613 Shares 2161 views

"Sonata Kreutzerowska" przez Lva Tolstogo. Podsumowanie i analiza informacji zwrotnej na temat historii

„Sonata Kreutzerowska” – wybitna praca Lva Tolstogo, opublikowane w 1891 roku. Ze względu na swoje prowokacyjne treści jest on natychmiast poddany ciężkiej cenzury. W historii wzrosnąć do małżeństwa, spraw rodzinnych, relacji z kobietą. Wszystkie te palące tematy autor ma swoją pierwotną opinię, wstrząśnięty czytelników zdumiony. Zawartość tej pracy i kwestie omówione w tym artykule.


Historia powstania

Powieść „Kreutzer Sonata” został napisany w czasie kryzysu psychicznego chorego Tołstoja i twórczego. Autor twierdził, że w jego życiu nastąpiła restrukturyzacja „działalności, która nazywa się sztuką.” Wszystko w pracy – system poetycki, styl, struktura bohaterów literackich – uległ znaczącej zmianie w porównaniu do wcześniejszych dzieł Lwa Tołstoja. Główną ideą „Kreutzer Sonata” Tołstoj w jego „posłowie”, zwany list od jakiejś kobiety o imieniu Slavyanka i przedstawił w swoim wystąpieniu do własnej opinii na temat ucisku kobiet wymaga natury seksualnej. Naukowcy sięgają twórczości klasyczne powieści szorstki pisania października 1887. Produkt autora wielokrotnie przepisywane. Ostateczna wersja została najpierw czytać Tołstoja w listopadzie 1989 roku dla wybranej publiczności w domu Kuzminskaya.

cenzura

W 1889 roku, Tołstoj wysłał nowelę „Sonata Kreutzerowska” w Petersburgu Wydawnictwo „mediatora”, gdzie po raz wątpił, że produkt zostanie pominięte przez cenzora. Pracownicy wydawnicze pracowali przepisać swoją pracę i rozpowszechniania kopii tego wszystkiego nad Petersburgu. Przyszedł jako bomba. Jednak przed oficjalną publikacją było jeszcze bardzo daleko. Według szefa kadry zarządzającej Prasy był jednoznaczny: historia nie zostanie opublikowana w Rosji, a książka musi być natychmiast zniszczone. Trzynasty tom zebrane dzieła Tołstoja odmówił wydrukowania tych samych powodów – „Sonata Kreutzerowska” został w nim zawarte. Tylko osobiste pozwolenie od Aleksandra III, który dokonał żony Tołstoja, Zofii Andrejewna, pozostawiono do publikuje skandaliczną książkę w 1891 roku. Dlaczego jest tak bezlitosny był produktem cenzury? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w opisie historii.

streszczenie

„Sonata Kreutzerowska” opowiada historię losów głównego bohatera, bazylia Pozdnysheva, który żył szorstka, pełna zabawnych przygód młodości, postanowił osiedlić się i założył rodzinę w ciągu trzydziestu lat. Ożenił się z miłości, chciał stosować się do „monogamii” i strasznie dumny ze swoich dobrych intencjach. Jednakże związek między małżonkami zostały wstrząśnięte do ich miesiąc miodowy. Pozdnyshev czuł niechęć młodej żony, i porównał go do „satysfakcji zmysłowości”, który rzekomo „odsączone” sublime miłość. Z biegiem czasu, bohater zrozumiał, że jego małżeństwo nie przyniesie mu żadnych przyjemnych doznań. Wszystko było „obrzydliwe, wstydliwe i nudne.” Narodziny i wychowanie dzieci służył jako kolejną okazję do sporów i nadużyć. Przez osiem lat, pary miał pięcioro dzieci, po którym jego żona nie chcieli rodzić, przyniósł siebie i zaczął się rozglądać w poszukiwaniu nowych doświadczeń. Była zafascynowana słodkie skrzypka na niego „Kreutzer Sonata” wspólnego działania. Pozdnyshev cierpiał z zazdrości, a raz znalazł żonę z rywalem, zabił ją Damaszek ostrze.

