476 Shares 7759 views

Zapalenie opon mózgowych: objawy u dzieci, okres inkubacji, rodzaje chorób

Zapalenie opon – choroby, która jest najczęściej jest dzieciństwie, po infekcji (wirusy, bakterie, grzyby) najłatwiej przezwyciężyć bariery ochronne, chroniące mózg i prowokować występowanie zapalenia bardzo blisko jego powłoki. Najczęściej choroba występuje u dzieci urodzonych z patologii mózgu (wodogłowie, porażenie mózgowe, uszkodzenie mózgu w cytomegalii utero lub wirus Epsteina-Barr), a także przedwczesne. Dzieci, które mają wrodzoną wadę którykolwiek ze składników odporności, również są znacznie bardziej prawdopodobne, aby przejść zapalenie opon mózgowych. znaki Dzieci z tą chorobą są nieco inne (w porównaniu z dorosłymi).


Gdzie zapalenie opon mózgowych?

choroba dziecka może rozwinąć się jako powikłanie ropne zapalenie ucha, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok, zapalenie zatok (objawy wtórne zapalenie opon mózgowych u dzieci, które trzeba starannie monitorować, jeśli dziecko nosi choroby). Jest odmianą zapalenia opon jako powikłanie chorób wirusowych, takich jak odra, SARS, ospa wietrzna, różyczka, świnka, zakażenie Enterovirus. Jego najbardziej niebezpieczne – meningokokowe zapalenie opon mózgowych, które mogą być przesyłane:

– od mikroba nośnej (czyli osoba, która czuje się zdrowy);

– od dorosłego lub dziecka, przenoszenia meningokokowe zapalenie błony śluzowej nosogardzieli (czerwony gardła i odprowadzania ropny z nosa, któremu towarzyszy wzrost temperatury do 13 dni);

– od pacjenta, w którym bakterie powoduje zapalenie mózgowych.

Przede wszystkim, jest to niebezpieczne zapalenie opon mózgowych. Okres inkubacji to – 2-3 dni. Wtedy pojawiają się objawy, jedna z charakterystycznych cech, z których jest plamica, opisanych poniżej.

Jak zapalenie opon mózgowych u dzieci?

Dzieci, podobnie jak dorośli, można powiedzieć, że mają ból głowy. Również rodzice zauważyć, że dziecko ma gorączkę. Ale jeśli dziecko nie mówi, jak można podejrzewać zapalenie opon mózgowych? Objawy tej choroby u dzieci są:

1. Dziecko staje się ospały, senny.

2. Nie mogą być wymioty, niezależnie od posiłku.

3. Podniesienie temperatury ciała.

4. niemowlęta mogą zauważyć obrzęk dużego Fontanelle (normalnie jest równo z kości czaszki).

5. Dziecko bierze w łóżku wydłużony postawy, często w tym samym czasie rzuca głowę do tyłu.

6. reagują negatywnie na jasne światło, hałas, muzyka.

7. odmawia jedzenia, senny.

8. Może być zaburzona świadomość na zatrzymanie oddechu i drgawek w każdej (nawet do 38 stopni) w temperaturze ciała.

9. Jeśli podnieść grudnichka pachy, będzie wyciągnąć nogi do klatki piersiowej.

10. W meningokokowe zapalenie opon mózgowych i jakiegoś innego ciała (głównie w pośladki i nogi), wysypka ciemnym kolorze. To może być fioletowy, brązowy, ciemnoczerwony. Ich charakterystyczną cechą jest to, że, gdy ciśnienie jest przykładane do przezroczystego pojemnika bejcy (szkło) lub słoik szkła ona blada. Oznacza to, że skóra w tym miejscu była przesiąknięta krwią.

Wysypka, który ma takie właściwości, staje się tendencja do łączenia się ze sobą, jak również pojawienie się w pewnych obszarów nekrozy (zgorzel), skóry i tkanek bazowych.

Jeśli widzisz podejrzane wysypka, zwłaszcza na tle wzrostu temperatury ciała, należy natychmiast zadzwonić „pogotowie”. Nawet jeśli to jest – nie objawy zapalenia opon mózgowych u dzieci, których charakter jako wysypka – powód do hospitalizacji i leczenia chorób zakaźnych szpitala.