502 Shares 7629 views

Rosyjski drewniana rzeźba

Tradycja rzeźbienia figury z drzewa zakorzenione w starożytnej historii ludzkości. Pierwsze znane przykłady naukowcy odnoszą się do czasów starożytnej Azji. деревянные скульптуры в виде фигур богов и правителей из различных пород деревьев. Nawet wtedy, nie były drewniane rzeźby w formie figury bogów i władców różnych gatunków drzew. Za nimi pielęgnowano, myje, wcierać do połysku, często z olejkami eterycznymi, w celu nadania zapachu posągów.


Rosyjski drewniana rzeźba

Rosyjski rzeźba rozpoczął swoją podróż z czasów Słowian pogaństwa. Nasz kraj był bogaty w lasy, więc drzewo było najbardziej dostępnym materiałem do budowy i kreatywności. W tych dniach w Rosji produkowane drewniane bożki były ozdobione rzeźbami domu. Niech te ornamenty i rzeźby były prymitywne, ale to był początek sztuce rzeźbienia w drewnie.

Z biegiem czasu, jak w przypadku każdej formy aktywności twórczej, zróżnicowane dzieła sztuki, narzędzi i tradycji. Zgromadzone doświadczenie.

деревянные скульптуры святых. Po chrzcie mistrzów Rus zaczął rzeźbić drewniane rzeźby świętych. Cerkiew widzi tę pogańską tradycję i był przeciwny takiej sztuki. Przywódcy Kościoła uważa, że kościoły powinny być tylko obrazy. деревянные скульптуры были сожжены. Wielu drewniane rzeźby zostały spalone.

Niemniej jednak, aby przetrwały unikalne rzeźby Georgiya Pobedonostsa, Nikolaya Ugodnika, Paraskewy, Nile Stolobensky. Jeśli niektóre z nich rozumiane bardzo dobrze, inni zasługują na dodatkowe badania.

Rosyjski drewniane twory różnią się od zachodniego katolika, które były powszechne wszędzie dekorować pałace, domy szlachty. Zostali powściągliwy, spokojny, miły.

Było drewniana rzeźba jest nadal w kościele. Dopiero teraz zastąpiona figurki rzeźbione dekoracje ikonostas, kolumny, ściany.

dopetrovskaya szkoła

Niestety, historia drewnianych rzeźb w Rosji – mało zbadany obszar. Nazwiska autorów większość prac nie są znane.

Szczególnie drewniana rzeźba w regionach rosyjskiej Północy została rozdzielona. Tam większość z nich udało się wyciąć drzewa. допетровская школа деревянной скульптуры самая известная – Верхнекамская. Dlatego pre-Piotrowej szkoła drewniana rzeźba najsłynniejszy – Verkhnekamsk. Do tej pory, bogaty zbiór rzeźby przechowywane w Muzeum Perm. Jest znany pod nazwą „Perm Gods”. Była przedmiotem wielu prac naukowych.

где возникла школа деревянной скульптуры , историки отвечают, именно опираясь на эти описания. Na pytanie, gdzie była szkoła z drewnianych rzeźb, historycy odpowiedzieć na podstawie tych opisów.

Era Piotra Wielkiego

W okresie Pietrowski drewniana rzeźba szkoła dostaje nowy rozwój. Przez rzeźba wydaje się zainteresowanie, ponieważ budowa nowego kapitału – Sankt Petersburg. Przebudowany pod wpływem mody starych budynków. Naśladując Zachodnim modne zdobienia wnętrz z wykorzystaniem rzeźby i całe rzeźby, lustra, ramki z rzeźbione ramki, malowideł ściennych nienaruszony drewna. rzeźby w drewnie zdobią liczne meble do domu. Statua witany gospodarze i goście przy wejściach, parkach, ogrodach.

Peter wysyła artystów rosyjskich za granicą uczyć się nowych technik.

Wielki wkład w rozwój drewniane rzeźby wykonane stoczniowców, znowu, nie bez wpływu Piotra. Przez cesarskiego dekretu wszystkie modele statków, przed rozpoczęciem budowy, powinno być zrobione w małej ilości. Sam król był zaangażowany.

łuk każdego statku w czasie tradycyjnie urządzony drewniany posąg.

nowoczesność

Obecnie drewniane rzeźby można zobaczyć wszędzie – z obszarów podmiejskich do publicznych parków, ulic miejskich. Szerokie zainteresowanie opinii publicznej tego materiału dostępnego do Rosji. przyjazność dla środowiska, łatwość obróbki przyciąga nie tylko znanych artystów i rzemieślników, ale także miłość twórczych ludzi z różnych środowisk i zawodów.