608 Shares 2322 views

Gloxinia kwitło: co robić dalej?

Gloxinia na „język kwiatów”, która wprowadziła w XVIII wieku przez Karola II, króla Szwecji, oznacza „miłość od pierwszego wejrzenia”. Rzeczywiście, ten kwiat może zakochać się od razu, jak tylko go zobaczyć. Gloxinia mają duże pięknie malowane kwiaty w kształcie dzwonów. Nie może być dużo więcej niż dwudziestu. Kwitną jednocześnie czasem. Płatki mogą być frotte lub gładkie i faliste normalne, różnią się kolorem – zależy od odmiany.


Ten Houseplant ma nazwę drugiego – grzesząc hybrydę. Pochodzi z Brazylii. Jeszcze gloxinia – wspólna nazwa wśród amatorów ogrodników. Jego zakład otrzymał, być może ze względu na dzwon w kształcie kwiatów, a to jest tłumaczone słowo „Glocke” z języka niemieckiego.

Gloxinia: Opieka i hodowla

Dla pełnego kwitnienia gloksynia potrzebują dobrego oświetlenia – jasnym świetle. Nie można umieścić go w słońcu, to jest obarczona oparzeń i szybkiego więdnięcia liści i kwiatów. Gloxinia lubi dużą wilgotność. Jednak ze względu na fakt, że zostawia ją owłosione, spryskać roślin nie powinno być. Jest to niezbędne do korzystania z palety z keramzytu, urządzenia fontanny, zainstalować nawilżacze. Pomieszczenie powinno być bardziej narażone na antenie.

też muszą odpowiednio podlewane gloxinia. Bulwy go wrażliwe na uwilgotnienia. Gdy obudził się bulw w lutym-marcu, po okresie spoczynku, w którym jest zanurzona, gdy gloxinia kwitło, to wylewa się powoli. Podczas kwitnienia roślin wymaga częstego, ale ostrożne podlewania. Woda powinna być równomiernie rozłożone na całej powierzchni ziemi w doniczce, a jeszcze lepiej do wody z instalacji przez paletę.

Gloxinia wymaga stałej fortyfikacji gleby. Tydzień po przeszczepie rośliny w świeżej ziemi powinny zacząć cotygodniowe nawozy nawozowe: pierwsze – azot, podczas formowania się pąków kwiatowych i kwitnienia – fosfor. Będzie użyteczna i organiczne nawożenia.

Propagowane gloxinia różne sposoby: sadzonki liściowe, podział bulwy, nasiona, kiełki, część arkusza. Najczęstszym sposobem – sadzonki liściowe. Wybrane dobry papier i opuszczany do wody. Kiedy niech korzeni, liści posadzone w ziemi w małym garnku. Dbać o niego, jak dla dorosłych roślin.

Gloxinia kwitło: co robić?

Zazwyczaj gloxinia „rzuca” kilka kwiatów we wczesnych etapach jego rozwoju. Zaleca się po jego pierwszym kwitnienia odciąć łodygę, pozostawiając tylko 1-2 pary dolnych liści. Wkrótce ukaże się w miejscu mocowania pozostawia pasierbów, którzy rozwijają i produkują nowe kwiaty. W tym okresie rośliny należy nawozić z nawozów azotowych, a gdy pojawi się pąki, przejdź do fosforu.

Drugi kwitnienia kończy bliżej upadku. W tym czasie stopniowo zmniejszyć podlewanie gloksynia, top dressing nawóz zmniejszona. Liście rośliny bezpośrednio w twarz zaczynają żółkną i usychają. Więc gloxinia kwitło: co robić?

Podlewania roślin całkowicie ustaje. Łodyga jest cięty. Można zostawić kikut około dwóch centymetrów wysokości. Gdy jest całkowicie sucha, należy odkręcić i wyrzucić. Garnek, w którym ziemia jest bulwy gloksynia, należy przykryć rondel i usunąć go w chłodnym i ciemnym miejscu. Ale to nie znaczy, że kwiat przez dłuższy czas należy zapominać. Tak, wysłaliśmy go na odpoczynek, gdy gloxinia kwitło. Co robić dalej? Nie zapominaj, że raz w miesiącu należy sprawdzić garnki z bulw. Suchej gleby należy zwilżyć wodą powoli. Jeśli nowe pędy wyjdzie zbyt wcześnie, należy je rozbić, ale tylko wtedy, gdy masz pewność, że osoba dorosła bulwa, silny i wiosną może być ponownie wydane kiełki.

Młode rośliny, które nie jest nawet dwa lata na emeryturę nie powinny być wysyłane z powodu ich małych bulw trudno zlecić zimę. Lepiej, że w dalszym ciągu rosną na oświetlonej półce całą zimę oni.

Na wiosnę, kiedy nie będzie pędy, bulwy roślin delikatnie potrząsnąć z doniczek, oczyszczone z starej ziemi, a następnie umieścić w nowej glebie. Zakład położony jest na jasnym miejscu, tak że szybko rosła i zyskał siłę do kwitnienia.

Nawiasem mówiąc, okres spoczynku gloksynia nie musi trwać przez całą zimę. Roślina może być wystarczające, a dwa do trzech tygodni gromadzić nowe siły i znowu zaczął się wzrost. Oznacza to, że musimy zapewnić mu dobrą opiekę.

Jak widać, nie ma nic złego w tym gloksynia kwitło. Co dalej – pan zapyta tych wskazówek.