343 Shares 2550 views

Urografin: instrukcję obsługi, analogi, opinie, przeciwwskazania. Urografin 76%: instrukcje użytkowania

Do badań tych organizmów stosowanych technik opartych na promieniowanie rentgenowskie. Wprowadzenie do organizmu człowieka środka kontrastowego zwiększa możliwości diagnostyczne. Dodanie cząsteczek leku jodu zwiększa swój wpływ.


opis

Medycyna „Urografin” instrukcje użytkowania plasuje się jako środki Radiopaque diagnozowania struktury jonowej. Jest on wprowadzany do naczyń i ubytków.

Lek odnosi się do roztworu do wstrzyknięć jest dostępny w postaci przezroczystych, bezbarwnych lub lekko zabarwionego cieczy.

struktura

Lek „Urografin” Instrukcja ustala na stosowanie składników aktywnych na podstawie 3,5-bis (kwasu acetylamido) -2,4,6-triyodobenzoynoy. Składa się z dwóch jego sole: sodowa i megluminy. Istnieją dwie dawki leku 60 i 76 procent.

Jeden mililitr roztworu może zawierać 0,292 g lub 0,370 g jodu cząstek. Ilość amidotrizoat megluminę w fiolce wynosi 10,4 g lub 13,2 g, amidotrizoat sodu zawiera 1,6 g lub 2 g pierwsze stężenie soli jest w jednym mililitrze 0,52 g lub 0,66 g, a drugi – 0 08 g lub 0,1 g

Aby otrzymać trwały roztwór stosuje się wersenianu wapnia, substancje pomocnicze sodu, wodorotlenku sodu i wodnym iniekcji czynnika.

Lek jest pakowany w 20 ml fiolkach.

Podobne środki

Lek „Urografin” Instrukcja odnosi się do leków, które zwiększa kontrast obrazu w wyniku pochłaniania promieniowania rentgenowskiego an jonów jodu, które są zawarte w amidotrizoatnye soli.

Aby używać narkotyków trzeba znać cechy zastrzyku związanego osmolalność, lepkość, gęstość i wartość pH.

Zawiera on wszystkie powyższe leki danych „Urografin” instrukcję obsługi. Analogi w formie preparatów „Triombrast” i „Trazograf” stosuje się jako środki diagnostyczne rentgenowskich, które zawierają cząsteczki jodu.

Wraz z wprowadzeniem takiego leki obrazu ciała staje się bardziej kontrastowy.

Dlaczego stosowanie

Lek „Urografin 76” Instrukcja zaleca stosowanie na wstecznym urografii, angiografii, artrografii, endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej.

Lek zostanie podjęta przed cholangiografii operacyjnego, ptyalography, fistulografii, histerosalpingografia.

Jak korzystać

Przed użyciem, oznacza „Urografin 76” Instrukcja obsługi radzi pacjentowi przygotować z wyprzedzeniem. Do badań angiograficznych z brzucha i procedury urograficheskih gruntowne czyszczenie żołądka jest wymagane. Dwa dni przed manipulacjami nie brać żywność, która powoduje wzdęcia. Produkty te obejmują rośliny strączkowe, sałatki, czarne i świeże pieczywo, surowe warzywa.

Przed przeprowadzeniem kolacji może nie później niż na 18 godziny, po czym podjąć środki przeczyszczające. Najnowsze zalecenia nie mają zastosowania do małych dzieci.

Podniecenie, napady bólowe wzmocnić procesy reakcji na lek, a więc człowiek psychicznie spokojna rozmowa lub leki.

W szpiczaku, zwiększenie stężenia glukozy we krwi z zaburzeniami czynności nerek, wielomocz, skąpomocz, hiperurykemii, dzieci i osób starszych manipulacji wydatki nawodnienia przywrócenia poziomu wody i elektrolitów.

środki gotowe „Urografin” instrukcja zaleca się stosować tylko przy zachowaniu właściwości fizyczne rozwiązania. Jeśli nie było osad zmienić odcień lub uszkodził opakowania, nie jest on używany. Ciecz wzmocnienia przed podaniem i roztwór pozostałości wykorzystane.

Dawkowanie zależy od wieku, masy ciała, ogólnego stanu zdrowia i człowieka. W przypadku niewystarczającej nerek lub serca przy użyciu minimalnej ilości leku. Po zakończeniu procedury należy prowadzić nadzór władz w ciągu trzech dni.

Przeprowadzenie angiograficzne interwencje wymagają stałej płukanie cewnika z użyciem roztworu soli, aby zapobiec ryzyko zakrzepowo-zatorowego. Gdy lek podaje się w naczynia krwionośnych, nie jest konieczne, aby zapewnić pozycji leżącej. Pół godziny po wstrzyknięciu pacjentowi ściśle monitorowane w celu terminowego wykrywania procesów wtórnych.

Dla potwierdzenia środków przenoszą ją powtarzane stosowanie w dużej ilości w zakresie od 10 do 15 minut, aby kompensować zwiększoną osmolalność osocza płynu śródmiąższowego. Gdy podaje się dorosłemu w jednej dawce od 0,300 do 0,350 litra leku trzeba prokapat roztwory elektrolitów.

