764 Shares 8676 views

Andrei Solomatin: Biografia, kariera piłki nożnej

Andrei Solomatin – jeden z głównych graczy w Moskwie „Lokomotywa” w późnych latach 90-tych – początku 2000 roku. To właśnie w tym okresie „kolei” osiągnęli największy sukces w rosyjskiej i na arenie międzynarodowej, a Solomatin, wraz z innymi gwiazdami okresu – Chugainov, Janashia, Ovchinnikov – było najjaśniejsze graczy w mistrzostwach krajowych.

Początki jego kariery

Andrei Solomatin, który urodził się w Moskwie w dniu 9 września 1975 r. Piłka nożna zainteresował się we wczesnym dzieciństwie z paszą ojca. Papież dał dzieci i młodego Andrzeja i młodzieży Olympic Sports School of rezerwatu „Torpedo” (Moskwa). To Podstawy umiejętności Pierwsze kroki zostały podjęte, ustanowionych w jego pracy na dwóch kluczowych stanowiskach, na których Solomatin później zawodnik całą karierę – centralnego znalazł defensywnego pomocnika.

Pierwszy zespół dorosłych dla Andrzeja była „Torpedo” (Moskwa). Aplikacja Solomatin przyszedł w 1992 roku, gdy miał 16 lat. W tym sezonie „Avtozavodtsev” grał w Premier League, ale po wstępnym etapie, aby kontynuować walkę o medale nie mógł, nie miał tylko trzy punkty. Solomatin ze względu na młody wiek i brak doświadczenia zadebiutował w sezonie i nie mógł.

druga liga

W następnym sezonie, aby zdobyć doświadczenie i matka Andrei Solomatin udał się do stolicy Trasko. Ten FSM ( „Youth Football Szkoła”) był zespół oparty na bazie, więc zespół został powołany Związek Radziecki. W poprzednim sezonie TRASKO pomyślnie wykonana dla siebie w trzeciej strefie 2 rosyjskiej ligi mistrzostwo, kończąc na 15. miejscu. Jest to najlepsze osiągnięcie zespołu w krajowych mistrzostwach.

W 1993 TRASKO uderzył w 4 strefy. Solomatin z pierwszego meczu miała miejsce w bazie obronnej. Sezon był długi, trudny i niejednoznaczny. W 42 gier udało się wygrać tylko 10 razy, przy 19 porażkach. W rezultacie – 16 miejsce i, podobnie jak wiele zespołów w sezonie, ze względu na zmiany w formacie turnieju, TRASKO poszedł do trzeciej ligi.

Solomatin odbywają się tutaj w przyszłym sezonie. W tym czasie udało mu się stać 12-mil. 2 sezony Andrew pojawił się na boisku 47 razy, strzelając 8 bramek.

Pod kierunkiem Semina

W offseason, Solomatin Andrey Jurewicz otrzymał zaproszenie od trenera w Moskwie „Lokomotywa” Yuri Semin i przybył w miejscu „kolejowych”. Więc otworzyłam najbardziej udaną stronę w swojej karierze.

Młody, ale śmiały Solomatin natychmiast znalazł swoje miejsce w zespole. Z pierwszym meczu rozpoczęła się przyznać do gier. Pierwsze występy zastępcze w końcu szybko wywalczył sobie miejsce u podstawy. Debiut miał miejsce w pierwszej rundzie w meczu u siebie z Samara „Skrzydła Sowietami”. Solomatin wszedł z ławki w 70. minucie, gdy wynik był 1: 1 zamiast Arsene Aiupova. 5 minut przed końcowym gwizdkiem, „kolejowe” zdobył z rzutu karnego, który sprzedawany Aleksei Kosolapov. W pozostałym czasie, wszyscy walczyli, aby zachować zwycięstwo, Solomatin nawet otrzymał swoją pierwszą żółtą kartkę. jeszcze udało się uzyskać 3 punkty w meczu.

