412 Shares 2098 views

"Chlorowodorek glaucyny": skład, instrukcje użycia, analogi

"Chlorowodorek glaucyny" – lek oparty na ziołach, przyjmowany z chorobami zakaźnymi, które mają wpływ na płuca lub górne drogi oddechowe, pomaga łagodzić suchy kaszel i rozcieńczyć plwocinę w stanie mokrym.


Opis preparatu

Lek ma działanie przeciwzapalne, obniża ciśnienie krwi. Z wilgotnym kaszlem upłynnia flegm, wspomaga jego wydalanie, gdy jest suchy – usuwa duszność, oddech staje się łatwy i nie jest trudny. Szczególnie dobre w przypadku chorób takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie gardła. Ze względu na jego właściwości hipotensyjne wskazano przy wysokim ciśnieniu tętniczym, może być stosowany w sposób złożony.

Specyfika preparatu polega na tym, że jest ona wytwarzana na bazie rośliny leczniczej, dlatego jest naturalna, jest wskazana do leczenia dzieci.

Chlorowodorek glaucyny: skład

Lek antyzapalny jest wykonany z anteny, w której znajduje się lecznicza roślina żółtego moszczu należącego do rodziny maku. Glaucilum rośnie na wybrzeżach morskich, piaskowcach, żwirkowych stokach, wspólnych w Europie, Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej. Z dala od morza prawie nie ma, ale może to być w dolinach rzecznych.

Żółty Macchus jest bogaty w alkaloidy, które mają działanie przeciwzapalne, leczeniu wszelkich objawów kaszlu: suchego i mokrego.

Instrukcje użycia

Lek wydaje się w postaci tabletek 50 mg, syropu, w tym dla dzieci. Aby uzyskać pozytywny efekt, konieczne jest prawidłowe stosowanie "chlorowodorku Glaucine". Instrukcje użycia są obliczane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci:

  • Dzieciom do 4 lat zwykle mianować lub nominować w ciągu dnia, aby zaakceptować 2 razy na 5 mg, od 4 do 7 lat taką samą ilość napoju przygotowawczego trzykrotnie;
  • Dla uczniów poniżej 14 roku życia, zalecana dawka dobowa wynosi 10 mg 3 lub 4 razy;
  • Dorośli muszą zażywać 2 razy 50 mg, silny kaszel w nocy, można zażywać do 80 mg lekarii jednocześnie.

Zaleca się narkotyk po spożyciu posiłków, leczenie trwa zazwyczaj 3-4 dni, koklusz – do 10 dni, ale dokładny kurs może wyznaczyć lekarza.

Ważne jest, aby w pełni przestrzegać tej instrukcji, aby uniknąć niepożądanych efektów, w tym zawroty głowy, nudności, osłabienie, alergie.

Przeciwwskazania do przyjmowania leków

Pomimo składu roślinnego, "chlorowodorek Glaucina" ma przeciwwskazania, które są związane głównie z jego właściwościami hipotensyjnymi. Z uwagi na fakt, że lek jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi, zabronione jest przyjmowanie osób z następującymi chorobami:

  • Niedociśnienie tętnicze, tzn. Niskie ciśnienie krwi;
  • Zawał mięśnia sercowego.

Ponadto, lek jest przeciwwskazany w przypadku choroby wraz z dużą ilością plwociny z płuc. Nie przyjmuj leku i tych, którzy nie tolerują składników leku ze względu na indywidualne cechy.

Podobne leki

Analogi środka "chlorowodorku glaucyny" są podobne do tego w składzie lub zasadzie działania. Można go zastąpić następującymi preparatami:

  • "Bronchoton" jest lekiem przeciwgorączkowym stosowanym w leczeniu zapalenia oskrzeli, krztuścu i innych chorób płuc. Głównymi składnikami leku są bromowodorek glukozyny, chlorowodorek efedryny, olej z bazylii.
  • Glavent stosuje się do suchego kaszlu podczas różnych chorób zakaźnych. Główną substancją jest bromowodorek glaucyny.
  • "Libexin" ma te same wskazania do użycia, ale różni się w składzie. Zawiera syntetyczną substancję antyzapalną – chlorowodorek prenoksydiazyny.
  • "Sinekod" jest skuteczny w leczeniu różnych kaszelów, głównym składnikiem jest cytrynian maślanu.
  • "Tusprex" jest wskazany na zapalenie krtani i zapalenia tchawicy, przewlekłe lub ostre zapalenie oskrzeli, kaszel. Składa się z okseladyny, znanej ze swoich właściwości antykulturowych.

Jeśli chodzi o "chlorowodorek glaucyny", można pobrać inne analogi, ale na podstawie żółtej czaszki są tylko "Bronchoton" i "Glaouvent".

Tak więc, z silnym kaszlem, zapaleniem oskrzeli, kokluszem i innymi takimi chorobami, ważne jest, aby wybrać odpowiedni lek, który skutecznie leczy chorobę. Ważną częścią tego jest skład produktu. Preparat ziołowy "Glaucina chlorchloride", którego użycie jest zawarte w każdym opakowaniu, dobrze eliminuje powyższe choroby, nie powoduje przygnębienia oddechu, czyni go lekkim i wolnym od kaszlu.