381 Shares 1304 views

Liliowy kwiat w ogrodzie pomoże złagodzić stres

Kochamy go, gdy wszystko wokół nas jest piękny i przytulny. Stworzyć poczucie szczęścia, aby pomóc kwiaty. Przykładem tego może być kwiat bzu – piękne chaber.

ogród chaber

Roślina ta jest łatwa w pielęgnacji i bezpretensjonalny. Po posadzeniu kwiaty podlewał, dodatkowo dbają, aby proces ten zmniejsza rozluźnienie i eliminacji szkodliwych chwastów. W ciągu pierwszego roku nie należy się spodziewać dużej rozkwicie, ale ogólny widok na zakład nadal będzie miłe dla oka.

Okres kwitnienia jest na koniec lata. Jeśli pole zwiędły kwiat kolor liliowy, zaleca się przycinać pędy. Liści sobie ujście, gdy pierwszy śnieg zachowuje swój zielony kolor, dlatego można podziwiać piękno rośliny aż do późnej jesieni. Podczas cieplejszych chabry potrzebują obfitego podlewania. W celu uniknięcia nadmiernego proces zagęszczania gleby, trzeba często rozluźnić ziemię.

Jeśli chcesz umieścić w wazonie kwiaty kolor liliowy, trzeba użyć specjalnego żywienia w okresie wzrostu. Następnie wyciąć rośliny będą skuteczne. Szczególnie istotne karmienie gdy rośnie chaber piżma. Nawozy zrobić mocne łodygi, kwiaty skręcić bardziej nasycony kolor. Aby zebrać nasiona opatrzone roku, tylko po jakimś czasie po posadzeniu zaleca się ich kolekcji.

Charakterystyka wzrostu chabry:

  • Jest to roślina wieloletnia.
  • Aby osiągnąć okres kwitnienia 10 lat mogą być osiągnięte poprzez unikanie przeszczepu i podział.
  • Wymaga regularnego pielenie i rozluźnienia gleby.
  • Podlewanie umiarkowane.

Liliowy cud – floks kanadyjski

Okres kwitnienia występuje na początku maja. Jest to popularny rodzaj floks kanadyjski lub kanadyjski. Jest okrywowa. Floks kanadyjski jest niezbędna dla różnych ogrodów skalnych, skalnych, stawy środowiska. Roślina czuje się dobrze w słońcu i w półcieniu.

Cech wyróżniających bratek:

  • Kwiat nie wzrośnie powyżej 25 cm.
  • Po zakończeniu kwitnienia, roślina traci swoją atrakcyjność raz.
  • piorunującą proces porośnięte chwastów.
  • Zakład jest skromny do pogody, dobrze rozwinięte, a słońce w cieniu.
  • Chronić Floks z suszą.

tradescantia

Jakie są imiona purpurowe kwiaty zaprezentowane na zdjęciu powyżej? To Tradescantia. Użyj go, aby uszlachetnić swojego ogrodu. Dobrze, jeśli znajduje się staw lub strumień – kolorowy kwiat bzu dobrze wpływa na wilgoć. Tradescantia ma aromat łączy się z innymi kolorami, tworząc kompozycję z nimi. Te kwiaty są fioletowe (prezentowane w artykule zdjęcie) nie pozostawi obojętnym.

Roślina ma zdolność do przyciągania dużo motyli, zawsze będzie dodatkową atrakcją w ogrodzie. Kwiat długo i nie bardzo kapryśny. Ale może się zestarzeć. Aby przedłużyć żywotność ulubionych i zapewniają długoterminową rozkwit, spędzić krzewów podziału, należy zwrócić uwagę na proces odmłodzenia. Wszystkie te procedury muszą być wykonane na wiosnę, ale mogą być przeprowadzane w innym czasie. Cechy szczepu mogą być zniszczone podczas reprodukcji Tradescantia poprzez dystrybucję nasion.