezygnować, gigantów branży krajowej i zagranicznej z powodzeniem nadal wprowadzać. Jest o czym myśleć …