189 Shares 5634 views

Propolis Spray: Podręcznik i opinie

Najpotężniejszym naturalnym antybiotykiem i antyseptyczne jest propolis. Spray na niej oparta jest teraz można kupić prawie każdej aptece. Użyj tego leku może być w leczeniu zapalnych i zakaźnych procesy, nosa i gardła u pacjentów we wszystkich grupach wiekowych. Weźmy pod uwagę mechanizm działania oraz instrukcje dotyczące stosowania leku.


Co to jest lek?

Tradycyjna medycyna już dawno potwierdziły wysoką skuteczność terapeutyczną produktów pszczelich. Miód, pyłek, propolis posiada unikalne właściwości lecznicze i są bardzo przydatne dla zdrowia. Ze względu na obecność flawonoidy, aminokwasy, białka i innych składników odżywczych, propolis są często stosowane jako składnik wielu leków. Jednym z takich narzędzi jest „Propolis Spray”. W tej postaci leku jest znacznie bardziej skuteczne niż zwykłe słodycze i pastylki do resorpcji.

Główny składnik aktywny w kompozycji w aerozolu wynosi propolis. Przykłady składników pomocniczych stosowanych glicerol, alkohol etylowy. Pierwszy składnik ma temperaturę mięknienia i działanie ochronne, zmniejszają podrażnienie błony śluzowej. Alkohol etylowy ma silne działanie antyseptyczne.

Podczas natryskiwania elementy leku wpadają bezpośrednio do środka procesu zapalnego i zaczynają działać jednocześnie. W ten sposób unika systemowego działania leku na organizm i szybko radzić sobie z chorobą.

Wskazania do stosowania

Propolis (spray) na gardło stosuje się w przypadku, gdy pacjent jest diagnozowany nieżytów lub choroby wirusowe. Zgodnie z instrukcjami, lek pomaga poradzić sobie z objawów następujących chorób:

  • angina (dusznica bolesna) jakiejkolwiek etiologii;
  • choroby dziąseł (zapalenie ozębnej, zapalenie dziąseł);
  • oparzeń termicznych i chemicznych na powierzchni błony śluzowej w jamie ustnej;
  • zapalenie jamy ustnej, zapalenie języka;
  • ból gardła;
  • opryszczkowe zmiany chorobowe w jamie ustnej;
  • owrzodzenia błony śluzowej.

Główny składnik aktywny, propolis, negatywnie wpływa tylko chorobotwórczego flory, co spowodowało rozwój choroby. W zależności od rodzaju patogeny, lek w postaci sprayu, aby dostarczyć przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze działanie terapeutyczne.

Fenole, które są częścią propolis, może znacznie wzmocnić ścianek naczyń, co zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji. Łagodzić podrażnienia powierzchni pomoże glicerynę.

czy środek jest skuteczny?

Liczne badania właściwości terapeutyczne propolisu potwierdziły istnienie takiej. Ponadto eksperci stwierdzili, że bakterie nie mogą przystosować się do tej substancji, nawet przy długotrwałym stosowaniu leków na bazie propolisu. Nowoczesnych antybiotyków nie oferują takich wyjątkowych właściwościach.

Propolis (spray) instrukcja obsługi

Użyj leki tylko do miejscowego leczenia. Należy również pamiętać, że leki, w ramach której istnieją produkty pszczele są uważane za dość silny alergen. Dlatego też, bez uprzedniego skonsultowania się ze specjalistą nie jest konieczne stosowanie leków, dostępnych w propolisu.

Spray rozpylany wyłącznie w jamie ustnej podczas inhalacji. W zależności od stopnia zaawansowania choroby może mieć 1-2 zastrzyków do trzech razy dziennie. W przypadku ostrego przebiegu choroby, dawki leku może być zwiększona. Dla bardziej wyraźne efekt terapeutyczny lekarze zalecają wstępnego płukania jamy ustnej lub infuzji dawki stokrotki nagietka. Po irygacji jamy ustnej nie może jeść i pić przez pół godziny.

Rozpyłowo nasadki powinna być płukane pod bieżącą wodą, po każdej aplikacji leku. Jeśli nie ma zwiększona wrażliwość na składniki pacjenta nie będą odczuwać dyskomfortu lub nieprzyjemne odczucia po rozpyleniu preparatu.

Przeciwwskazania

Środki do nawadniania usta oparciu o propolis ma jakieś przeciwwskazania, które zawsze muszą być odczytane przed użyciem. Przede wszystkim dotyczy to nietolerancji lub reakcje nadwrażliwości na składniki w kompozycji sprayu. Jeśli pacjent ma uczulenie na produkty pszczele w leczeniu nie używa narkotyków, który składa się z propolisu. Spray w czasie ciąży może wyznaczyć lekarza.

Dzieciom w wieku 12 lat jest również przeciwwskazane recept w formie aerozolu zawierający alkohol etylowy. Substancje zdolne do spowodowania wypalenia błonę śluzową jamy ustnej. Aerozole zastosowanie w obecności krwawiących ran i uszkodzeń błony śluzowej w jamie ustnej.

Propolis (spray): recenzje

Znaczy, w ramach którego istnieją wyłącznie substancje naturalne, że zdobył wiele pozytywnych rekomendacji od lekarzy praktykujących tradycyjne leczenie, jak i pacjentów. Aktywny składnik dość szybko usuwa nieprzyjemne bolesne odczucie w gardle, spowodowanego procesów zapalnych i zakaźnych.

Propolis (spray) rzadko powoduje skutki uboczne. Według opinii, niektórzy pacjenci o wrażliwości na produkty pszczele, w stanie skutecznie stosować preparat do miejscowego leczenia chorób jamy ustnej.

Wyrzec się stosowanie leku jest konieczne w przypadku, gdy nie było pieczenie, nudności, wymioty po użyciu sprayu.

"Atomer Propolis"

Innym skutecznym środkiem do leczenia rozmaitych chorób nosa. Spray z propolisem nosie ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie. Jako część leku jest również dostępna woda izotoniczny morski na Morzu Egejskim.

Stosuje się środki mogą być dowolnej etiologii nieżyt nosa, przewlekłe i ostre zapalenie zatok przynosowych, SARS, przewlekłe adenoiditis. Spray jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących. Może on być stosowany jako środek do profilaktyki chorób wirusowych.

Aerozol do nosa na bazie propolisu i morskiej starannie czyści śluzówkę śluzem, kurzu i alergenów, posiada wyraźne działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Lek może być stosowany w leczeniu dzieci w wieku powyżej 1 roku.