604 Shares 5232 views

Great Wall of China: Historia i legendy

Jednym z największych sztucznych tworów kiedykolwiek produkowanych przez ludzkość, jest słusznie uważany za Wielki Mur Chiński. To jest naprawdę imponująca konstrukcja od niepamiętnych czasów, stało się symbolem Imperium Celestial, a przez cały czas przyciąga wielu turystów. History of the Great Wall rozpocznie się od drugiej BC V wieku, kiedy chiński władca Qin Shi Huangdi rozpoczął budowę pierwszych murów miejskich jako obrony, podczas "Walczących Królestw". Zostały one zbudowane w północnej nowoczesny i prawie nie przetrwał do naszych czasów. Wzmocnienie, które jest znane każdemu z nas, został zbudowany w okresie panowania chińskiej cesarskiej dynastii Ming.


To kontynuacja budowy muru w czasie panowania dynastii czterech:

  • Qin (208 BC GD.);
  • Han (I wpne);
  • 10 Królestwa i 5 dynastia (1138/98 GG.);
  • Hun pod cesarza i do panowania Wanli cesarskiej dynastii Ming (przed 1620).

W ogóle, Wielki Mur Chiński (historia jej budowy) zatrudnia około 2100 roku. Według różnych szacunków, jego konstrukcja opierała się ponad 8 milionów. Chińskiego. Ponadto warto zauważyć, że budynek jest uważany za ogromny cmentarz w świecie, ponieważ cały czas stała się miejscem wiecznego spoczynku dla ponad trzech milionów ludzi.

Jego całkowita długość – około 6700 km, natomiast biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje oddziałów – 8900 km. Wzrost w różnych miejscach jest 6-10 metrów. Główną część ściany jest praktycznie powtarza granicy Mongolii Wewnętrznej i rozciąga się od wschodniego miasta Shanhaiguan, a kończąc na miasteczku Western Province Lop Nur.

Wielki Mur był na tyle szeroki, że może łatwo prowadzić kilku jeźdźców, więc często jest ona wykonywana nie tylko funkcję obronną, ale również służył jako autostradzie. Oraz z sygnałów dymu godzinnym kapitału dostarczyć zawiadomienie o ataku wojsk wroga.

Przed wykorzystaniem cegły jako materiału budowlanego użyto drewna, kamieni lub staranował ziemi, więc początkowo wzmocnienie nie jest bardzo trwały. Gdy dynastii Ming zostały wykorzystane do budowy cegły i wapna i kamienia. Jak z cegły zaczął pracować o wiele wygodniejsze, budowa rozpoczęła się w przyspieszonym tempie. Jednakże, głazów jeszcze silniejsze niż powyższych materiałów, dzięki czemu są one hewing w kształcie prostokąta, a zawarte w fundamencie, a wewnętrzną i zewnętrzną krawędzią ściany. Wymiary niektóre z nich nawet do czterech metrów. Na budowę trzech fragmentów ścian użyliśmy fioletowy marmuru. Dwa z nich znajdują się w miasta Jiang'an powiatu, a jeden – w górach Baiyangyu. Jest to najbardziej piękny i trwały mur.

Wielki Mur jest wieża obronna-forty w całym budynku. Dla każdej wieży, z kolei, był wąskie schody, a tylko niewielka brama. Na ścianach były ustawione zęby, przez które żołnierze mogli obserwować wroga. Amunicja była przechowywana w wieżach sygnałowych. Dla lepszej orientacji swoich wzniesiony na szczytach gór i innych dużych punktów w krajobrazie. Jednak główną cechą budowy był w bezpośrednim polu widzenia z każdej z dwóch sąsiedniej wieży, który pozwala szybko wysyłać wiadomości o zaistnieniu żołnierzy wroga za pomocą ognia i dymu. Również w ścianach się szczeliny, których wysokość wynosiła około 30 cm, a szerokość – około 23 cm.

Aż do 1664 roku, Wielki Mur był praktycznie nie do pokonania przeszkodą dla tych, którzy próbowali opuścić Chin lub wpaść. Przez cały projekt zostały zainstalowane stacje kontrolne, które zostały zamknięte w nocy i nikt, nawet cesarz nie miał prawa do naruszenia tego porządku. Granice Chinach nie może opuścić bez zezwolenia. Jednak po zdobyciu Niebiańskiego Cesarstwa Manchu potrzeba mur zniknął. Cegły stopniowo zaczął plądrować miejscowych chłopów, a ostatecznie raz Wielki Mur Chiński doszła do całkowitego zatrzymania.

Do tej pory The Wall jest lista obiektów chronionych przez UNESCO, a także „siedem średniowiecznych cudów świata”.