228 Shares 5692 views

Rodzaj futra naturalnego: przegląd, rodzaje i cechy skarpetek

Od najdawniejszych czasów ze skór zwierzęcych wyrobów odzieżowych. Pomogli ogrzać. Pasterze w górach, i do dnia dzisiejszego, peleryny owcę, aby chronić zarówno zimne i nieznośny upał. Odzież wykonana z naturalnego futra nie zmoknąć i szybko wysycha. W związku z tym, że jest w stanie chronić nie tylko od zmian temperatury, ale również przez wilgotne.

Jakie są futro?

Jeśli przed futro nazwany dowolny skórę zwierzęcia, razem z włosami i ubrany w specjalny sposób, w chwili obecnej, więc postanowiłem zadzwonić tylko skór zające, kuny, koty, lisy, bobry, jelenie, servals i Karakul owiec.

Rodzaje futra naturalnego

Wszystko prawdziwe futro można podzielić na cztery typy.

Pierwszy typ futra – długowłosy zwierzęta. Futro jest luksusem, doskonale zachowuje ciepły, bardzo piękne. Są to:

 • Pestsovoye (niebieskie i białe);
 • Fox (ciepło, płomień czerwony);
 • wilk (nie bardzo piękne, jak pies, ale jeden z skarpety i ciepłe, a jego osłona termiczna powyżej dwóch razy w stosunku do wszystkich tego rodzaju sierści, nadaje się do noszenia na dalekiej północy);
 • Lynx (rzadkie i kosztowne);
 • borsuk (nie jest szczególnie cenna, rude, ale silny i ciepły);
 • futro szopa (często barwione, cenne, trwałe, lekkie, nigdy nie wychodzi z mody).

Drugi typ – krótkowłosa zwierząt futerkowych. Nie jest to najbardziej praktyczny i wytrzymały, ale dość drogie i eleganckie. Tutaj możemy wyróżnić tych odmian futra, takie jak:

 • Gronostaj (nadaje się do dokonywania królewskie szaty, do codziennego noszenia nie nadaje, kruche i niepraktyczne);
 • norek (futro jest najczęściej, jak to jest wygodne, odpornych na ścieranie),
 • Szynszyla (bardzo drogie, grube, lekkie i kruche);
 • białka (miękkie, ale nie skarpety);
 • czerń (drogi, ciepło, praktycznego);
 • Fretka (lekki, odporny na uszkodzenia, ale ostry nieprzyjemny zapach nie znika nawet po dokładnym opatrunku).

Trzeci rodzaj – zwierzęta futerkowe. Ich skóra nie są szczególnie cenne. Aby dać im niezbędne użytecznych cech, takich jak trwałość, funkcjonalność i estetykę, to wymaga specjalnego opatrunku. Chociaż, na przykład futro królika i to nie pomaga. Karakul i baranina są bardziej wartościowe, ponieważ są one odporne na wycieranie, wygody i ze specjalnego traktowania i wodoodporne.

Czwarty stopień – futro zwierząt wodnych. Jest wytrzymały, ma doskonałe właściwości hydrofobowe, chroni przed wilgocią.

 • foki – gładkie, jedwabiste, nie zmoknąć, idealnie czyste;
 • artykuły z piżmaka – kapelusze, płaszcze, rzeczy dla dzieci; estetyczny wytrzymały futra, doskonale zachowuje ciepła;
 • Nie mniej cenne i trwałe futro jest uważany bóbr, piżmak i nutrii.

futro lisa odmiany

Nie tak dawno temu, Fox zaczął rozmnażać w niewoli. To pomogło utrzymać populację dzikich gatunków zwierząt i napełniania rynkowi odpowiednią ilość surowców do produkcji odzieży. Fox futro jest bardzo popularne ze względu na ich cenne właściwości. To było piękne, ciepłe i praktyczne. I skórek lisów, wyhodowane w szkółkach, porównaj pozytywnie z tymi z naturalnym. Są puszyste, zadbane.

W naturze występują następujące rodzaje lisów:

 • Imbir zwyczajne. Ma kolor czerwony, biały lub czarny brzucha.
 • Czarno-brązowy Fox (srebrny i czarny).
 • Ćma. Jasne futro pomarańczowo-czerwony z lilt.

wybór cuda

W procesie selekcji pojawił się wiele odcieni futra lisa. W czerwonym kolorze skóry mają teraz wszystkie odcienie od żółtego do bogatej Auburn. W Fox – fala z ledwo zauważalne na ten siwych włosach.

