292 Shares 3117 views

Lana Wachowski: Biografia i filmografia

Do niedawna, aż do roku 2008, nie Lana Wachowski na kinowym firmamencie nie było. Ani gwiazdy, ani w jaki sposób nawet skromne statystyki społeczne. Ale każdy człowiek mniej więcej orientuje się w filmach, znał braci Wachowskich – „The Matrix” amerykańskich reżyserów, scenarzystów i producentów, twórców kultem Niektóre zaawansowane fani nawet znam ich nazwisk – Larry i Andy. Skąd Lana? Ten względny braci lub imiennika, aby jego sposób w Hollywood? Wszystko jest o wiele bardziej interesujące. Intryga polega na tym, że Lana jest jednym z braci Wachowskich. O swoim życiu i karierze, przeczytaj ten artykuł.

dzieciństwo

Lana Wachowski urodził się 21 czerwca 1965. Rodzice (i położnik, i wszyscy inni) myślał, że chłopiec urodził. Dlatego nazwali to piękne imię Laurens. Po dwóch i pół roku (albo raczej, 29 grudnia 1967) w rodzinie ma kolejne dziecko – Andrew Paul. Nazwisko Wachowski wybitnych polskich amerykańskie korzenie rodziny od dawna rozliczane w Chicago (Illinois, USA). Ojciec braci był biznesmenem, a matka – pielęgniarka. Tak, że rodzina była zamożna, chociaż nie jest szczególnie bogaty. Pomimo dwóch lat różnicy wieku, bracia byli „nierozłączni”. Mieli wspólne zainteresowania i hobby. Głową rodziny był zagorzałym ateistą, ale matka, będąc w łonie Kościoła katolickiego, zaczął ćwiczyć szamanizmu. To jest niesamowite wychowanie religijne wpływają na przyszłą pracę braci. Lawrence i Andrew Paul ukończył tę samą szkołę, najpierw podstawowej w swoim rodzinnym Chicago, a następnie średnią, publiczne Uitni Yanga. W liceum, bracia wzięli udział w pracach kół teatralnych, ale zawsze na scenie.

młodzież

Kiedy nadszedł czas, aby wejść na uniwersytet, braci rozeszły. Lawrence wybrał College of Bard, w północnej części stanu Nowy Jork, a najmłodszy, Andrew Paul, kontynuował studia w Bostonie, Emerson w liceum. Wkrótce jednak bracia sobie sprawę, że nauka gryźć granitu – nie dla nich. Byli twórczy charakter. Obaj mieli jedną pasję i jeden Hobby – komiksy. Z nich zaczęli swoją karierę. Creative nazw Andy i Larry (teraz Lana) bracia Wachowscy otworzył agencyjne, malowane fasady. Więc w Chicago pojawił paneli ściennych z postaciami z popularnych komiksów i gier komputerowych. Bracia Kreatywność nie pozostają niezauważone. Zostali zaproszeni do pracy w wydawnictwie „Marvel”. Pierwsza wspólna praca w tej dziedzinie stała się seria rysunków dla Ectokid książki. A potem bracia wykluły się pomysł „Matrix”. Zdając sobie sprawę, że film – to jest bardzo kosztowne, zwłaszcza z takimi efektami wizualnymi, mają odłożone ich marzenia później. W międzyczasie zaczął strzelając swojego pierwszego filmu.

Rozpocznij karierę w show-biznesie

Stało się to w 1996 roku. Ale przed tym, Andy i Larry (Lana) Wachowski stworzyli scenariusz do filmu „zabójców”, w którym udział wzięło Sylvester Stallone, Antonio Banderas i Dzhulianna Mur. Ale reżyser Richard Donner nieubłaganie zmodyfikowane dzieło braci, tak że od ich praca w filmie jest trochę w lewo. Wachowski zdenerwowany i postanowił nakręcić w przyszłości własnych skryptów. W ogóle nie był film „Kontakt” w „Noir” stylu. Było to zdjęcie low-cost, w której wzięli udział jednego z dwóch braci – Dzhuli Vachovski. Film trafił w kasie, ale krytycy (jak to często bywa) nie zgadza się z publicznością. „Komunikacja” został wyróżniony wieloma nagrodami i otworzyło drogę dla braci w showbiznesie. Teraz, z „nazwą” Larry i Endi Vachovski mógł liczyć na dużą budżetu. Nadszedł czas, aby wykonywać swoje młodzieńcze marzenie – aby usunąć „Matrix”.

