733 Shares 9497 views

Lek „Vestinorm”: instrukcja obsługi, składu i opinie

Jakie choroby powołać „Vestinorm”? Instrukcja użycia leku, opinie prawdziwych pacjentów, a także na korzystanie z zaleceniami przedstawionymi w materiałach tego artykułu.

Struktura i skład

„Vestinorm” – syntetyczny lek stosuje się do leczenia zaburzeń równowagi. Jego substancją czynną jest dichlorowodorku betahistyny. Jedna tabletka zawiera 8, 16 lub 24 mg tego związku. Wśród składników pomocniczych obejmują sól sodową glikolanu skrobi, stearynian magnezu i celulozę mikrokrystaliczną.

Lek jest dostępny w postaci tabletki Białe kształt okrągły, są pakowane do 10 sztuk w blistry. Jedno opakowanie zawiera trzy blistry.

Efekty farmakologiczne

„Vestinorm” oznacza jedną z syntetycznych analogów histaminy, przy czym otrzymanie tego preparatu zapewnia pełną blokadę rozpadem endogenicznych formy związku. Stosowanie leku pozwala przywrócić transmisję nerwu przedsionkowego na poziomie obszarów pnia mózgu. Ponadto, jego materiał składowy może zmniejszyć szum, zmniejszenie nasilenia napadów zawrotów głowy. Częstość zaburzeń ślimakowych znacznie zmniejszona po podaniu leku „Vestinorm”.

Instrukcje użytkowania stwierdza, że wyraźna poprawa stanu pacjenta obserwuje się w ciągu pierwszych kilku godzin po rozpoczęciu przyjmowania pigułek. Zaleca się od leku na dwa tygodnie w celu zapewnienia długotrwałego efektu terapeutycznego. Jeśli objawy utrzymują się, okres ten zwiększa się po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem.

Lek jest przyjmowany doustnie, wchłania się szybko w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Maksymalne stężenie substancji czynnej jest ustalona po 4 godzinach od momentu rozpoczęcia odbioru. Jedną z charakterystycznych cech „Vestinorma” uważa niski potencjał interakcji z białkami z krwi. Okres półtrwania wynosi 4 godziny. Lek ten jest metabolizowany w wątrobie do soli kwasu octowego, wydalana przez nerki w ciągu dnia.

wskazania

W niektórych przypadkach przepisywane „Vestinorm”? na wniosek złożony lek podręcznika zawiera szczegółowy wykaz chorób. Należą do nich:

 • zespół Meniere'a (patologia ucha wewnętrznego, przy czym wzrost objętości płynów w jamie jest obserwowana);
 • urazowe encefalopatii (wyrażone różnych zaburzeń neuropsychologicznych charakter);
 • przedsionkowy nerwów (objawiające zawroty spowodowane dysfunkcją narządów przedsionkowych) ;
 • kręgowo niewydolność (zmniejszona szybkość krążenia, co prowadzi do pogorszenia komórek przewód);
 • miażdżycę tętnic;
 • błędnika (zapalenie ucha środkowego).

Również „Vestinorm” (tabletki) wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu wrzodów żołądka stabilną okres remisji.

Dozowanie i Przykładowa dawka

Jak stosować leki? „Vestinorm” dostępny w postaci tabletki trzech rodzajów, które zawierają 6, 16 lub 24 mg substancji czynnej. Dzienne dawki, w zależności od choroby i objawów, wynosi od 24 do 48 mg. Zaleca się, aby równomiernie rozprowadzić 2-3 przyjęć:

 • 8 mg tabletki 1-2 Rzecz trzy razy dziennie;
 • tabletki 16 mg z 1 kawałkiem trzy razy na dobę;
 • tabletki 24 mg z 1 kawałkiem dwa razy dziennie.

Zaleca się przyjmować tabletki po posiłkach, połykania w całości, bez rozgryzania. „Vestinorm” może liczyć na pozytywny efekt leku tylko w tym przypadku. Przebieg leczenia, czas jej trwania jest określany przez lekarza. Korekcja reżim leczenia dla pacjentów z niewydolnością nerek, nie jest wykonywana.