Lek „Urografin” Zastosowanie użytkownika radzi ogrzewano do 36 stopni, co wkrótce podawać środek kontrastowy i łatwiej transportowane ze względu na mniejszą lepkość. Fueled nie wszystkie fiolki i po prostu odpowiednią ilość.

To narzędzie nie przeprowadza wstępne badania ze względu na zawodność wyników.

Przeprowadzenie badania

Dożylne urograficheskoy lek diagnostyczny jest podawany z szybkością 20 ml na 1 minutę. W obecności leku sercowego działa powoli wprowadzane, który jest pół godziny.

Dorosły pacjenta leków przepisanych 0,02 L „Urografin 76” lub 0,05 litra 60 procent środków. Zwiększenie ilości wyższym stężeniu leku do 0,05 l poprawia dokładność diagnostyczną.

Zdjęcia nerek tkanki miąższu wykonane przez koniec wstrzykiwań dla lepszego wyświetlacza. W celu uwidocznienia struktury miednicy i dróg oddechowych, jeden obraz jest wykonywane po 5 minut, i 2 – 12 minut po zakończeniu infuzji płynu.

Przy stosowaniu wlewu raz 0,1 litra leczenia leku wynosi od 5 do 10 minut. Ludzie z chorobami mięśnia sercowego takiej ilości, wylano do żył pół godziny. Pierwsze zdjęcie jest wykonywane pod koniec wprowadzenia i powinny być przeprowadzane przez 20 minut.

Gdy badanie rentgenowskie układu krążenia, gdy prowadzi się aortografii, angiokardiografia lub koronarografię, stosować duże dawki leku „Urografin”. Zastosowanie roztworu wynosi korzystnie 76%. Ilość leku zależy od charakterystyki wieku, wagi minut objętości mięśnia serca, ogólnego stanu zdrowia, procedury.

układ moczowy badane przez wsteczny urograficheskogo badania, w których środek kontrastowy jest podawana katetornym sposób do światła cewki moczowej. Zastosowanie 30 procent płyn, który wytworzono przez rozpuszczenie 60 protsentonogo roztwór do iniekcji z wodą w proporcji 1: 1. Aby uniknąć skurcz w moczowodzie podczas stymulacji zimnej leku środek kontrastowy ogrzewa się do 36 ° C.

Dla niektórych badań podaje się w postaci nierozcieńczonej oznacza, że 60 procent. Wysokie dawkowanie leków czasami powoduje denerwujące objawy.

Oznacza strumieni pod kontrolą fluoroskopu wykonania artrograficheskogo, gisterosalpingograficheskogo Survey i cholangiopankreatografia.

Jak prawidłowo pić lek

Przeprowadzenie tomografii komputerowej jelita i inne narządy, lekarze przepisują doustne podawanie leków „Urografin”. Instrukcje użytkowania wewnątrz nie radzą, aby wziąć, to nie opisuje sposobu użytkowania. Jeżeli lekarz nie powiadomić pacjenta o stosowania i dawkowania, pacjent będzie trudno znaleźć informacje.

Lekarzy zalecają wypicie roztworu do badań „Urografin”. Instrukcje stosowania CT czyta zawartość jednej ampułki (20 ml), musi być rozcieńczony jednym litrze czystej wody, przyjęto jako fazy ciekłe.

Stosowanie rozpoczyna się 24 godziny przed diagnozą, przy czym zakontrastiruetsya jelita i inne narządy. Ostatnie 200 ml roztworu „Urografin” instrukcji zaleca się wprowadzenie CT podczas wprowadzania obudowy. Wstępne testy do podawania doustnego nie są podawane.

Gdy nie jest używany

Dla leków „Urografin” przeciwwskazań z wyraźnym zwiększeniem działania tarczycy, zdekompensowanego serca, niedostateczną pracy.

Ostre zapalenie trzustki nie pozwala na badanie holangiopankreatograficheskoe.

diagnoza Gisterosalpingograficheskaya nie jest wykonywana w stanie niosąc dziecko, w ostrej reakcji zapalnej w okolicach miednicy.

Mielograficheskie, ventrikulograficheskie tsisternograficheskie i badania zostały przeprowadzone z kontrastującym tych leków ze względu na jej efekty neurotoksyczne.

Działania niepożądane

Lek „Urografin” instrukcje użytkowania zawierać informacje na temat zdarzeń niepożądanych podczas infuzji wewnątrznaczyniowej. Oddechowych działania niepożądane związane z dusznością, kaszlu, obrzęku płuc, zaburzenia czynności układu oddechowego.

Zaburzenia układu pokarmowego przejawiają odruchy wymiotne, objawy ból w żołądku.

Zmiany serca i układu naczyniowego związane z wahaniami ciśnienia tętniczego i częstości skurczu. Czasami może pojawić się niebezpieczne powikłania zakrzepowo-zatorowe, prowokując zawału mięśnia wspaniały stan mięśni.