W związku z tym, dziś emitują te rodzaje futra lisa:

 1. Rosyjski – charakteryzuje się niezbyt długim miękkiej sierści, o średniej wielkości skóry. Jest bardzo podobny do dzikiego lisa.
 2. US – charakteryzuje się długim i stabilnym grzbietem dużej wielkości skóry.
 3. Norweski – korzystnie w porównaniu z długiej drzemki, gęstym podszerstkiem, duży skóry.
 4. Fiński – wygląd przypominający egzotycznych piór – tak długie włosy straży. Gruba stos, duża skóry.

Jeśli mówimy o odcienie futra lisa, a następnie można uzyskać ten ekskluzywny, poprzez zmianę koloru. Doskonale doświadcza barwienie futra stał się prawdziwym dobrodziejstwem dla projektantów mody na całym świecie.

futro z norek

Jest to najbardziej popularny i kosztowny rodzaj futra. On od dawna jest codziennie, dzięki swojej wszechstronności, trwałość i piękno. W świecie produkcji skór norek czołowe pozycje są zajęte przez amerykańskich i północnej Skandynawii. W Rosji, to zwierzę zostało wprowadzone w XIX wieku w Ameryce Północnej.

Mink są hodowane w wielu krajach, ale podstawą prac selekcyjnych jest gatunkiem Ameryki Północnej. W zależności od klimatu, diety i hodowli zwierząt miejscach, rodzaj sierści (dowolny) różni się znacznie, pozyskiwanie nowych właściwości. Staje się różnią i norek. Gatunek:

 1. Rosyjski rodzaj norek. To zwierzę jest wyhodowana w Rosji, z wysokim i gęstym włosy straży podkładu. Przede wszystkim kudłaty norek, nie boi się wilgoci, chroni również na zimno.
 2. Skandynawski – zabiera lwią część rynku światowym. Futro tych zwierząt ma średnią płaski grzbiet i grube underfur.
 3. Fiński. Norki futro z tego rodzaju hodowanych w Europie Północnej, jest rodzajem skandynawskich.
 4. North American. Zwierzęta hodowane na farmach USA i Kanady. Ich futro jest nazywany „aksamitny”, jak włosy i podszycia tego gatunku o tej samej długości.

Wynikiem starannej pracy selekcyjnej było usunięcie ponad stu kolorów kolor naturalny norki, które można podzielić na kilka grup: beżowy, biały, niebieski, złoty, Glow (świecące), ściemnianie i rozjaśnianie główny kolor, standard ciemnobrązowy, standardowy czarny, skanblek czarny marmur, jaguar.

Jeśli chcesz, aby symulować drogę ciemną sierść, otrzyma złoty odcień, projektowanie lamparta lub wybierz zakresy skóry farbowane. Ten norek traci niektóre ze swoich odpornych na ścieranie cech chemicznych w farbie.

Wyrwane z norek – bardzo miękki w dotyku. Tweak – usuwanie włosków straży. Pozostaje tylko miękki podszerstek, który daje miękkość stos skóry.

Ścinana norek – futra z krótkimi włoskami straży. Często cięcia w połączeniu z innymi rodzajami leczeniu, na przykład zacisku. Gdy laser jest stosowany na futra teksturowane wzór.

Z tego, co uszyć futra?

Projektanci w swoich kolekcjach pokazać ogromną różnorodność skór, z których uszyć futro. Każdy rodzaj sierści ma swoje charakterystyczne cechy. Ale coraz więcej uwagi poświęca się jego wpływ na trwałość opatrunku. Barwione futra wchodzi w ruinę szybszego niż naturalne.

Jeśli mówimy o właściwościach termoizolacyjnych, jest oskubane i pociętego i futro lato ogrzania gorzej. Najfajniejsza nieleczone uważane futro świstak i gronostaje, dobrze utrzymują ciepło – sable, lisy, lisy, kot, szynszyli, nutrii, norek.

Najczęstsze typy Futra:

 • norek;
 • baranina;
 • lisa;
 • lisa;
 • królik;
 • nutrii;
 • Sable;
 • Szynszyle.

Ciało, waga, funkcjonalność i ciepłe płaszcze w zależności od zwierzęcia, z którego ubrania i jako surowy materiał został przetworzony.

Jakie są różne rodzaje powłok futra?

Odzież wierzchnia konstrukcja jest pełen różnorodności. Różne rodzaje futer można znaleźć w każdym specjalistycznym sklepie. Właściciele wdzięczne Figury i wysoki szczęście. Taka piękna może stać w dowolnym stylu. I tu jest bujne panie niski wzrost nie jest zalecany do wyboru długą i stałych modeli.

Płaszcz motyl. Jest spalony wystąpienie średniej długości z szerokimi rękawami. Może mieć kaptur lub kołnierz. Dobre skóry dowiedzieć wady, ale niepraktyczne w bardzo zimnych i wietrznych dni.