Przeciwwskazania, efekty uboczne

Zastosowanie tego leku nie jest zalecane, gdy nie jest reakcja alergiczna na składniki zawarte w nim. To może objawiać się w postaci wysypki na ciele, swędzenie i łuszczenie się skóry. Ponadto lek „Vestinorm” nie powinien być używany do celów terapeutycznych, gdy:

 • wrzód w postaci czynnej;
 • astma oskrzelowa;
 • guz chromochłonny (Cancer chorobą, w której proces patologiczny rozwija się w rdzeniu nadnerczy).

Lek nie jest stosowany w pediatrii. Możliwość otrzymywania zhenschinama ciąży i karmiących piersią jest omawiany indywidualnie. Lekarz musi korelować z zalet stosowania leków z zagrożeń dla zdrowia przyszłych matek i płodów.

Jakie działania niepożądane mogą być po zażyciu tabletki „Vestinorm”? Instrukcje dotyczące stosowania ostrzega, że w niektórych przypadkach może powodować bóle głowy, uczucie dyskomfortu w okolicy pępka, mdłości. Objawy te znikają po zmniejszeniu dawki. U większości pacjentów leczenie było dobrze tolerowane.

Zgodnie z wynikami badań klinicznych, „Vestinorm” powinny być podejmowane z dużą ostrożnością z inhibitorami MAO, leki przeciwhistaminowe.

Przestrogi

Jeśli pacjent został niedawno chory z wrzodu trawiennego przepisać „Vestinorm” należy zachować ostrożność. Instrukcje do leku wykazały, że nie ma niekorzystnego wpływu na szybkość reakcji w trakcie jazdy lub pracy z niebezpiecznymi maszynami.

Lek zaleca się do przechowywania w temperaturze pokojowej, bez dostępu wilgoci i miejsce rękach dzieci. Okres przydatności do użycia wynosi 36 miesięcy.

Ile jest „Vestinorm”? Ceny leku zmienia się w zależności od dawki. Średnio jest to 150-300 rubli. Całkowity koszt jest również w dużej mierze zależy od marginesu sieci aptek.

analogi narkotyków

Najbardziej popularne „Vestinorma” analogi są następujące leki: „Betahistyna”, „Betaserk”, „Vestibo”. Są one dostępne w postaci tabletek i składają się jako główny składnik aktywny betahistyny w postaci chlorowodorku albo dichlorowodorku.

Jeżeli pacjent nie pasował „Vestinorm” analogi leki mogą być doskonałym dodatkiem do podstawowego leczenia. leki zamienne nie powinna być prowadzona niezależnie. Lepiej jest szukać pomocy u lekarza.

Recenzje prawdziwych pacjentów

Lek ten jest popularny środek, który jest stosowany w leczeniu zaburzeń równowagi. Co zrobić rzeczywiste pacjentów o lekach „Vestinorm”? Odpowiedzi o nim znajdują się zarówno pozytywne jak i negatywne. Następny przystanek na nich w sposób bardziej szczegółowy.

Niektórzy twierdzą, że pigułki naprawdę pomóc z zaburzeniami ślimakowych, Meniere'a zespołu i innymi patologiami podobnym charakterze. Ich elementy składowe zmniejszyć częstotliwość i intensywność ataków zawrotów głowy. W celu uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego, to wystarcza, aby lek przez dwa tygodnie. Wiele z nich odnotował dodatnią dynamikę w ciągu kilku dni po rozpoczęciu leczenia.

Jeśli chodzi o negatywne opinie, w większości przypadków są one spowodowane przedawkowaniem leku. Pacjenci, nudności, zawroty głowy, aw niektórych przypadkach nawet odruch wymiotny. Objawy te znikają po zmniejszeniu dawki leku.

podsumować

Z materiałów tego artykułu dowiedziałeś się, jak wiele jest „Vestinorm” (cena), jak brać leki, z którymi mogą być związane skutki uboczne. Pomimo swojej wysokiej wydajności, przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się ze specjalistą i ściśle przestrzegać wszystkich przepisów. Lekarz może zalecić najlepszą terapię i przepisać precyzyjne dozowanie. Dzieci podając lek jest niepożądane, gdyż informacje na ciele tolerancji dziecka brakuje.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje w tym artykule będzie bardzo przydatna. Bądź zdrowy!