339 Shares 9943 views

Wyciągnął ząb, krew nie kończy – co robić?

ekstrakcja zęba – interwencja chirurgiczna. Procedura ta jest wykonywana tylko w gabinecie chirurga stomatologicznego. Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji, krwawienie w wyniku usunięcia zęba – .. To jest norma, czyli do uszkodzenia tkanki dziąseł, okostnej, aw niektórych przypadkach nawet kości. I, oczywiście, wpływa na naczynia krwionośne.

Zwykle we krwi po histerektomii (usunięcie) zęba zatrzymuje się po 10 minutach. Ale czasami są powikłania związane z krwawieniem. W takim przypadku pacjent powinien zwrócić się o pomoc specjalisty, a sam raport, który wyrwał ząb, krew nie przestanie. Lekarz ustali prawdziwą przyczynę incydentu i zapewni niezbędną pomoc.

Które mogą skomplikować usunięcie zęba?

Oni wyciągnął ząb, teraz płynącej krwi? Może to wynikać z kilku czynników, które komplikują usuwanie:

 • zbyt duży korzeń zęba ;
 • korona została uszkodzona lub zniszczona;
 • torbieli lub ziarniaków;
 • Procesy zapalne.

We wszystkich tych przypadkach, krwawienie może być dość długa i obfita.

Jak zatrzymać krwawienie po wytępienia zęba?

W wyniku wytępienia krwawienia zębów musi uszkodzone t .. Naczynia krwionośne – podstawowy krwawienia. Gdy ząb jest usuwany, lekarz zastosowanie sterylnego wacika do ran. Przechowywać powinno być nie więcej niż 10 minut, co jest. To. W otworze musi utworzyły zakrzep. To dzięki nim wtedy tkanina będzie rosnąć, co będzie wypełnić dziurę.

Nic nie jest niemożliwe, aby wypłukać powstały otwór, aby zapobiec uszkodzeniu skrzepu. W przeciwnym razie, nie może być różnego rodzaju powikłań. Wszystko to powinno wyjaśnić rzeczoznawcy, który przeprowadził tę operację.

Jeśli wyciągnął ząb, krew nie przestaje w ciągu 10 minut, można opracowali jakiś komplikacji. Zdarza się, że krwawienie wznawia w ciągu kilku godzin po zabiegu wytępienia zęba, i będzie dalej wtórnego krwawienia. Nie jest konieczne do samoleczenia, może to dalsze szkody. Musimy wrócić do gabinetu lekarza. Musi dowiedzieć się, dlaczego i pomoc, lub po inspekcji, aby wyjaśnić , jak zatrzymać krwawienie z zęba.

Przyczyny krwawienia po wytępienia zęba

Jak już wspomniano, po usunięciu zęba w uzyskanym otworze powinny utworzenia skrzepu. On jest w proces gojenia jest bardzo ważne. Po pierwsze, skrzep krwi chroni przed infekcjami ran. A po drugie, w ramach tej ochrony będzie tworzyć nowe komórki obejmujące również.

Że nie było mowy o „co zrobić, gdy wyciągnął ząb, krew nie przestanie?”, Należy poinformować lekarza przed usunięciem ich przewlekłych chorób i problemów związanych z krzepnięciem, jeżeli takie istnieją. Pomoże to w przypadku powikłań specjalisty podjąć odpowiednie środki.

Tak, mamy listę przyczyn, w wyniku których może rozwinąć się wtórne krwawienie.