Płaszcz-lat. Zainstalowane rozciąga się od góry do dołu. Jest wyposażony w kaptur, który można nosić zamiast kapelusza. Najbardziej kobieca wersja, ponadczasowy klasyczny model.

Avtoledi. Obcięty wariant o długości do pasa i bioder. Zasłużył popularnością wśród avtolyubitelnits ze względu na jego praktyczność.

Klasyczny model. Typowo, długość tych płaszczach do kolana lub nieco poniżej. Kontur prostej, spalony lub stożkowe. Jest kaptur lub kołnierz o dowolnym kształcie.

Manto. Długość płaszcz nie przekroczyć sto dziesięciu centymetrów. Trapezowy lub poszerzona sylwetka. Rękawy i kołnierze mogą mieć dowolny kształt.

Cleopatra. Darmowe cięcie w kształcie trapezu. Charakterystyczną cechą tego modelu – oryginalne wstawki na rękawach iu dołu.

Odpowiednio dobrany rodzaj płaszcza pozwoli podkreślić atuty i ukryć niedoskonałości figury.

Z tego, co zrobić futra?

Progenitor był rosyjskim kożuch, który ogrzewa się w ciężkich mrozów, chroniony śnieżycy. Aktualne dublenochki mają bardziej estetyczny wygląd, ale gorsze w praktyczność.

Kożuch merino wykonane z owczej skóry, enterfino i Toskanii.

Wytworzono z Merino owiec tonkorunnyh skał. Takie owce grubą warstwą. Po odpowiedniej obróbce skór kolei bardzo ciepłe, ale nie skarpety rzecz.

W enterfino stosu nie jest tak gruba, tak że płaszcz nie jest uzyskane, jak ciepło, ale bardziej skarpety.

Toskania – najlepszy materiał. Wytwarza światło, skarpety, piękne płaszcze. W tych ubrań nie można zamrozić w trzydzieści stopni mrozu.

wykorzystywane nie tylko owce, ale także sierść kozią do produkcji kożuch. Jest nakręcony całkowicie ukryć, że czyni odpowiedniej technologii. Odzież wykonana z kóz jest mniej popularne, ponieważ nie jest szczególnie dobrą ochronę w ekstremalnie zimno.

Zamiast tego, wielu woli kupić futra, futrzane, że więcej rodzajów skarpety i ciepłe.

sztuczne futro

Zastosowanie nowych technologii w branży pozwoliło stworzyć sztuczne futro, że jest prawie niemożliwe do odróżnienia od naturalnych. Do jego wytwarzania stosuje się różne metody i różne surowców włókienniczych.

Następujące rodzaje sztucznego futra :

 • na bazie dzianiny;
 • na podstawie tkaniny;
 • klej ustalające stos (laminowane);
 • poshivnoy futro.

Faux symuluje naturalny tak blisko, że czasami przy zakupie rzeczy trudno zrozumieć, z jakiego materiału jest wykonana.

Futerko ma wiele zalet. Charakteryzuje się trwałością, lekkością i taniość. Ponadto, jego zastosowanie do odzieży ratuje życie znaczną liczbę zwierząt.

Jak nosić futro?

Do futer korzystne podkreśla godność jego właściciela, niezbędne jest, aby wziąć pod uwagę kilka prostych zasad przy doborze i połączeniu go z resztą stroju.

W zależności od rodzaju futer jest przedstawiona, warto pomyśleć o tym, jak długo to będzie trwało. Należy pamiętać, że najbardziej na ścieranie – to wydra, bóbr i kotów.

Styl dobiera się w zależności od charakterystyki postaci i ciała. Należy pamiętać, że jakiekolwiek futra, nawet przy krótkich włosach, pełny.

Wyroby z futra naturalnego odpowiedniej wszędzie: w teatrze, na imprezie w restauracji. Nie wahaj się, można nosić płaszcz, gdy robi się zimno. W bardziej łagodnych temperaturach mogą nosić kamizelki futro, i zimno, żeby wybrać ubrania bardziej poważnie.

Od czego nosić futro?

Niektórzy ludzie uważają, że czapka z futrze nie jest zużyty. Lepiej nadaje się szalik, który można nosić jako szalik. Dobrze wyglądać cienkie czapki i dzianiny beret.

Innym ważnym elementem szafa – buty. Buty powinny pokrywać się do modnych ubrań. Należy ściśle stosować się do monotonii płaszcze i buty w stylu. Powinno być wygodne i praktyczne.

Główna zasada – z futra naturalnego mogą być noszone tylko drogiej biżuterii ze złota, pereł i diamentów. Tania biżuteria tutaj będzie wyglądać na miejscu.