763 Shares 8738 views

infekcje wirusowe

Infekcje wirusowe są jednym z wielu grup chorób. Są one zróżnicowane pod względem morfologii i przebiegu klinicznego i mając wysoce zakaźna, może sprowokować pandemii i epidemii.

Infekcje wirusowe infiltracji lub są aktywowane w ciele, mogą powodować różne zaburzenia. Główne cechy morfologiczne i funkcjonalne zaburzenia o charakterze obejmują:

– integrację z genomem komórki bez niszczenia jej ciężkiej (wirusa zapalenia wątroby typu B);

– Działanie cytolityczne (zaznaczono w grypy, zapalenia wątroby typu A);

– tworzenie, ciałka inkluzyjne (w wścieklizny);

– proliferacja komórek docelowych (ospy);

– przekształcenie komórek olbrzymi (odry).

Pewne zakażenia wirusowe mogą wywoływać zmiany nowotworowe. Jednak najczęściej w komórkach rozwijać zwyrodnieniowe transformacji, martwicę, aw niektórych przypadkach – rodzaj zmian komórkowych z formacji wtrąceń w ich obrębie. Jednostki te z kolei, są ważne w diagnostyce morfologicznej poszczególnych chorób, które powodują zakażenia wirusowe.

Należy zauważyć, że choroba może występować w różnych postaciach: ostrej, przewlekłej i utajone. W drugim przypadku, gdy objawy choroby są albo nieobecne lub występują okresowo.

Najczęstszym wszystkich chorób zakaźnych są obecnie na całym świecie są infekcje narządów płciowych, w tym wywołane przez wirusy. W tym przypadku, obserwacje pokazują, że każdego roku występuje wzrost zachorowań w populacji. Infekcje narządów płciowych wrażliwe osoby, niezależnie od wieku, klasy społecznej, rasy, płci. Zazwyczaj choroba ta występuje najczęściej u młodych osób prowadzących aktywne życie seksualne.

Objawy zakażeń narządów płciowych są zazwyczaj wielokrotnością i niewidoczne. Uważa się, że niezwłocznie po dotrą one tylko 60-70% zakażonych objawowe. Tradycyjnie jest to swędzenie i zaczerwienienie w okolicy narządów płciowych, często o nieprzyjemnym zapachu i emisji koloru, występowanie owrzodzeń i wysypki.

Należy zauważyć, że nie zawsze zakażenie występuje podczas kontaktów seksualnych. Tak więc, pewne infekcje pochwy może prowadzić do niekontrolowanych antybiotyki, redukcja funkcji ochronnych organizmu na tle trudnych warunkach środowiskowych, użycie słabej jakości, dodatki chemiczne nasyconym żywności, stresem i innych schorzeń. Przede wszystkim, wszystkie powyższe jest poważnym ciosem w sprawie zwolnienia. Jednocześnie, kobiety są bardziej narażone na rozwój różnych chorób narządów płciowych.

W zależności od wieku objawia się podatność na infekcje. Na przykład, chlamydia czynienia przez ludzi w wieku od siedemnastu do dwudziestu pięciu lat. Zakażenie może wystąpić u osób młodych. Nosicielem choroby może być przez całe życie. Tak więc, nawet stałym partnerem, nigdy nie zostały zbadane i nie lechivshiysya na obecność moczowo-płciowych zakażenia, może być źródłem zakażenia. Dlatego zainfekowane są tacy, którzy wolą seks z różnymi ludźmi, i są w kontakcie z jedną osobą przez cały czas.

Zwykle infekcje narządów płciowych w formie klasycznej mają charakterystyczny obraz kliniczny i natychmiast zwrócić uwagę pacjenta do siebie. Należy zauważyć, że rozwój wielu „nowych” patologii często występują ukryte (szczególnie u kobiet). W rezultacie, prawie wszystkie z nich przez minimalny okres czasu stają się ostre lub przewlekłe forma.

W tym względzie, proste oględziny w celu określenia, czy dana osoba jest chora, jest problematyczne. To nie zawsze wykryć tych zakażeń oraz stosowanie testów.