 1. Uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych.
 2. Uszkodzenia fizyczne dla siebie lub studzienki dziąseł i przegród Podział mezhkornevyh lub częściowo – pęcherzyki.
 3. Upośledzona krzepnięcia krwi, t. E. Są to choroby związane z tym problemem, takich jak hemofilia. Zazwyczaj pacjent jest świadomy swojego problemu, a on powinien koniecznie poinformować lekarza o tym. Hemofilia – genetyczne (dziedziczone) choroby, a 99% mężczyzn cierpi z powodu tej choroby, i odziedziczył jego kobiety.
 4. Uszkodzenie lub usunięcie utworzonego skrzepu. Może to być wynikiem niewłaściwego zachowania pacjenta po usunięciu zęba. Przypomnijmy, że po wytępienia zęba nie należy wypłukać usta żadnych rozwiązań i je w ciągu 2-3 godzin.
 5. Na miejscu usuniętego zęba zaczął zapalny.
 6. Wysokie ciśnienie krwi u pacjenta, co zapobiega uszkodzeniu odcinające światło naczynia.
 7. Niektóre zaburzenia krwi, takich jak białaczka.

Jeśli pacjent ma jakiekolwiek problemy z krzepnięciem lub chorób przewlekłych, jak również reakcje alergiczne na leki, musi zgłosić do lekarza stomatologa. Tylko w tym przypadku będzie to możliwe, aby uniknąć niepożądanych efektów.

Wyciągnął ząb – krew nie przestanie. Co może lekarz?

Więc wizyta powrót do dentysty jest doskonały. Że lekarz może podjąć w tej sytuacji? Jeżeli lekarz wyciągnął ząb, krew nie przestanie, konieczne jest, aby dowiedzieć się przyczyny jak najszybciej o tym, co się dzieje. W niektórych przypadkach specjalista może nałożyć szew na ranie po wytępienia zęba, co ułatwi proces gojenia. Odbywa się to wtedy, gdy krew nadal sączyć z miękkiej tkanki dziąseł.

Jeśli ząb został usunięty, krew nie zatrzyma się, a powodem tego jest uszkodzona główną naczynie krwionośne w obszarze uszkodzenia lekarza policzek pozwoli zimno. Następnie poddanie dotkniętej naczynie i postawić sobie także tampon, który jest zaimpregnowany specjalną promocję leków hemostazy. Ten tampon powinien pozostać w studzience przez 3-5 dni. Następnie trzeba ponownie pojawiają się dentysty.

Jeśli po ekspertem wyciągnąć zęby, krew nie zatrzymuje się nawet po tych wszystkich środków, lekarz może zastosować wystarczająco skutecznych leków, które wpływają bezpośrednio na krzepnięcie krwi. Odbywa się to tylko w wyjątkowych przypadkach.

Wyciągnął ząb – krew nie przestanie. Co można zrobić w domu?

W sytuacji, gdy ząb jest usuwany i opracowany wtórne krwawienie, a osoby z tytułu jakichkolwiek powodów nie mogą odwiedzić dentystę, można podjąć pewne działania w domu. Oni wyciągnął ząb, a krew nie przestanie. Co zrobić w domu?

 1. Na zębie wynikające po wytępienia dobrze trzeba umieścić sterylnym gazikiem i zamocować go mocno zęby.
 2. Nadal trzymać wacik przez 20-30 minut.
 3. Jeśli to nie działa, tampon nasączony krwi muszą być usunięte, a na jego miejsce umieścić same, ale końcówką 3% nadtlenku wodoru.
 4. Może być stosowany na zimno w policzek wydobytego zęba. Pod wpływem zimnych naczynia krwionośne zwężają, a to przyczyni się do zatrzymania krwi. Ale w każdym przypadku, nie należy kłaść na bardzo opryszczka, działania te mogą powodować komplikacje!
 5. Jeśli przeniósł mróz i dziąsła mocno boli, można wziąć środki przeciwbólowe, ale ich skład nie powinien zawierać aspirynę. Lek ten pomaga rozrzedzenie krwi i krwawienie może kontynuować.
 6. Jeżeli wszystkie środki podjęte nie pomogło, a pacjent jest nadal nierozwiązana kwestia „jak zatrzymać krwawienie z zęba?” On czuje się słaby i zawroty głowy, powinno się pójść do lekarza. Opóźnić wizytę u lekarza nie jest to konieczne, tak aby nie pogorszyć sytuacji.