Sezon 1995 zakończył się sukcesem dla „Lokomotywa”, zespół zdobył srebrny medal, przegrywając 6 punktów Moscow „Spartak”.

pierwsze trofeum

W następnym roku, nie wszystko poszło tak dobrze. Następujące wyniki „lokomotywą” sezonu był dopiero na 6. miejscu. Ale Andriej Sołomatin zdobył pierwsze trofeum – Puchar Rosji.

Na etapie 1/16 został pokonany St. Petersburg "Zenith" – 4: 0, 1/8 z tego samego konta uboczu "Uralmash". Solomatin był już graczem podstawowej struktury. Ponadto, z wynikiem 1: 0 nie przechodzą Kamyshinsky „tekstylia” i „Dynamo” Moskwa. W finale „Lokomotywy” ma najsilniejszy zespół w tamtych latach – „Spartacus”

Solomatin Andrey Jurewicz w meczu przyszedł w wyjściowym składzie. Pierwsza połowa okazała się być urozmaicony – zespoły wymieniane dwie kule. Jednak w drugiej połowie walki był bardziej uparty. Postanowiłem los bramki trofeum Yuri Drozdov pięć minut przed końcem regulaminowego czasu. 3: 2 na korzyść „Lokomotywa”.

Zespół kubki

W Pucharze Rosji, wraz z „lokomotyw” 3 więcej razy on został zwycięzcą Andrei Solomatin. Piłkarz zdobył trofeum w 1997 roku, kiedy było w finale pokonać Dynamo Moskwa „” – 2: 0.

W 2000 roku w ostatecznym przed CSKA Solomatin została zastąpiona w połowie czasu z wynikiem 1: 1. Udało się uzyskać tylko zwycięstwo po dogrywce, decydującą bramkę strzelił Ilja Cymbałar w 113. minucie.

W 2001 roku w finale w rzutach karnych został pobity Machaczkała „Anji” jednak Andrew w sezonie w ostatnim meczu nie uczestniczył.

W mistrzostwach w „Lokomotywa” nie udało się wygrać kolejny „brąz” i trzy srebrne medale.

Solomatin w europejskich pucharach

W europejskich pucharach Solomatin, zadebiutował na „Lokomotywa” w pierwszej rundzie Pucharu UEFA. Rywale „kolejowe” poszedł ogromne Monachium „Bavaria”. Pomimo tego młodego zespołu Semin w pierwszym meczu nie są zamazane, a wygrał gości – 1: 0. To prawda, że Niemcy odwet był destrukcyjny w Cherkizovo „Lokomotywa” było trochę 0: 5.

Poniższy roku „Kolej” były od razu w 1/16 Pucharu UEFA. W tej rundzie, chorwacki "Varteks" (0, 1 2 1) minęło, nie bez trudności. A 1/8 w dwóch Straty z portugalskiego "Benfica" (0: 1, 2: 3).

Znacznie bardziej udany był sezon 1997/98. Po pierwsze na pewno przeszedł Białoruś "Belshyna" (2: 1, 3: 0), a następnie turecki "Kocaelispor" (2: 1, 0: 0). W 1/4 finału w pretendentów dostał greckiego AEK. Pierwszy mecz w Atenach zakończyła się remisem, drugi mecz w Moskwie zakończył się również z remisu, ale 1: 1, która nadaje Greków. Spa „Lokomotywa” Igor Chugaynov, strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu.

Bajka skończyła się w półfinale. „Lokomotywa” jest nieznacznie stracił do niemieckiego „Stuttgart” – 1: 2, jednak w rewanżu w Moskwie fani głowach i nie widziałem.

W następnym roku, „Lokomotiv” znowu sięgnął do półfinału Pucharu UEFA. W tym czasie, pierwszy mecz przeciwko rzymskiej „Lazio” w Moskwie zakończył się remisem 1: 1, a drugi mecz zakończył zerami na tablicy wyników. To wyrównanie ułożone Włochów.

