750 Shares 8151 views

Jak zrobić przerażające maski własne ręce?

Maski i kostiumy na Halloween, nietypowe, dziwne i przerażające – to nie tylko tradycja, ale również sposób, aby pokazać wyobraźnię, wymyślając i tworząc oryginalny obraz karnawałową. Jak zrobić przerażające maski z rękami na Halloween? Ten artykuł zawiera kilka prostych sposobów.

Proste karton maska

Jak zrobić przerażające maski z rękami z tektury? Najprostszym sposobem – cięcie okulary maski ze szczelinami na oczy, a następnie pomalować lub ozdobić. Jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci ozdobnym tytułem przykładu, jeśli planowana wrażeń uroczystości w szkole: z tektury okulary maska nie będzie zbyt przerażające lub odpychające. Ponadto, można je ze swoim dzieckiem. Będzie to wymagać:

 • Tektura i papier kolorowy.
 • Clay.
 • Markery lub farby do barwienia.
 • Miękkie elastyczne pasma lub taśmy.

Przede wszystkim, trzeba wybierać obraz przyszłej maski. Halloween pająk maska idealnie pasują, bat, dynia lub śmieszne ghost – Casper. Szablon maska może być sporządzone na tekturze niezależnie i mogą być drukowane z Internetu. Wtedy wszystko jest proste: szablon karton jest starannie wyciąć, jest malowane lub wykonane z kolorowych elementów papierowych. Opcjonalnie można ozdobić maski z cekinami, cekinami, aplikacjami i innymi. Na boki trzeba wykonać otwory gwintowane w którym taśmę lub gumę.

Maska objętość z tektury

Złóż zwykłą maskę, objętości okulary, dodając do informacji produktowych kartonu lub papier-mache – jest kolejnym sposobem, aby zrobić straszną maskę z rąk (patrz zdjęcie w poniższym artykule.). Będzie to wymagać:

 • Draw (druk) i wyciąć wzór maski i elementy trójwymiarowe.
 • Detale wykonane z papier-mache, jeśli w ogóle, aby z góry i dokładnie wysuszyć.
 • Kleju lub zszywek, aby połączyć wszystkie szczegóły maski, zrobić otwory boczne.
 • Pomalować maskę. Jeżeli istnieją elementy papier mache, najpierw muszą być zagruntowane, a następnie suszy przed barwieniem.
 • Przepuścić taśmę otworów bocznych i gumy.

Volumetric maska: co można zrobić?

Prawdziwie imponująco wygląda oryginalną maskę głośności, która zakrywa twarz całkowicie lub tylko w połowie. Stworzenie takich produktów wymaga cierpliwości i dokładności, zajmie trochę więcej czasu. Jak zrobić straszną maskę tego typu? Istnieje kilka dostępnych metod.

 1. Najczęstszymi i niedrogich maszyn do produkcji masek głośności – papier-mache: sklejania kawałków wyrobów papierowych.
 2. Jak sprawić, by jeszcze przerażającą maskę? Ciekawą opcją – Maska objętość plastrów tkanek. Technologia ta jest podobna do papier-mache i pozwala, aby pokazać wyobraźnię, stosując zbiór tkanek różnych faktur i kolorów.
 3. Najbardziej nowoczesne, oryginalne, piękne, ale także najdroższym materiałem na maskach masowych – z tworzywa sztucznego lub polimeru gliny. Głównym warunkiem do pracy z takiego materiału – ścisłego przestrzegania technologii produktu opisanego w instrukcji.

Bez względu na to, z jakiego materiału jest planowane, aby maskę trójwymiarową może mieć, aby rozpocząć pracę z baz produkcyjnych w tynku lub gliny.

Forma baza dla masek

Dlaczego musimy utworzyć maskę? I jak możemy zrobić bez niego? Często można znaleźć opis procesu wytwarzania masek masowych z papier-mache, który jest wykonany bezpośrednio na twarz. Metoda ta, oczywiście, pozwala zaoszczędzić czas, ale formy i suszy maska nie jest zbyt wygodne. Ponadto gipsowe i plasteliny kształt może być zastąpione przez, na przykład, maski lub hokej nadmuchiwany balon.

