580 Shares 8976 views

Jak mierzyć ciśnienie krwi w domu?

Istnieje wiele procedur medycznych, szybka i właśnie holdingową, która pozwala uzyskać przegląd stanu zdrowia ludzkiego, a nawet mogą zapobiec rozwojowi poważnych chorób. Takie działania z pewnością dotyczy pomiar ciśnienia. Jego występ nie tylko odzwierciedlają ogólną kondycję fizyczną osoby, ale może być również bezpośrednie objawy chorób układu sercowo-naczyniowego, hormonalnego i układu moczowego. Jak mierzyć ciśnienie krwi? Najprostszym sposobem – jest, aby skonsultować się z lekarzem, ale jeśli nie jest to możliwe, że jest to możliwe do przeprowadzenia procedury i w domu.


W celu uzyskania prawidłowych wyników, należy stosować się do ogólnych zasad. Co najmniej dwie godziny przed zabiegiem, rzucić palenie, mocnej herbaty lub kawy, posiłki i leki. Musisz być spokojny, zrelaksowany, ciało nie musi być poddawany znacznym wysiłku fizycznego. Pomiary powinny być wykonywane podczas posiedzenia.

Można powiedzieć, że ciśnienie krwi zależy od wielu czynników, takich jak wiek, waga, emocjonalny i stanu fizjologicznego. Optymalne Różnica między wskaźnikiem górnej i dolnej powinna wynosić około czterdziestu sztuk. Norma dla dorosłych ciśnieniu 120 przez 80. Zatem, jak mierzyć ciśnienie, patrz poniżej.

Istnieje kilka urządzeń, które mogą być zakupione do użytku domowego. Najwygodniejszym model jest mechaniczny tonometr, który zapewnia bardziej precyzyjne i dość tani.

Urządzenie to składa się z obręczy, z rzepem, dmuchawy i manometr, to znaczy do przyrządu pomiarowego. W skład zestawu wchodzi również stetoskop – specjalne urządzenie medyczne, które daje okazję usłyszeć bicie serca.

Wielu zastanawia się, jak mierzyć ciśnienie za pomocą takiego urządzenia. Wykonaj procedurę może być ręka. Dolna krawędź mankietu powinna być na poziomie kolanka. To jest zwykle owinięty kilka razy i mocowana za pomocą łączników klejowych. Pod umieszczenie go i prasowane stetoskopu, a następnie za pomocą gruszki, konieczne do przeprowadzenia aktywnego nadmuchem powietrza. Dolna powietrza powinien być jak najwolniej: zapewni wysoką wydajność dokładności. Wynik zostanie wyświetlony na wskaźniku. Ilość, przy której opóźnienie igły impulsu w pierwszej suwu górnej wartości oznaczają odpowiednio ostatniej ramce impulsów określa najniższy. proces doskonalenia dane mogą być prowadzone na dwóch rękach. Wady tej metody obejmują potrzebę pomocy innej osoby. Ale jak zmierzyć ciśnienie, gdy jesteś sam?

Najbardziej popularne wśród mas jest elektronicznym monitorem ciśnienia krwi, który jest prosty w obsłudze i pozwala na przeprowadzenie procedury sami. Obecnie istnieją modele, które działają zarówno w sieci oraz z akumulatora, jak również o dużą liczbę dodatkowych funkcji.

Teraz twoja wiedza o tym, jak mierzyć ciśnienie krwi znacznie uzupełniane. Mając urządzenie domu, można łatwo zrobić. Ale może powstać pytanie, jak mierzyć ciśnienie bez tonometr.

Niektórzy po prostu sprawdzić puls, ale ta informacja jest bardzo ogólny. Wiele praktyce metody tradycyjnej. Na to przyjdzie w poręcznej ciąg, linijka i złotym pierścieniem. Linia musi być umieszczone wzdłuż lewej strony, na wartość „0” ukazał się na poziomie przetłoczenie nadgarstka gdzie wykrywalne impulsu. Pierścień przywiązany na sznurku, trzymać blisko swoich rąk, przechodząc od nadgarstka do łokcia. Jak tylko zaczyna się zmieniać, konieczne jest, aby spojrzeć na linię podziału, którego wartość będzie niższe ciśnienie. Następnie, kontynuując jednocześnie nosić ze sobą na ringu zbrojeń, czekać powtarzające się drgania, które pokazują górne ciśnienie. Wynik należy pomnożyć przez dziesięć. Pamiętaj, że ta metoda jest bardzo szorstka i zawiera wiele błędów.