Związek z kobietą

Fabuła dzieła tragiczne, ale całkiem do przyjęcia. Co jest tak oburzony i wstrząśnięty społeczeństwo „Kreutzer Sonata” przez Tołstoja? Przede wszystkich orzeczeń, które wyraża bohatera. Własny rozwiązłe zachowanie w młodości czyni go obrzydzenie. Ale obwinia głównie kobiety. Ten uwodzicielski strój noszą, wydają się być „przedmiotem pasji.” Oskarża matki pragnące opłacalna dać swoje córki w małżeństwie iz tego ubierać się w ich uwodzicielskie stroje. Mówi, że kobiety są w pełni świadomi ich władzy nad ludźmi i aktywnie używając go, wiedząc, że cielesne pragnienia przeważają nad wszystkimi innymi najbardziej podniosłych z silniejszych intencji płciowych. I wszystkie te wyroki dotyczą nie tylko dla upadłych osobistości, których usługi nie ukrywają, przedstawicieli bogatych klas. W rzeczywistości nazywa prostytucja panie zachowanie wysokiej społeczeństwa i twierdzi, że kobiety zawsze będzie poniżony, dopóki nie nauczysz się być skromna i czysta.

Stosunek do małżeństwa

Powieść „Kreutzer Sonata”, której analiza została przedstawiona w tym artykule, aktywnie promuje abstynencję seksualną. I nie tylko to małżeństwo. Tołstoj oznacza powiedzenie z Ewangelii Mateusza: „Każdy, kto patrzy na kobietę pożądliwie, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim” – i uważa te linie nie tylko na zewnątrz każdej pani, ale nawet własnej żony. Uważa nienaturalne cielesnych przyjemności i obrzydliwe. On myśli, że jego związek z żoną pogorszeniu z powodu instynktów zwierzęcych, które nie jest zgodne z prawem często pokazał jej stronę. Uważa on, że natura ludzka jest dziewicza dziewczyna przeciwstawić wszelkie przejawy miłości fizycznej. Jeżeli osoba niesie wzniosłe aspiracje na miłość boską, to sordid cielesnych – z miłości własnej, która doprowadza grzesznika do piekła. I nieczysty prowokuje nawet większą zbrodnię w przypadku Pozdnysheva – morderstwo.

Stosunek do dzieci

Wiele dwuznaczny wyrok zawiera „Kreutzer Sonata”. Tołstoj (krótka historia treści zawarte w tym artykule) nie pozostawia kamienia na kamieniu w konwencjonalnej mądrości o bezwarunkowej miłości do swoich dzieci. Pojawienie się pięciorga rodzeństwa w rodzinie Pozdnysheva nie tylko nie poprawić relacje w rodzinie bohatera, ale w końcu one zepsuć. Łatwowierny i philoprogenitive żona stale martwi się o dzieci, co w końcu zatrute życie Pozdnysheva. Kiedy ktoś z dzieci zachorowało, istnienie Basil uznano najdoskonalszy piekło. Ponadto para nauczyli się „walczyć” ze sobą … dzieci. Każdy miał swoje własne zwierzątko. Z biegiem czasu, chłopcy dorastali i nauczył się stanąć po stronie jednego z rodziców, to tylko po to aby wlać oliwy do ognia. Jednak Tołstoj usta swego bohatera twierdzi, że childbearing uratował go od męki zazdrości stałej, ponieważ małżonek był zatrudniony tylko w sprawach rodzinnych i nie miał ochoty na flirt. Najgorszą rzeczą, zaczęło się, gdy lekarze nauczył ją w celu zapobiegania ciąży.

