267 Shares 7554 views

Stosowane Okonie Ziemniaka

Wielu ogrodników w starym wykorzystywane do Hilling ziemniaki zwykłe dziwki. Tymczasem w naszych czasach nie jest konieczne, aby ogromną ilość wysiłku fizycznego i stracić dużo czasu na przeprowadzenie takiej procedury. Okonie wytwarzane ziemniak zautomatyzować ten proces. Sprzęt ten jest podzielony na trzy główne typy, z których każdy ma swoje plusy i minusy. Weźmy pod uwagę szczególne danych projektowych i konkretne mechanizmy ich wykorzystania.

Najbardziej proste i niedrogie urządzenia są uważane Okonie ziemniaków o stałej szerokości. Oni nie są zbyt łatwe w obsłudze, ale uchwyt małe kartoflisko nadal może być ich używania. Jednocześnie uwzględnia szerokość ostrza jest konieczne nawet do sadzenia ziemniaków, inaczej spędzić aprowizacji z wykorzystaniem tego mechanizmu nie będzie możliwe. Nie jest konieczne, aby korzystać z tej funkcji zbyt mokrej ziemi. Ziemia będzie utknąć na ostrzu, a praca będzie trudne. Ten sprzęt jest przeznaczony do niskich Glebogryzarki – do 3,5 l / s.

Drugi rodzaj takich narzędzi – Okonie ziemniaków zmienna szerokość – są najbardziej powszechne. Pracować wdrożenie tego mechanizmu można regulować za pomocą dowolnych wierszy szerokości. Aby przenieść wymaga dość silny motobloków – 3,5 l / s. Aby pracować z jego stosowanie może i wilgotnej gleby. W tym przypadku sprzęt nie jest tak dużo wysusza glebę, jako pierwszego typu. Jednak to kosztuje więcej i, oczywiście, wymaga więcej energii.

Najwygodniejszym do dzisiaj uważany Okonie tarczowe Potato. Jest to najprostszy rodzaj sprzętu. Są one bardzo łatwe w obsłudze. Mogą być skorygowane w każdym wierszy szerokości. przylegają one mniej gruntów i grzbiety z ich stosowania są otrzymane powyżej.

wczasowicze często sadzenia ziemniaków Okonie dokładnie ten typ. Z pomocą tych grzbietów są cięte, a następnie zasadzone bulwy lub grzbiety lub bruzdy, jak ktoś bardziej komfortowym. Wypełniono materiałem do sadzenia kultywator gleby zwrotnym silnika. Warto taki sprzęt jest dużo droższy dwa pierwsze typy Okonie. Jednakże, ze względu na ich niezwykłą skuteczność, należy je przetwarzać pola ziemniaczane byłoby najlepsze.

Ponadto Okonie dla motobloku istnieć i opcje manualne. Są one znacznie mniej wygodne w użyciu. Wielu rzemieślników dokonały podobnego sprzętu na własną rękę. Gdy szerokość ta nie jest regulowana. Jednak w trakcie prac, aby zmienić szerokość urobku może być pochowany mniej więcej punkt Hillera w ziemię. Jeśli rzędami wąskie, aby wywrzeć nacisk na uchwyt nie wymaga zbyt wiele. Konstrukcja takich modeli są uchwyty z przodu iz tyłu. Kiedy sprzęt Hilling jest przenoszony przez dwie osoby. Jeden pracownik ciągnie przodu, inne naciska od tyłu. Taki mechanizm może być przetwarzane jedynie niewielkie obszary, ponieważ wysiłek fizyczny wydatkowane w tym przypadku bardzo dużo.

Grudek i sadzenia ziemniaków Hiller silnikiem blok (jak przy ręcznym wykonaniu) znacząco zmniejsza czasu i pracy. Trochę zaszaleć i zakup takiego sprzętu dla strefy podmiejskiej, na pewno warto.