Niekorzystne reakcje przejawia Zaburzenia dróg moczowych funkcji wątroby i nerek.

Zmiany w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się bólami głowy, zaburzenie równowagi, utrata przytomności, pogorszenie słuchu i wizualne napadów reakcji, światłowstręt, śpiączkę, stan senność.

Efekty lokalne obejmują stany zapalne, zakrzepicy żylnej, zniszczenie tromboflebitnye, martwicy tkanek.

Opis leczenia

Lek „Urografin” Podręcznik proponuje zastosowanie ostrożność jest nadmierna wrażliwość na środki zawierające jod. Podawanie uważać wymaga poważnych uszkodzeń nerek i wątroby, niewystarczającej pracy mięśnia sercowego, choroby płuc, emfizemnoe zły stan zdrowia pacjenta, miażdżycy naczyń, astma wysoki poziom cukru we krwi, subkliniczną tarczycy wzmocnienia pracy i uogólnione szpiczaka. Niekorzystne skutki tych warunkach może rozwijać się od infuzji leku do żyły.

Stosowanie leków nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich może powodować nadwrażliwość, która przejawia duszność, wysypka rumieniowa zaczerwienienie skóry, wysypka, pieczenie lub obrzęk przedniej części głowy. W ciężkich naruszeń rozwija obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli i wstrząs anafilaktyczny. Niekorzystne efekty mogą wystąpić w ciągu 60 minut po zażyciu leku.

Najczęściej skutki uboczne występują u pacjentów, którzy są uczuleni na owoce morza i jodowanej elementy miały napady kataru siennego, pokrzywki lub astmy. Przed mianowaniem radionieprzezroczystego medycyny lekarz powinien zbadać przeszłość chorób ludzi. Jeżeli istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że proces alergicznej, aby zapobiec jego zastosowana terapia antyhistaminowy.

Nadwrażliwość na lek jest zwiększona przez zastosowanie środków beta-adrenoblokatornyh. Leki te powodują oporność na konwencjonalne leczenie alergii.

Nieorganiczny roztwór jodu jest w stanie zmodyfikować działanie tarczycy. Dane te pozwalają na wprowadzenie leku u pacjentów, którzy mają choroby utajone forma gipertireoznoy.

W starszym wieku, jest patologia naczyniowa i neurologiczny stan niestabilny, które zwiększają niechciane procesy z leków zawierających jod kontrastowych.

Z wewnątrznaczyniowej infuzji czasami pojawia niewystarczającą pracą nerek. Aby temu zapobiec, konieczne jest zbadanie przeszłości choroby nerek, wykryć istniejące uszkodzenie narządu. Zwiększa ryzyko szpiczaka, zaawansowany wiek, postępująca choroba naczyniowa, Gammapatia Monoklonalna, ciężkie nadciśnienie, osadzania kwasu moczowego w stawach.

Jeżeli istnieje ryzyko takiej reakcji, a następnie przeprowadzenie uwodnienia przed procedurą, stosując metodę infuzji wewnątrznaczyniowe. Jest również przeprowadzić po diagnozie, w celu doprowadzenia środka kontrastowego przez nerki.

Aby zmniejszyć obciążenie organizmu podczas usuwania leku nie jest używany i doustne leki nefrotoksyczne holetsistograficheskie nie prowadzą nerek angioplastyki naczyniowej lub poważnej operacji.

Gdy zawory nadużycie serca i pod zwiększonym ciśnieniem w płucach zażywania narkotyków powoduje istotnych zmian hemodynamicznych. Starsi ludzie z chorobami mięśnia sercowego w przeszłości są bardziej podatne na uszkodzenia niedokrwienne i arytmii. Jeśli masz niewydolność serca, to wewnątrznaczyniowe podawanie leku może wywołać obrzęk tkanki płucnej.

opinie

Zazwyczaj pacjenci zwykle akceptują nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich leki. Wszystkie działania niepożądane ze stosowania leku opisuje „Urografin” leków przewodnika. Recenzje często wskazują na dobrą tolerancję leku. Pacjenci często opisują procedurę diagnostyczną niż bardzo otrzymywanie środka kontrastowego.

Istnieją opinie na temat wprowadzenia leku do jamy macicy. Taka procedura jest nieprzyjemne, niewygodne uczucia.

Nie wszystkie informacje na temat sposobów podawania ma na rozwiązanie „Urografin” instrukcji obsługi. Odpowiedzi CT wskazywać na konieczność przyjmowania leku doustnie rozcieńczono dzień przed badaniem i manipulacji pomieszczenia. Na podniebieniu, przypomina zwykłą wodę bezbarwny, który nie zapach.

Są negatywne opinie, gdy pacjent nie może wykonywać urograficheskuyu diagnozy z powodu skarg dyskomfortu podczas podawania leku. Pacjent zachorował, on znacząco zmniejszył ciśnienie krwi.

Uważa się, że w przypadku braku reakcji alergicznych na jod cząstek zastosowanie nie musi się obawiać leku. Ten lek o udowodnionym profilu bezpieczeństwa jest używany przez wielu specjalistów do badania.