431 Shares 6975 views

Radiant posadzki: opis właściwości i instalacji

W dzisiejszych czasach istniejące podłogi podgrzewane stalowe powszechnie stosowane. Rzeczywiście, taki system ogrzewania jest bardzo wygodne, jest on ustawiony w domach prywatnych, w różnych budynkach biurowych i mieszkalnych. Takie systemy, istnieje kilka rodzajów dzisiaj: elektryczna, podczerwień i woda. Korzystanie z jednej z tych metod ma pozytywny wpływ na istniejącą atmosferę w pomieszczeniu. Paul nagrzewa się równomiernie w całej witrynie. W konsekwencji, w dolnej temperatury o 3-4 stopni wyżej niż sufit, i jest korzystna dla zdrowia ludzi.


Zdolność do podejmowania wodę ciepłą podłogę pod dachówki, ludzie często postrzegają ze zdziwieniem, bo wszyscy są przyzwyczajeni do zimnych kafli. Ale w rzeczywistości płytka jest doskonałym przewodnikiem ciepła, więc ta aplikacja jest w pełni uzasadnione.

Wśród różnych systemów grzewczych, wyboru dokonuje się zgodnie z potrzebami mieszkańców, specyfikacji, kosztów i łatwości użytkowania. City apartamenty są idealnym rozwiązaniem, elektryczne lub systemy podczerwieni. Ale za prywatny dom z wieloma pokojami zaleca się używać ciepłej wody pod płytkami podłogowymi.

Taka konstrukcja na bazie wody jest zbiorem urządzeń, które wykorzystują ciepło gorącej wody. Przechodzi przez rury z systemem ze wspólnej puli i ogrzewa podłogi. Od płytek – jest dobrym przewodnikiem ciepła, w celu zapewnienia, że pożądana temperatura wymaga mniejszej energii niż w przypadku konwencjonalnych ścianki zamocowanego grzejnika.

Używać ciepłej wody pod płytki podłogowe w normalnym mieszkaniu miasta jest prawie niemożliwe, ponieważ istnieje problem z połączeniem do systemu centralnego ogrzewania. Na podstawie tych powodów, systemy takie są zalecane do stosowania w domach prywatnych, domków, w którym źródłem ciepła jest kocioł. Że to było tańsze, to sprawia, że gaz.

Aby uzyskać wysokiej jakości promienna ogrzewania podłogowego pod płytkami, konieczne jest, aby przeprowadzić prawidłową instalację, należy postępować dokładnie zgodnie z technologią, wstępnie wybrać rodzaj rur i obliczyć ich ilość, a także do zakupu akcesoriów. Dla urządzeń ciepła podłoga na bazie wody stosuje się dwa rodzaje rur: są wykonane z usieciowanego polietylenu lub metalu-tworzywa sztucznego. Różnią się one nie tylko w składzie, ale także metod połączenia. Probówki z polipropylenu mocniejsze, ponieważ użyć urządzenie do spawania; są one dwukrotnie tańsze, ale są w stanie przeprowadzić w niższej temperaturze. Metalu i tworzywa sztucznego, rurę ze sobą połączone za pomocą specjalnych kształtek prasy są podatne na zakrętach zginanie. Przed zainstalowaniem w przyszłości ogrzewania promiennikowego podłogi pod płytki wstępnie przygotowanych wszystkie szczeliny muszą być całkowicie zamknięte, brud i zanieczyszczenia muszą być usunięte. Drzwi i okna przed instalacją podłogi powinny być już zainstalowane.

Na ogół, woda ciepła podłoga pod płytki serwuje standardy komfortu i przytulności. Jest łatwy w obsłudze i ekonomiczny, więc deweloperzy powinni dobrze wyglądać do tego typu izolacji.