630 Shares 7699 views

Muzeum artylerii w Sankt Petersburgu – rówieśnikiem miasta nad Newą

Muzeum Artylerii w Petersburgu jest jednym z największych na świecie i najstarszą w Rosji. Został założony na rozkaz Piotra I i otwarto 29 sierpnia, 1703 w Twierdzy Pietropawłowskiej. Król nakazał budowę Zeughaus, co tłumaczy się jako „wyposażenie domu” lub „domu broń”, który został nazwany superintendent sklepikarz. Tutaj trzymano broń i amunicja. Ale chętny do wszelkiego rodzaju osobliwości Piotr I specjalnym dekretem nakazał przywieziono tu z całego rosyjskiej artylerii „niezapomniany i zabawny” i niewoli.

Pierwsze muzeum Piotra Artylerii

Drugim impulsem do rozwoju Muzeum Artylerii w Petersburgu był w 1756 roku, kiedy to dekret z Elizabeth , a wysiłki generała feldtseyhmeystera (szef artylerii) P. I. Shuvalova na miejscu odlewania stoczni otwarto niezapomniany Hall, który został przekształcony Piotra Zeughaus. Już pod koniec XVIII wieku, zbiór tego sklepu liczyła 8000 egzemplarzy.

Paul Fortress, zbudowany zgodnie z zasadami budowy bastionowymi miał crownwork lub Coronaform fortyfikacje wzniesione w przedniej części centralnej części twierdzy (ściany osłonowej) i połączony z nim przez dwa długie korytarze.

Bliskie relacje z Mikołaja I

Kiedy w 1868 roku dekret Mikołaja I, pokoju na wschodzie kronverka skrzydłami zlokalizowanych na parterze i antresoli, zostały przeniesione do Muzeum Artylerii, rozpoczął swoją nową historię i bardziej aktywnego życia. Część dziedzińca była zarezerwowana dla armat. Kronverk Pietropawłowska jest notorycznie za wykonanie przywódców powstańczych grudnia. 13 lipca 1826 w Curtin fosy powieszono pięć dekabryści P. I. tłuczka, S. Murawjew-Apostol M. Bestuzjew-Riumin KF Ryleev i P. G. Kahovsky.

Nowy budynek muzeum

W 1849 roku Mikołaj I postanowił przekształcić miejsce, które przypominały mu przykrych zdarzeń. Wydał dekret o budowie Kronwerk dwupiętrowym budynku z kamienia, który będzie miał kształt podkowy o długości osi centralnej w 472 metrów. Na drugim piętrze w nowo budowanych budynkach są luki i luki. Ravelin, ściany zewnętrzne, które mają grubość 1,8 metra, sprawia przyzwoite wrażenie. Unikalna kolekcja, która miała muzeum artylerii w Sankt Petersburgu, w 1963 roku, odnawialnego funduszu kolejny duży muzeum, aw 1965 roku – kolejny. Tak więc, nie jest obecna od trzech wojskowo-historyczny Muzeum Artylerii, inżynierowie i Signal Corps, który stanowi nazwę, która jest muzeum zawiera w swoim składzie. Zajmuje dużą powierzchnię, na której są liczne zbiorniki, pojazdy bojowe i broń. Wielka Muzeum, którego wiek wynosi blisko 150 lat, teraz ma w swoich funduszach 850 000 eksponatów.

muzeum osobliwości

Muzeum Artylerii w Petersburgu jest znany każdemu obywatelowi miasta od dzieciństwa z powodu jego unikalnych okazów, z których niektóre są zabawne, ale funkcjonującego pistoletu ofiarowanych przez cara Aleksiej Michajłowicz małego Piotra. Istnieją również materace, strzelanie strzał, i wziął udział w obronie Moskwy z wojska Tochtamysz oblegany kapitału w 1380 roku. Jest tu i zaprawy Pretender, odlew słynnego rusznikarza Andreem Chohovym. Unikatowy zbiór znanych zabytków nie tylko w ramach swoich eksponatów nowoczesnych systemów rakietowych i automatycznego sterowania (artyleria samobieżna).

Muzeum artylerii w Sankt Petersburgu ma swoje podwaliny nie tylko armat, tutaj są korzyści wynikające z wszystkich rosyjskich imperatorów, prywatne ramiona Aleksandra I, Mikołaja I, M. I. Platova i Napoleona.

Adres muzeum i ceny biletów

Bezcenny dar, przekazał oddziały armii rosyjskiej, które są wykonane ze srebra, złota i kryształu najlepszych mistrzów świata, koncentruje się w podziemiach Muzeum Artylerii (St. Petersburg), którego adres jest: Alexander Park, 7. Najbliższa stacja metra jest nazywany „Gorki”. Mapa pokazuje wyraźnie, że podkowa Ravelin wdrożony do Kronverkskiy Channel, która biegnie wzdłuż promenady o tej samej nazwie.

Opinie Muzeum dostaje najwięcej entuzjazmu. Oczywiście, szczególnie popularny w ciężki sprzęt, wystawiony na dziedzińcu. Ale także zbiór afiszy i odbywają się tu wystawy tematyczne, tymczasowe oraz stałe, są ciekawe, jak ludzie w mieście, jak i licznych zagranicznych turystów, którzy chcą odwiedzić Muzeum Artylerii (St. Petersburg).

Koszt biletu dając prawo do wglądu całą ekspozycję dla dorosłego będzie wynosić 300 rubli, a studenci i uczniowie płacą 150 Przewodnik Muzeum chodzi o ceny biletów są zróżnicowane – dla Rosjan i obywateli państw WNP, koszt zmniejsza się dla dorosłych dwukrotnie uczniów, studentów i renciści będą musieli zapłacić tylko 50 rubli. Są też inne korzyści, których szczegóły, a także godziny otwarcia Muzeum, są powszechnie dostępne.