Aby produkować bardziej dokładna forma podstawy mogą być wykonane z plasteliny albo rzeźbić głowę postaci, która jest zaplanowana, aby maskę lub dokonać anatomicznego replikę twarzy.

Jednak doświadczeni rzemieślnicy powinni nadal nie leń się i przed dokonaniem straszliwą maskę, zrobić formę gipsową. Taka struktura może być użyty kilka razy w tym samym formy gipsowej jest odpowiednia nie tylko do stosowania masy papierowej, lecz także do wytwarzania masek wykonanych z tworzywa sztucznego z późniejszej obróbki cieplnej produktu. Zrób formę gipsową na dwa sposoby:

 1. Sprawiają wrażenie twarz folią kulinarnej. Uzyskany kształt lekko wlać tynku uniknięcia deformacji folii i pozostawić do związania tynku. Folii po suszeniu w celu usunięcia.
 2. Inną metodą jest nieco bardziej skomplikowana: aby gipsie na twarzy. Niezależnie zrobić taki kształt podstawy nie działa, trzeba asystenta, który będzie zastosować masę gipsową. Dokonywanie wrażenie składa się w następującej kolejności:
 • Najpierw trzeba usunąć włosy pod czepek, ustalić kształt brwi żelem lub przetrzeć wilgotną kawałek mydła i kremu tłuszczu dobrze rozłożone skóry (odpowiedni dla dzieci lub wazeliną). Następne są wstawiane do nozdrzy patyczkiem (końce rur muszą owinąć gazy lub waty). Pozwoli to na swobodne oddychanie w trakcie procedury.
 • Po tym jak wszystkie preparaty mogą tylko siedzieć wygodnie na podłodze, mocowanie głowicy z mokrych ręczników lub chłonną ściereczką do masy gipsowej nie kapie na ubraniu i na podłodze podłoża.
 • Asystent musi szybko nałożyć cienką warstwę masy gipsowej, od połowy twarzą do krawędzi. Ciecz może być zastąpiony przez bandaże gipsu farmacji, to muszą być odlewane, wstępnie pocięty na kawałki i zanurzyć w ciepłej wodzie.
 • Gdy powierzchnia formy gipsowej stwardnieniu asystent może dokładnie usunąć formę. Na końcu formularza chcesz, aby wyrównać krawędzie.

Jakie materiały są potrzebne do maski wykonane z papier-mache?

Papier-mache, że jest formowana z „żuć papier” – niedrogi, wygodny i tani odpowiedź na pytanie „jak zrobić straszne maski swoje ręce.” Aby pracować w tej technice będzie potrzebne:

 • arkusze papieru. Pasuje zwykły niechcianych czasopism, gazet, ulotek, bibuły i tak dalej.
 • Klej. Może to być klej PVA lub klej do tapet. Ale ponieważ maska jest w kontakcie ze skórą powierzchni, najlepiej w celu przygotowania pasty z mąki i wody (w stosunku 1: 2).
 • Tłuszcz krem lub masło do posmarowania formy podstawy. Pozwoli to w przyszłości na łatwe usunięcie gotowego produktu z formy.

Krok po kroku, jak stworzyć maskę wykonaną z papier-mache

Jak zrobić przerażające maski z rękami z papieru? Procedura jest bardzo prosta:

 • Kształt warstwy smarującej Foundation stosowana – śmietanka tłuszczu (wazelina, oleje roślinne).
 • Arkusze papieru trzeba przerwać na małe paski i moczyć w garnku z pastą, gęstszej papier – dłuższy.
 • Taśmy papieru są przyklejone na warstwie podłożowej po warstwie stopniowo formowania maski. Ważne jest, aby powodować równomiernie każdej kolejnej warstwy bez pęcherzyków i nieprawidłowości.
 • W procesie formowania maski może być przymocowany do jednej lub dwóch warstw bandaża lub paski tkanki miękkiej i wyprowadzić pomiędzy warstwami taśm papierowych.
 • Wysuszyć maski przez 2-3 dni w temperaturze pokojowej. Po wysuszeniu wykrojnikiem otwory boczne żywicę (wstążki) wyrównania szczeliny do oczu, nosa, ust.
 • Maska musi być usunięta z formy, kwiecie i farby. Barwienia papieru maskę będzie odpowiadał zwykły gwasz lub farby oleju.
 • Ewentualnie, maska może być urządzone jasne części (piór cekinów elementów tkaniny, metali, etc.) elastyczną nitkę (taśmy) w otworach bocznych.