kultowa trylogia

W sprawiedliwości należy zauważyć, że Larry zawsze pracował i nadal pracuje w duecie z bratem Andym. „Matrix” natychmiast pomyślany jako trylogia. Ale publiczność jeszcze nie wiem. Tak też i producentów. Szefowie Warner Brothers jest bardzo sceptyczny wnioskowanej wysokości $ 80 milionów dolarów i dał tylko dziesięć początkujących reżyserów. Potem Andy i Lana Wachowski stworzyli pierwsze dziesięć minut filmu. Spektakl został przekonany do studia, aby dać resztę braci siedemdziesiąt milionów. „Matrix” został wydany w 1999 roku, wyprodukowany efekt bomby. Widz pragnął kontynuować, i nie jest to długo czekać. Dwa inne „Matrix” epizod „Reset” i „Revolution” (2003), były tak opłacalne jak w pierwszym filmie. Ale do komunikowania się ze słynnego scenarzysty i reżysera społeczeństwa nie wydarzy. Umowa, która została podpisana przez braci ze spółką filmowego została zarejestrowana, że nie chcą rozmawiać z mediami, udziela wywiadów i udziału w talk show. kolory sława po „Links” to wystarczy na całe życie.

Lana Wachowski: Filmografia ostatnich lat

Wydawałoby się, że pieniądze, które przyniósł trylogię „Matrix” braci wystarczy na całe życie. Ale robić – to jest głównym celem gwiezdny duet. Dlatego trzy lata po „rewolucji” pojawi się na ekranach film «V – jak Vendetta”, gdzie bracia byli zarówno pisarzy i producentów. Rok później przyszedł, "Invasion", w roku 2008 – Speed Racer (w rosyjskiej wynajęcia "Speed Racer"), w 2009 – "Ninja zabójca". To było po krótkiej przerwie. A w 2012 roku na niebie pojawiła się w Hollywood Andy i Lana Wachowski. Film „Atlas chmur”, „Rise of Jupiter” i „Ósmy uczucie” dostał bardzo godna pochwały od krytyków.

Życie osobiste Lany Vachovski

Bracia zostali uderzający kontrast pod względem wyglądu. Andy, zabawny grubas, i słaby okularach Larry. W zaciszu swojego młodszego brata, to nic niezwykłego, a nawet każdy niespodzianka. Od 1991 roku jest żonaty z Andy Alice Blesingeym, szczęśliwy, a rozwód nie będzie. Zupełnie inne życie prywatne, Larry. Od 1993 do 2002 był żonaty z jego dawnym kolegą Tea Blum. Wydaje się, że wszystko było w poryadke.Trudno powiedzieć, kiedy czuł się jak kobieta. Po rozwodzie w 2003 roku, zaczął pojawiać się na świeckich partii o nazwie Lana. Od 2005 roku, paparazzi powąchać, że najstarszy z braci Wachowskich zaczęła brać hormony, aby przygotować się do operacji zmiany płci. Informacje przekazywane w 2006 roku, że procedura transpłciowych jest udany. Ale przez długi czas żaden z braci nie skomentował tej wiadomości. Aw 2012 było zdjęcie Lany Vachovski, urocza kobieta z dredami i fuksja w przezroczystej sukience. Dała wywiadu, w którym mówił otwarcie o problemach osób z przemieszczeniem transpłciowych. W tym roku otrzymała organizacja Human Rights Campaign. Teraz mieszka w Lana małżeństw jednopłciowych z Karin Winslow.