W 2000 roku debiut „Lokomotywa” w Lidze Mistrzów, wzięło w nim udział i Andriej Sołomatin. Biografia sportowca w wielkim europejskim futbolu rozpoczęła się w Turcji w meczu przeciwko „Besiktas” w 3. rundzie kwalifikacyjnej turnieju. Pomyślny debiut nie nazwać, zespół Semin przegrał 0: 3. Podobnie ukształtowane i dopasowanie powrotu pokonany ponownie – 1: 3.

Ponad 6 sezonów w „Lokomotywa” Solomatin spędził na boisku 143 meczów, strzelił 7 goli sprawdź.

Idąc do CSKA

Od 2002 Solomatin udał się do CSKA Moskwa. Stał się tutaj regularny zespół. W swoim pierwszym sezonie w nowym zespole zakończeniu mistrzostw, podzielił pierwsze miejsce z jego byłego klubu – „lokomotywą”. W 30 meczach zespół zdobył 66 punktów. CSKA zdobył 21 zwycięstw, 2 więcej niż „kolejowych”, ale zgodnie z zasadami sezonu zdecydował o losach trofeum „złotej” meczu.

On odbyło się w dniu 21 listopada na stadionie „Dynamo” w obecności 34 tysięcy kibiców. Solomatin ukazał się w pierwszym składzie w stosunku do zespołu, który niedawno stał się domem dla niego.

„Lokomotywy” Failed wcześnie gola w 6 minucie wynik został otwarty przez Dmitrija Loskov. Cel żeby wynik był tylko jeden. „Lokomotywa” po raz pierwszy został mistrzem Rosji i Solomatin ponownie otrzymali srebrne medale.

Kariera w CSKA Andrzeja ukończył w 2003 roku, grając we wszystkich 64 meczach i strzelił 4 bramki.

Reprezentacja na MŚ

Początek dwutysięcznej za Solomatin w karierze – czas najbardziej udany, to kiedy został zaproszony do gry w reprezentacji. Andrew zadebiutował w zespole 18 listopada 1998 w towarzyskim meczu z Brazylijczykami. Gra nie działa od początku, przez 20 min magowie kulkowe LED 2: 0 i 32 minucie Solomatin zastąpił na boisku Kornauhovu. Że gra zakończyła się jedna z największych porażek drużyny – 1: 5.

Solomatin następnie wzywany do meczów towarzyskich w 2000 roku, aw 2002 roku hit przetarg na mundialu w Japonii i Korei Południowej. W przeddzień turnieju grał w towarzyskim turnieju o Puchar LG. W półfinałowym meczu przeciwko Białorusi wyrównał z rzutu karnego, strzelając swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji.

Solomatin był świat zespół mistrzostwa regularne. Jednak zespół źle wykonywane. Powstrzymywanie pierwszego ramienia Tunezję – 2: 0, cierpiał na dwie zmiany – 0: 1, z Japonii, 2: 3, Belgia. Solomatin grał wszystkie mecze bez zamienników, otrzymując dwie żółte kartki.

dzisiaj

Po opuszczeniu CSKA Solomatin poszedł do Krasnodar „Kuban”, ale spędził w sumie 8 meczów. Stamtąd do Korei Południowej „Seongnam Ilhva Chhonma” (i nie pojawił się na boisku tylko 2 razy).

Grał dla ukraińskich „Obolon” Samara „Skrzydła Sowietów”, Niżny Nowogród „Spartakus” Machaczkała „Anji” i Moskwa „Torpedo”. Ale nie może być ustalona, nie wydając nawet 20 meczach za zespół. Zespół Solomatin nie dzwonił. Odszedł w 2007 roku w wieku 32 lat.

Dziś Andrei Solomatin – trener. Na polu robi tylko pierwsze kroki. Pracuje jako asystent trenera zespołu młodzieżowego klubu z drugiej ligi. Jego nowy klub FC „Chertanovo”.

Zespół gwiazda z nieba nie wystarcza. W ubiegłym sezonie, w strefie „centrum” FC „Chertanovo” trwało tylko 11 miejsce, zdobywając 8 zwycięstw w 26 meczach. Solomatin Głównym zadaniem na tym etapie – przynieść utalentowanych młodych ludzi.