Nastawienie dziedzinie

To nie przypadek, najbardziej skandaliczny powieść Lwa Tołstoja jest znany jako „Sonata Kreutzerowska”. Tołstoj, podsumowanie prac, z których jesteśmy teraz opowiedzieć, miał swoją pierwotną opinię o sztuce. Uważał to kolejna zła budzi najgorsze podłości przywary ludzi. Pozdnysheva żona przestała rodzić, ładniejszej i ponownie zaangażował się w grze na fortepianie. To był początek końca. Po pierwsze, zgodnie z głównym bohaterem, większość cudzołóstwo popełnione w społeczeństwie szlachetnego pod pretekstem sztuki, zwłaszcza muzyki. Po drugie, muzyka produkuje „irytujące wrażenie” na publiczność, ma sens, że poczułem się jak w chwili pisania autora pracy, aby połączyć się z doświadczenia, że człowiek nie jest właściwe, należy mu wierzyć w nowe możliwości do pchania, by tak rzec, horyzonty własnej percepcji , A dlaczego? Że jego żona poczuła Pozdnysheva na minutę spektaklu „Sonata Kreutzerowska”, jakie nowe pragnienie wkradł się jej otwarci duszy? Głównym bohaterem jest podatna na winę za ostateczny upadek narzeczonych zgorszenie moc muzyki, która powinna odpowiadać miejscu i czasie wykonywania, a nie obudzić ludzi, instynktów zwierzęcych.

współcześni opinia

„Kreutzer Sonata”, Tołstoj był przedmiotem ożywionej dyskusji, nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Czechow podziwiany znaczenie wzornictwa i piękna historia wydajności, ale później zaczęła wydawać śmieszne i głupie. Ponadto twierdził, że wiele wyroków w produkcie narazić jego autora jako osobę „ignorantem, nie przeszkadza … czytać dwa lub trzy książki napisane przez ekspertów.” Kościół zdecydowanie potępiła ideologiczną treść opowieści. Z nią byli skłonni do wielu świeckich krytyków. One rywalizowały ze sobą reklamowany cech artystycznych powieści, a także ostro skrytykował jego znaczenie. A. Razumovsky, I. Romanov twierdził, że Leo „w obłęd” zniekształcony intymne szczegóły dotyczące relacji rodzinnych „wypowiedziane nonsens.” One echem zagranicznych krytyków literackich. Amerykańska Isabel Helgud, tłumacz Tołstoja, był zdania, że treść tej historii jest nieprzyzwoity nawet według standardów wolności słowa w Rosji i Europie. Lew Tołstoj był zmuszony do opublikowania „Posłowie”, w którym to prosty i jasny język określa podstawowe idee jego pracy.

gody historia

Wiele negatywnych opinii słyszałem o jego historii Lew Tołstoj. „Sonata Kreutzerowska” zmuszony czytelników do ponownego ogólnie przyjętych norm, wykonane pytanie relacje między płciami niezwykle istotnych i omówione. Opinia żony autora, Sofi Andreevny. Porównania i analogie z życia rodzinnego Lwa Tołstoja po opublikowaniu powieści były nieuniknione. Żona Tołstoja, choć dokładnie skopiowane „Kreutzer Sonata” i aktywnie szukał jej publikację, trzymał urazę słynnego męża. Jako kobieta i niezwykłym talentem, ona napisała pracę odpowiedzi „czyjej winy”, która weszła w polemikę z Lvom Nikolaevichem. Historia została opublikowana dopiero w 1994 roku, ale otrzymał negatywne opinie od krytyków. Jednak w jej Hrabiny wyraziła pogląd, że zachowanie ludzi i zdradził swoją prawdziwą postawę wobec kobiet. „Sonata Kreutzerowska”, którego opinii pojawia się nawet po jego śmierci, pozostawił głęboki ślad w życiu rodzinnym Tołstoja, zawsze naruszania jego związek z żoną.

Konkludując

Zebrany działa Lva Tolstogo „Sonata Kreutzerowska” zajmuje poczesne miejsce. Bardziej otwarty książki publicznych tego czasu nie wiedział. Zakaz oficjalnej cenzury stało się jeszcze bardziej popularne. Według współczesnych, po pojawieniu się tego produktu, zamiast obowiązku na pytanie „Jak się masz?” Zapytała siebie Wszystko o „Kreutzer Sonata”. Wiele idei wyrażonych w pracy, a teraz wydaje się być kontrowersyjne, a czasami zabawne. Jednak psychologicznie dokładny opis stosunków rodzinnych, które w końcu nabyć negatywne konotacje, a dziś pozostaje ważna i wymaga starannego rozważenia.