Maskę z tworzywa sztucznego po obróbce cieplnej

Plastik, zestalania po ogrzewaniu w wysokiej temperaturze, – materiał jest bardzo popularny wśród osób porwanych robótkę. Jednak praca z nimi wymaga ścisłego przestrzegania przepisów technicznych i bezpieczeństwa. Z tego powodu, aby rozpocząć proces tworzenia maski powinna być zawsze czytając instrukcje dotyczące opakowań z tworzyw sztucznych. Szczególnie należy pamiętać, że różne gatunki z obrabianego materiału i temperatura obróbki może się zmieniać technologii. Jak zrobić straszną maskę wykonaną z gliny polimerowej (tworzywo sztuczne)? Aby utworzyć maskę z tego materiału będzie potrzebne:

 • Zestaw kolorowego plastiku z instrukcjami.
 • Naczynia i stos (nóż) do pracy.
 • Pojemnik z ciepłą wodą.
 • Piekarnik (piec w piecu kuchennym).
 • formy z gipsu do maski.
 • Elementy dekoracyjne (opcjonalnie).

Ważne! nie mogą być stosowane w żywności dla naczynia do pracy z tworzyw termoplastycznych. Piekarnik po pracy z pewnością dobrze spłukać wodą i detergentem.

Produkcja masek karnawałowych z tworzywa sztucznego odbywa się w kilku etapach:

 • Postać gipsu jest smarowane olejem lub tłuszczem śmietany.
 • Kawałki materiału zmiękczona zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Szybszego ogrzewania często zaleca się stosowanie ciepłej lub nieogrzewana suszarkę powietrzną konwencjonalny włosów. Spośród nich stosowana jest maska na bazie gipsu.
 • Ważne jest, aby unikać kontaktu ze zmiękczonego tworzywa sztucznego, pył drobny pył, włosów lub nici.
 • W przypadku formowania w formie muszą być natychmiast cięcie otworów maski do nosa i oczu. Na piękne przytulny dopasować maskę do twarzy, należy spróbować stworzyć płynne przejście do formy gipsowej, znoszący masy plastycznej w oku i wzdłuż krawędzi maski.
 • Wszystkie gniazda, w tym otworami na gumki (taśmy), trzeba zrobić, aby ukończyć tworzyw twardnienia.
 • Ewentualnie maski może znajdować się bezpośrednio przed obróbką cieplną, aby ozdobić metalowych elementów żaroodpornych, szkła, kamienia i innych.
 • Obróbkę cieplną prowadzi się zgodnie z instrukcjami: w piecu podgrzany do wymaganej temperatury pieczenia, forma do gipsu znajduje się w wykończonych maski. Produkt jest przechowywany w producenta pieca określony czas, po upływie którego maska jest stopniowo schładzać w piecu.
 • Ważne! Temperatura pieca musi być stale monitorowana. Wszystkie odmiany z tworzywa sztucznego może rozpocząć się topić w wydaniu dymu, gdy temperatura w komorze osiąga 170-175˚S. Jeśli tak się stanie, chcesz natychmiast wyłączyć piekarnik, otworzyć drzwi i okien dla wentylacji i wyjść z domu aż do ostatecznego wietrzenia.
 • Dozwolone tworzyw sztucznych obróbka podgrzewania. Po zakończeniu oziębiania, maska może być uzupełniony wyprasek i piec ponownie.
 • Oziębiony produkt starannie usuwa się z formy. Gotowa maska może być zagruntowane i farby, wkleić elementy dekoracyjne.