Co można zrobić po wytępienia zęba?

ekstrakcja zęba – interwencja chirurgiczna. Jak po każdym zabiegu, trzeba być bardzo ostrożnym, że on sam nie podjęło pacjenta powikłań pooperacyjnych. Wyciągnął ząb – krew nie przestanie? Porozmawiajmy o tym, co nie może być wykonane na kilka godzin:

 • .. pić napojów alkoholowych, nawet słaby, tak alkoholu może rozszerzać naczynia krwionośne;
 • palenie;
 • jeść;
 • wypłukać usta niż kiedykolwiek;
 • gorąca kąpiel;
 • ćwiczenia.

Usunięty ząb – co się dzieje?

Zastanówmy się teraz, jakie procesy zachodzą w ustach po wytępienia zęba. Po ekstrakcji zębów jest zagłębienie, które jest wypełnione krwią. W pierwszych kilku minutach nakłada wacik, który prosi lekarza, aby zacisnąć zęby. Jest to rodzaj tamponady statków w ranie. Jeśli dana osoba jest zdrowa, a jej układ krzepnięcia wygląda dobrze, bardzo szybko tworzą skrzep krwi. Tampon jest usuwany z jamy ustnej, nie jest już potrzebne. Teraz świeża rana do ochrony skrzep. Pełni następujące funkcje:

 • Służy jako bariera przed wnikaniem zakażenia;
 • To łagodzi ból;
 • skrzep szybko tworzą się młode komórki skóry, które wypełnić dziurę z nowej tkanki.

Jeśli wyciągnął ząb, przystanki krwionośne i skrzep powstaje, spróbuj wykonać czynności opisane powyżej. Nie pomogło? Zastosuj follow-up wizyty u lekarza.

Możliwe konsekwencje ekstrakcji zęba

Pytanie, co zrobić, gdy ząb wyciągnął, jak zatrzymać krew, dokonaliśmy przeglądu. Teraz porozmawiajmy o tym, co jest nadal możliwe powikłania tego zabiegu.

Przede wszystkim, guma w miejscu, gdzie było po usunięciu zęba boli. Powoduje to nieznaczny obrzęk. Najczęściej, to idzie na własnych w ciągu dwóch dni. Zaraz po usunięciu zęba można zamocować na 10 minut do zimnej twarzy. Jeśli obrzęk nie przechodzą na następny dzień, a następnie nakłada się na policzku nie jest zimno, ale ciepły. Obrzęk może być spowodowane przez reakcję alergiczną na znieczulenie, w których przypadku trzeba brać leki przeciwhistaminowe. Jeżeli środki nie pomogą, a podwyżki obrzęk, należy skonsultować się z lekarzem.

Po wytępienia zęba może być taka reakcja temperatury organizmu. Boi się w tym przypadku nie jest tego warta. stany podgorączkowe (do 38 stopni) może być przechowywany około dwóch dni do kilku wschodzącego wieczorem. W przypadku jej wzrost do dużych ilościach (39-40 °), w sensie pełności i skurcze w odległym obszarze zębów należy skierować do lekarza.

Ropienie utworzone w studzienkach może być spowodowane przez nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich i zaburzenia higienicznych lub przyczyny służy pozostały element (fragment) zęba w ranie. W tym przypadku, trzeba szukać pomocy medycznej.

wniosek

Należy pamiętać, że usunięcie zęba – to nadal chirurgii i konieczne jest, aby ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, a następnie możliwość powikłań zmniejsza się wielokrotnie. Wyciągnął ząb, krwawienie? Nie panikuj. Wystarczy trzymać się z radą specjalistów. Zgodność z indywidualnym higieny jamy ustnej po ekstrakcji zęba – to pierwsza zasada, która powinna być przeprowadzona.